18.02.2022 227/2692/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2022 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Корнєєвої В.В.
за участю секретаря Лагутіній К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Крайній Олександр Вікторович до Шахівської об`єднаної територіальної громади в особі Шахівської сільської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Представникпозивача ОСОБА_4 ,який дієв інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до Шахівської об`єднаної територіальної громади в особі Шахівської сільської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, яку уточнив заявою від 04.08.2021 року. В обґрунтування позову зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_5 , який постійно проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , але, помер, відвідуючи рідну сестру в с. Авраменкове, Роменського району Сумської області. Позивач зазначає, що після смерті батька залишилось майно, що належало дружині спадкодавця ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті якої спадкодавець ОСОБА_5 спадщину прийняв, але не встиг оформити свої спадкові права. Позивач також зазначає, що зверталася до нотаріуса після смерті батька, але постановою від 10.06.2021 року державним нотаріусом Другої Добропільської державної нотаріальної контори Донецької області Гусевою О.В. їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно ОСОБА_5 , а саме майно, що належало дружині спадкодавця ОСОБА_6 , після смерті якої він спадщину прийняв, але не оформив своїх спадкових прав. Позивач зазначила, що шестимісячний строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин, оскільки вважала, що якщо всі документи знаходились у неї, то вона фактично прийняла спадщину. У зв`язку з вищевикладеним, позивач просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , терміном в чотири місяці з часу набрання рішення законної сили.
Відповідно допротоколу автоматизованогорозподілу судовоїсправи між суддямивід 06.07.2021року справубуло переданона розглядсудді ТимофєєвоїГ.Л. 09 серпня 2021 року ухвалою суду відкрито спрощене позовне провадження у справі. Ухвалою від 02.09.2021 року судом було ухвалено рішення про перехід до розгляду справи в загальному порядку та призначено підготовче судове засідання. Ухвалою суду від 20.-0.2021 року до участі в розгляді справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 та відкладено проведення підготовчого судового засідання.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.09.2021 року справу було передано на розгляд судді Корнєєвої В.В.
23.11.2021року від третьої особипо справі- ОСОБА_2 надійшли письмовіпояснення щодопозову,в якихвін просиввідмовити позивачув задоволенніпозову,з оглядуна те,що ще за життя мати позивача ОСОБА_6 відмовилась від права власності на належну їй земельну ділянку розміром 3,8615 га, кадастровий номер 1422083300:01:000:1126 на користь територіальної громади Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецькій області, і цей договір про передачу права власності на земельну ділянку ніким не оскаржено. Тобто, у позивача немає підстав стверджувати те, що за життя батько прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , але не оформив спадкових прав. Окрім того, батько позивача ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , хоча і був юридично зареєстрований в Донецькій області, однак фактично проживав без реєстрації за його адресою в с. Авраменкове Роменського району Сумської області, і саме ним ОСОБА_5 надавався належний догляд та харчування останньому, а після його смерті за власні кошти він здійснив його поховання. Також ОСОБА_2 зазначив, що ОСОБА_5 склав на нього заповіт, згідно якого заповів йому земельну ділянку площею 4,9012 га кадастровий номер 1422083300:01:000:0698, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецькій області та передав йому Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 405085, виданий 25.02.2010 року Добропільською районною державною адміністрацією Донецькій області. На зазначену земельну ділянку, в порядку і в спосіб передбачений діючим законодавством України, ОСОБА_2 належним чином оформив спадкові права, отримавши свідоцтво про право на спадщину від 23 червня 2020 року. Таким чином, ствердження позивача про те, що шестимісячний строк для прийняття спадщини нею пропущений з поважних причин, оскільки вона вважала, що фактично прийняла спадщину, оскільки всі документи знаходились у неї є неправдивим та таким, що не відповідає дійсності, оскільки позивач не мала жодних правоустановчих документів на земельні ділянки своїх батьків, як не мала і свідоцтва про укладення їх шлюбу. Крім того, свого батька за час життя не доглядала, не мала уяви про його місцезнаходження та не здійснила його поховання, в зв"язку із чим в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити.
Ухвалою суду від 03.12.2021 року підготовче провадження по цивільній справі закрито та призначено справу до судового розгляду.
Сторони в судове засідання 18.02.2022 року не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, від представника позивача та позивача надійшла заява, в якій просили розглянути справу без їх участі, задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Від представника відповідача в матеріалах справи містяться клопотання про розгляд справи без його участі, проти позову не заперечує, просив винести рішення на розсуд суду. Третя особа ОСОБА_2 також до суду не з"явився за станом здоров"я, про що надав відповідну заяву та просив суд розглянути справу без його участі. Третя особа ОСОБА_3 також до суду не з"явилася, надала заяву в якій просила розглянути справу без її участі та просила суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
З урахуванням ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку з неявкою всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Відповідно до ст. 223 ЦПК України, неявка в судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що підтверджується копією повторно виданого свідоцтва про народження, виданого 04.06.2021 року Добропільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), копією свідоцтва про шлюб, внаслідок укладання якого зазнало змін прізвище позивача: з ОСОБА_7 змінено на ОСОБА_8 . (а.с. 8,9).
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла мати позивача ОСОБА_6 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданого виконкомом Золотоколодязької сільської ради Добропільського районного Донецької області, актовий запис №4 (а.с. 12).
ІНФОРМАЦІЯ_4 помер батько позивача ОСОБА_5 , що підтверджується копією повторно виданого Добропільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) свідоцтва про смерть (а.с. 13).
Відповідно до ст.1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.Згідно ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується.
Відповідно до ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.
Згідно ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини. Спадкоємцями за заповітом можуть бути юридичні особи та інші учасники цивільних відносин (стаття 2 цього Кодексу).
Відповідно до ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Згідно ст.1236 ЦК України заповідач має право охопити заповітом права та обов`язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов`язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини. Якщо заповідач розподілив між спадкоємцями у заповіті лише свої права, до спадкоємців, яких він призначив, переходить та частина його обов`язків, що є пропорційною до одержаних ними прав. Чинність заповіту щодо складу спадщини встановлюється на момент відкриття спадщини.
Позивач в своїй позовній заяві зазначала, що вона взагалі є єдиним спадкоємцем після смерті батька, але із зазначеним ствердженням суд погодитися не може, виходячи з наступного:
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину вбачається, що після смерті ОСОБА_5 була відкрита спадкова справа 67/2019, з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) вбачається, що ОСОБА_5 було складено заповіти (а.с. 56).
Як вбачається з копії Заповіту від 21.06.2019 року, посвідченого секретарем Рогинської сільської ради Роменського району Сумської області Глазько І.Ю. ( реєстровий номер 103), ОСОБА_5 заповів на випадок своєї смерті земельну ділянку площею 4,9012 га, що передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, кадастровий номер земельної ділянки: 1422083300:01:000:0698, та належить йому на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯИ № 405085, виданого Добропільською районною державною адміністрацією, розпорядження № 25 від 29.01.2010, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 63).23.06.2021 року Державним нотаріусом Другої Добропільської державної нотаріальної контори Донецької області Гусєвою О.В., ОСОБА_2 видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом, зареєстровано в реєстрі за № 159 (а.с. 103).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що за життя померлий ОСОБА_5 розпорядився належною йому на праві власності ділянкою площею 4,9012 га, кадастровий номер земельної ділянки: 1422083300:01:000:0698 шляхом складання заповіту на ОСОБА_2 .
Також з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові догвоори) вбачається, що 22.03.2019 року Золотоколодязькою сільською радою було посвідчено заповіт, зареєстрований в Спадковому реєстрі за № 64144924, згідно якого ОСОБА_5 заповів на випадок своєї смерті житловий будинок з надвірними побудовами та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 , яка залучена судом до розгляд справи як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Третя особа ОСОБА_3 надала до суду заяву, згідно якої вона не заперечувала проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 розпорядився частиною належного йому на праві власності майна шляхом складання заповітів на гр-н ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
В той же час, позивач ОСОБА_1 зазначає, що після смерті батька залишилося також інше спадкове майно, яке до цього часу ніким не успадковане, а саме : права на земельну ділянку(пай) в землях колективного сільськогосподарського підприємства " Перемога" Добропільського району Донецької області розміром 7,4 га у умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки(паю) в натурі( на місцевості), що належало дружині спадкодавця ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Позивач зазначає, що зазначена земельна ділянка не була охвачена заповітами, до цього часу ніким не успадкована, і вона є єдиним спадкоємцем першої черги за законом на це спадкове майно.
Відповідно до ст.1258,1259 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов`язкову частку у спадщині.Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що позивач є спадкоємцем першої черги на спадкування після смерті матері ОСОБА_6 та батька ОСОБА_5 . В той же час, треті особи по справі, які успадкували частину майна померлого ОСОБА_5 , не є спадкоємцями першої черги за законом.
Третя особа по справі ОСОБА_2 заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , зазначивши про те, що позивач не опікувалася долею свого старенького батька, на підтвердження чого надав до суду довідки видані старостою виконавчого комітету Роменської міської ради від 07.10.2021 року, з яких вбачається, що ОСОБА_5 , 1960 р.н., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований в с. Веселе Донецької області, але постійно з 23.03.2019 року по 24.06.2019 року, проживав без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 . ОСОБА_2 провів поховання ОСОБА_5 за власні кошти в с. Авраменкове Роменського району Сумської області (а.с. 145, 146).
Відповідно до ч.5 ст.1224 ЦК України за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення суду стосовно усунення ОСОБА_1 від права на спадкування ані після смерті матері, ані після смерті батька, судом не ухвалювалося. Таким чином, ОСОБА_1 має право на спадкування після смерті своїх батьків як спадкоємиця першої черги за законом.
Згідно копії довідки, виданої Шахівською сільською радою від 20.05.2021 року, ОСОБА_6 дійсно з 03.10.1984 року по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 (а/з про смерть №4 від 28.01.2019 р.) була зареєстрована та мешкала в АДРЕСА_1 . На день її смерті в будинку були зареєстровані: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , чоловік, (зареєстрований з 16.06.1982 р. по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , онук (зареєстрований з 25.07.2014 р. і по теперішній час). (а.с. 14).
Тобто, з цієї довідки вбачається, шо на момент смерті ОСОБА_6 разом із нею проживав її чоловік ОСОБА_5 та онук ОСОБА_9 , який є рідним онуком сестри ОСОБА_5 , що вбачається з копії рішення Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 14.05.2009р. справа № 2-0-71/2009.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 як спадкоємець першої черги фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини ОСОБА_6 , оскільки проживав та був разом із нею зареєстрований на момент її смерті.
З наданої завідувачем Другої Добропільської державної нотаріальної контори Гусєвою О.В. копії спадкової вбачається, що згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_6 спадкова справа не заводилась. Згідно Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) відносно ОСОБА_6 інформація відсутня.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач зверталася до нотаріуса з питання прийняття спадщини після смерті свого батька ОСОБА_5 , однак постановою державного нотаріуса Другої Добропільської державної нотаріальної контори Гусєвої О.В. від 10.06.2021 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на спадкове майно померлого батька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яке складається з права на земельну частку (пай) в землях колективного сільськогосподарського підприємства «Перемога» Добропільського району Донецької області розміром 7,4 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки (паю) в натурі (на місцевості), що належало дружині спадкодавця ОСОБА_6 , померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті якої спадкодавець спадщину прийняв, але не оформив своїх спадкових прав, в зв`язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини та ненадання доказів постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. (а.с. 19).
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Судом встановлено, що позивач названих вище вимог закону не дотрималась та після відкриття спадщини не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а звернулася до нотаріуса після спливу встановленого законом строку.
Представник відповідача Шахівської сільської ради надала до суду заяву, в якій зазначив, що не заперечує про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 . Також не заперечувала проти задоволення позовних вимог третя особа ОСОБА_3 . Щодо заперечень третьої особи ОСОБА_2 суд зазначає, що його заперечення не заслуговують на увагу, оскільки ним не було надано до суду рішення суду, яким ОСОБА_1 було б усунуто від спадкування, окрім того, слід зазначити, що згідно матеріалів справи ОСОБА_5 лише останні 3 місяці до своєї смерті проживав за адресою третьої особи ОСОБА_2 , тобто весь інший час до 23 березня 2019 року особа проживала за своїм фактичним місцем реєстрації, який було зазначено позивачем в позовній заяві.
Враховуючи вказані обставини, відсутність заперечень відповідача щодо задоволення позовних вимог позивача, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позову про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами, або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору. Суд приходить до висновку про те, що судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст.ст.1216,1224,1269-1272 ЦК України, ст.ст. 12, 81, 258, 259, 263, 264, 265, 273 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ,в інтересахякої дієадвокат КрайнійОлександр Вікторовичдо Шахівськоїоб`єднаної територіальноїгромади вособі Шахівськоїсільської ради,треті особи,які незаявляють самостійнихвимог напредмет позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,про визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , іпн НОМЕР_1 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном у чотири місяці з часу набрання рішенням законної сили.
Судові витрати по справі щодо сплати судового збору - залишити за позивачем.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення до Донецького апеляційного суду.Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони по справі:позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , іпн НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 ;представник позивача ОСОБА_4 , адреса: АДРЕСА_4 ;відповідач - Шахівська об`єднанатериторіальна громада в особі Шахівської сільської ради, код ЄДРПОУ 04343197, адреса: Донецька область, с. Шахове, вул. М.Ф. Чернявського, 14;треті особи - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , іпн НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , іпн НОМЕР_3 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
18.02.2022Суддя В.В. Корнєєва
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2022 |
Оприлюднено | 24.02.2022 |
Номер документу | 103510911 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Корнєєва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні