23.02.2022
Справа № 642/5085/21
Провадження № 1-кс/642/676/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2022 року м. Харків
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві ОСОБА_6 , погоджене заступником керівника обласної прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12021220000000013 від 06.01.2021,-
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві ОСОБА_6 , погоджене заступником керівника обласної прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12021220000000013 від 06.01.2021, до шести місяців, тобто до 22.06.2022 року.
Як зазначеноу клопотанні, вході досудовогорозслідування встановлено,що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,обіймаючи посадустаршого державногоінспектора відділудержавного контролюна автомобільномутранспорті Департаментудержавного контролюна транспортіДержавної службиУкраїни збезпеки натранспорті, будучи службовою особою правоохоронного органу, діючи з особистих корисливих мотивів з метою особистого збагачення протиправним шляхом, використовуючи своє службове становище та владні повноваження, значний авторитет та вплив в органах державної влади, зловживаючи ними, розуміючи, що у відповідності до Положення «Про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1993 № 340 (в редакції постанови КабінетуМіністрів України від 20.05.2009 № 511) до компетенції уповноважених службових осіб в уповноважених підрозділах територіальних органів з надання сервісних послуг МВС - територіальних сервісних центрах МВС віднесено проведення теоретичного і практичного іспитів, а також видача посвідчення водія, маючи намір здійснити вплив на службових осіб Територіального сервісного центру МВС № 6341, розташованого за адресою: м.Харків, вул.Шевченка, 26, які є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, 17.06.2021 приблизно о 12.30, перебуваючи біля магазину «Пивобанк», розташованого за адресою: м. Харків, вул. Полтавський
Шлях, 140-А, висунув ОСОБА_8 вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди в сумі 9500 гривень для себе за вплив на прийняття службовими особами Територіального сервісного центру МВС № 6341 рішення щодо успішного складання ОСОБА_8 теоретичного і практичного іспитів, незважаючи на відсутність у ОСОБА_8 знань Правил дорожнього руху та інших учбових дисциплін, передбачених програмою підготовки, та відсутність у ОСОБА_8 навичок керування транспортними засобами відповідної категорії, а також за вплив на прийняття службовими особами Територіального сервісного центру МВС № 6341 рішення щодо видачі ОСОБА_8 посвідчення водія категорії «В».
Одночасно ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_8 про неможливість успішного складання теоретичного і практичного іспитів та отримання ОСОБА_8 посвідчення водія у разі ненадання йому неправомірної вигоди в сумі 9500 гривень за вплив на прийняття відповідних рішень службовими особами Територіального сервісного центру МВС № 6341 уповноваженими на виконання функцій держави.
При цьому ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_8 про можливість передачі раніше обумовленої неправомірної вигоди грошових коштів в сумі 9500 гривень частинами у декілька етапів, а саме: першу частину неправомірної вигоди в розмірі приблизно половини від суми, тобто 4500 гривень найближчими днями, коли гроші будуть у ОСОБА_8 в наявності, та другу частину неправомірноївигоди всумі 5000гривень пізніше, але перед складанням ОСОБА_8 теоретичного і практичного іспитів та отриманням нею посвідчення водія.
У подальшому, реалізуючи вказаний злочинний умисел, направлений на особисте збагачення протиправним шляхом, а саме - шляхом одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди, ОСОБА_5 06.07.2021 о 17.54, перебуваючи на автомобільній стоянці супермаркету «РОСТ», розташованого за адресою: м. Харків, вул. Полтавський Шлях, 140, в салоні автомобіля марки BMW червоного кольору,
д.н.з. НОМЕР_1 , одержав від ОСОБА_8 частину раніше обумовленої ним неправомірної вигоди, а саме грошові кошти в сумі 4500 гривень для себе за вплив на прийняття службовими особами Територіального сервісного центру МВС № 6341 рішення щодо успішного складання ОСОБА_8 теоретичного і практичного іспитів, незважаючи на відсутність у ОСОБА_8 знань Правил дорожнього руху та інших учбових дисциплін, передбачених програмою підготовки, та відсутність у ОСОБА_8 навичок керування транспортними засобами відповідної категорії, а також за вплив на прийняття службовими особами Територіального сервісного центру МВС № 6341 рішення щодо видачі ОСОБА_8 посвідчення водія категорії «В», при цьому обумовивши з ОСОБА_8 одержання другої частини неправомірної вигоди грошових коштів в сумі 5000 гривень до кінця липня 2021 року.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, а саме одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.
22.12.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Допитаний 29.12.2021 у якості підозрюваного ОСОБА_5 вину не визнав, від дачі показів, на підставі ст. 63 Конституції України, відмовився.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 06.01.2022 стосовно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_1 у період часу з 22.00 до 07.00, строком на 60 днів, до 06.03.2022.
Обгрунтованість підозри ОСОБА_5 підтверджуються зібраними органом досудового розслідування доказами, а саме: інформацією Харківського управління ДВБ НП України, заявами та протоколами допитів ОСОБА_8 , протоколами за результатами проведення НС(Р)Д: аудіо-, відеоконтроль особи, зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, контроль за вчиненням злочину, а також іншими документами, які долучені до матеріалів вказаного кримінального провадження.
Двомісячний строк досудового розслідування спливає 22.02.2022, однак завершити досудове розслідування до закінчення вказаного строку не надається за можливе, оскільки у кримінальному провадженні необхідно розсекретити матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій; розсекретити документи, які стали підставою для проведення негласних слідчих (розшукових) дій; призначити та провести експертизу відео-, звукозапису за матеріалами проведених НСРД; допитати підозрюваного ОСОБА_5 за матеріалами проведених негласних слідчих (розшукових) дій; додатково допитати у якості свідка ОСОБА_8 ; перевірити підозрюваного на причетність до вчинення інших кримінальних правопорушень; ознайомити підозрюваного та захисника з матеріалами кримінального провадження в порядку ст. 290 КПК України; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування; виконати інші слідчі (розшукові) дії, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування.
При цьому, проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій потребує додаткового часу, а їх значення для досудового розслідування має вирішальний характер.
Вказані слідчі та процесуальні дії не могли бути здійснені та завершені раніше з об`єктивних причин, зокрема через обсяг проведених слідчих дій, а також тривалість самої процедури розсекречення та необхідність проведення експертиз.
Оскільки, вказані слідчі та процесуальні дії не можливо виконати у передбачений КПК строк для проведення досудового розслідування, у зв`язку із цим у сторони обвинувачення виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав у повному обсязі.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник адвокат ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що доводи зазначені у клопотанні про продовженні строку досудового розслідування необгрунтовані, та у органу досудового розслідування було достатньо часу для завершення слідства.
Суд, вислухавши доводи учасників, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021220000000013 від 06.01.2021 за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
В межахданого кримінальногопровадження 22.12.2021 ОСОБА_5 повідомлено пропідозру увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч 3ст.369-2 КК України, а саме: одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.
Згідно з ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4 глави 24цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого злочину.
Строк досудовогорозслідування укримінальному провадженні№ 12021220000000013від 06.01.2021 закінчується 22.02.2022 року.
Відповідно до ч.3ст.294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити протягом двох місяців, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Згідно з ч. 4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до шести місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок особливої складності провадження.
Відповідно до ч. 2 ст.295-1КПКУкраїни у клопотанні про продовження строку досудового розслідування слідчий, прокурор зобов`язані зазначити найкоротший строк, достатній для потреб досудового розслідування.
Зокрема ч. 4 ст. 294 КПК України, передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні закінчується 22.02.2022 року.
Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка учасників кримінального провадження. (рішення у справах «Олексій Бугайов проти України», «Юрій Іванов проти України»).
У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.
Так, слідчим у клопотанні та у судовому засіданні прокурором доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, а тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 22.06.2022 року.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.219, 294, 295-1, 309, 372, 376КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити .
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021220000000013 від 06.01.2021, у якому повідомлено про підозру ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, до шести місяців, тобто до 22 червня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2022 |
Оприлюднено | 19.01.2023 |
Номер документу | 103507265 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Бородіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні