Справа № 308/5996/21
1-кс/308/766/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2022 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах ОСОБА_4 , про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з розгляду клопотання про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у рамках кримінального провадження №22021070000000018, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 113, ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України,
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у рамках кримінального провадження №22021070000000018, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 113, ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України.
22.02.2022 року до суду надійшли заяви від представника адвоката ОСОБА_3 , представника ОСОБА_4 , та підозрюваного ОСОБА_4 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, яке мотивовано тим, що у зв`язку з неможливістю безпосередньої участі в судовому засіданні через територіальну віддаленість суду від його місця перебування, погодні умови, політичні події у державі, особисті інтереси ОСОБА_4 , враховуючи необхідність оперативного розгляду клопотання просить постановити ухвалу про участь у судовому засіданні з розгляду даного клопотання у режимі відеоконференції з використанням системи EasyСon чи приміщення судів за переліком.
Розглянувши вказану заяву, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; необхідності забезпечення безпеки осіб; проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Згідно з п. 20-5 Перехідних положень КПК України тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), встановити такі особливості судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження. Зокрема, абз. 7 п. 20-5 передбачено, що розгляд питань, віднесених до повноважень слідчого судді, суду (крім розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою) за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи або за клопотанням сторони кримінального провадження, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному статтею 135 цього Кодексу. Слідчий суддя, суд не має права прийняти рішення про проведення судового засідання щодо розгляду клопотання про продовження строку тримання під вартою у режимі відеоконференції, в якому поза межами приміщення суду перебуває підозрюваний (обвинувачений), якщо він проти цього заперечує.
Виходячи з необхідності вжиття заходів для забезпечення оперативності розгляду клопотання, слідчий суддя, з урахуванням наведених доводів, а також того, що судовий розглядздійснюється всудовому засіданніз їх участю, дійшов висновку про задоволення клопотання та проведення судового засідання в режимі відеоконференції з використанням системи EasyСon.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 336, 369, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Здійснити дистанційне судове провадження щодо розгляду клопотання про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у рамках кримінального провадження №22021070000000018, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.04.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 113, ч. 2 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України.
Проводити розгляд клопотання, який відбудеться 23 лютого 2022 року о 14 год. 40 хв. в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Особою, яка буде приймати участь у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EasyCon» є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 103492746 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Логойда І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні