Справа № 639/865/22
Провадження № 2/639/1208/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2022 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі судді Гаврилюк С. М.,
розглянувши матеріали позовної заяви керівника Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова Харківської області, який здійснює представництво інтересів держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки,
установив:
Керівник Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова Харківської області, який здійснює представництво інтересів держави в особі Харківської міської ради, звернувся до суду з позовною до ОСОБА_1 , у якій просить стягнути з відповідача на користь Харківської міської ради кошти у розмірі 55107 грн 40 коп.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Положеннями ч. 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Спеціальним нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України Про судовий збір № 3674-VI від 08.07.2011.
У відповідності до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481,00 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (868350,00 грн).
Ціна позову у позовній заяві зазначена у розмірі 55107,40 грн.
Однак копією платіжного доручення N 3999 від 29.12.2021 установлено, що позивачем сплачено судовий збір лише на суму 2270,00 грн.
Таким чином позивачеві необхідно доплатити судовий збір у розмірі 211 грн за вимоги майнового характеру за наступними реквізитами: Отримувач коштів - ГУК Харків обл./м. Харків/Новобаварський, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37874947, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UA808999980313141206000020658, Код класифікації доходів бюджету - 22030101; та надати суду документ, який підтверджує його сплату.
Окрім того позовна заява подана з порушенням вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, якою, зокрема, передбачено зазначення у позовній заяві місцезнаходження (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс.
Однак позивачем не зазначено адресу місця проживання чи перебування відповідача, його поштовий індекс.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши що позовну заяву, подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ураховуючи наведене суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху. Протягом установленого строку позивачу необхідно усунути указані недоліки, надавши документ, який підтверджує сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку; зазначивши адресу місця проживання чи перебування відповідача, його поштовий індекс.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву керівника Новобаварської окружної прокуратури міста Харкова Харківської області, який здійснює представництво інтересів держави в особі Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Ухвала підлягає оскарженню у апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду лише у частині визначення розміру судових витрат шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження.
У іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/ з посиланням на номер справи.
Суддя Світлана ГАВРИЛЮК
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2022 |
Оприлюднено | 23.02.2022 |
Номер документу | 103482405 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Гаврилюк С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні