09.07.2021 227/2692/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 липня 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Тимофєєва Г.Л., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), представник позивача адвокат Крайній Олександр Вікторович (Донецька область, м.Покровськ, вул.Прокоф`єва, буд.111, оф.3) до Шахівської громади Добропільського району Донецької області (ЄДРПОУ 04343197, вул.М.Ф. Чернявського, буд.14, с.Шахове, Донецька область) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2021 року позивач, в інтересах якої діє адвокат Крайній О.В. звернулись до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Шахівської громади Добропільського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у стаття 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Судом встановлено, що подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, відповідно до ст.177 ЦПК України до заяви подаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст.6 Закону України Про судовий збір у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог, судовий збір сплачується за кожну вимогу.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить визнати за ОСОБА_1 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 терміном в чотири місяці з часу набрання рішенням законної сили.
Тобто, це дві самостійні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до квитанції № 89996 позивач ОСОБА_1 сплатила судовий збір в сумі 908,00 грн., за подання заяви немайнового характеру, проте лише за одну вимогу.
Втім, позивачем залишено поза увагою вимоги ст.6 ЗУ Про судовий збір , щодо сплати судового збору у разі, коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог, сплатити судовий збір за кожну вимогу.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за звернення до суду із даним позовом за другу позовну вимогу немайнового характеру у сумі 908,00 гривень та надати оригінал платіжного доручення про його сплату до суду, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір слід сплатити за такими реквізитами:
Отримувач коштів Донецьке ГУК/Добропільс. МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA858999980313191206000005652
Код класифікації доходів бюджету- 22030101
Призначення платежу: судовий збір за позовом (назва установи, організації позивача), Добропільський міськрайонний суд Донецької області.
Відповідно до роз`яснень, що містяться в абз.3 п.24 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7, при розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Проте, всупереч вищезазначеним вимогам, у позовній заяві не зазначено доказів того, що позивач звертався до нотаріальної контори для прийняття спадщини та отримав обґрунтовану відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, а саме видачі свідоцтва про право на спадщину на майно померлої ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Крім того, згідно абз.2, п. 24 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7, при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.
Разом з тим, до позову не додано інформацію про останнє місце проживання померлого ОСОБА_2 . З копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 02.06.2021 року, вбачається, що останній помер в с.Авраменкове, Роменського району, Сумської області та місце державної реєстрації смерті виконавчий комітет Рогинської сільської ради Роменського району Сумської області.
Разом з тим, відповідно до ч.1,2 ст.48 ЦПК України сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Позивач вказує відповідачем по справі Шахівську громаду Добропільського району Донецької області (ЄДРПОУ 04343197), проте не вказує в особі якої юридичної особи Шахівська громада представляє інтереси. Отже, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги, вказавши також належного відповідача.
Вказані судом обставини перешкоджають суду перевірити дотримання позивачем правил підсудності при зверненні до суду з даним позовом та вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк на усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 185-187 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), представник позивача адвокат Крайній Олександр Вікторович (Донецька область, м.Покровськ, вул.Прокоф`єва, буд.111, оф.3) до Шахівської громади Добропільського району Донецької області (ЄДРПОУ 04343197, вул.М.Ф. Чернявського, буд.14, с.Шахове, Донецька область) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху і надати позивачу термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків у вказаний термін заява вважатиметься не поданою та буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Л. Тимофєєва
09.07.2021
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2021 |
Оприлюднено | 12.07.2021 |
Номер документу | 98203881 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Тимофєєва Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні