ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
22 лютого 2022 року, м. Херсон, справа № 923/9/22
Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В., розглянувши заяву представника позивача - адвоката Петровської Світлани Валеріївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх.№1086/22 від 21.02.2022) у справі
за позовом: Фізичної особи-підприємця Окунева Вадима Володимировича, м. Дніпро,
до: Фермерського господарства "НАІТА ПЛЮС", с. Плавське, Генічеський район, Херсонська область,
про стягнення 897893,06грн,
без участі представників сторін
у с т а н о в и в:
Ухвалою суду від 05.01.2022 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
У встановлений судом строк надійшли відзив на позовну заяву та відповідь на відзив.
За відзивом відповідач позов не визнає та просить відмовити в повному обсязі в задоволенні позовних вимог, а також подав клопотання про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи, мотивоване тим, що керівник відповідача не підписував ані договір, про стягнення заборгованості за яким заявлений позов, ані накладні до цього договору. За відповіддю на відзив вказано, що матеріалами позовної заяви (доданими до неї договором та накладними) підтверджуються факт укладання відповідачем договору, про стягнення заборгованості за яким заявлений позов, а також отримання відповідачем товару на умовах даного договору.
В підготовчому засіданні 08.02.2022 по даній справі, яке відбулося за участі обох сторін, була оголошена перерва до 14год. 30хв. 10.03.2022.
21.02.2022 до суду за вх.№ 1086/22 надійшла заява представника позивача - адвоката Петровської Світлани Валеріївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій EasyCon.
Відповідно до ч.7 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1-ч.4 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Учасники справи, зокрема, під час дії карантину, який встановлено Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (надалі - Порядок).
За визначенням у розділі 2 п.2 Порядку поняття "система відеоконференцзв`язку" (надалі - Система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно ж до п.п.1-4 розділу 3 Порядку передбачено наступне.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.
У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яка має бути подана у відповідності до п.3 розділу 3 Порядку, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); - номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Таким чином, для участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду нормативно-правовим актом встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної роботи проведення судового засідання в режимі відеоконференції (реєстрація особи з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірка наявності у неї власних технічних засобів на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою або реєстрація в Системі з використанням логіну та паролю чи у іншій передбачений обраною Системою спосіб, подача відповідного клопотання не пізніше, ніж за 5 днів до судового засідання, з направленням цього клопотання іншим учасникам справи, зазначення електронної адреси, яка використана для реєстрації в Системі, наявність у суду технічної можливості (обладнання та можливості його використання у визначений день і час).
З урахуванням наведеного та триваючих дотепер у державі карантинних заходів, які запроваджено Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд вважає за необхідне задовольнити заяву від 21.02.2022 вх.№ 1086/22 представника позивача - адвоката Петровської Світлани Валеріївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій EasyCon, та провести судові засідання у справі № 923/9/22 в режимі відеоконференції, з урахуванням технічних можливостей в суді та з використанням системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon".
Керуючись ст.ст.197, 232 Господарського процесуального кодексу України суд, - п п о с т а н о в и в:
1. Задовольнити заяву від 21.02.2022 вх.№ 1086/22 представника позивача - адвоката Петровської Світлани Валеріївни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій EasyCon.
2. Судові засідання у справі № 923/9/22 провести в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" (https://easycon.com.ua).
3. Роз`яснити представникові позивача - адвокату Петровській Світлані Валеріївні, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Забезпечити участь представника позивача - адвоката Петровської Світлани Валеріївни в судових засіданнях у справі № 923/9/22 у режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України № 196 від 23.04.2020 "Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".
5. Роз`яснити представникові позивача - адвокату Петровській Світлані Валеріївні, що у відповідності до вимог статті 197 Господарського процесуального кодексу України підтвердження особи учасника справи здійснюється з застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Й тому представник позивача - адвокат Петровська Світлана Валеріївна, має надіслати на електронну адресу документи, що посвідчують особу, скріплені електронним цифровим підписом, а у разі відсутності такого підпису - надіслати скановані копії документів та пред`явити їх оригінали під час засідання.
6. Роз`яснити представникові позивача - адвокату Петровській Світлані Валеріївні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ухвала набрала законної сили 22.02.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Соловйов
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103486818 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Соловйов К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні