Справа № 461/8710/21
Провадження № 1-кс/461/757/22
УХВАЛА
16.02.2022 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області майора поліції ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні № 12021141370000145, відомості про яке 15.09.2021 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло відповідне клопотання слідчого, яке вмотивоване тим, що ОСОБА_4 , з метою вчинення заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки, переслідуючи корисливий мотив, організував схему незаконного заволодіння майном ТОВ «ОККО БІЗНЕС ПАРТНЕР» в особливо великих розмірах, шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки. ОСОБА_4 , усвідомлюючи неможливість вчинення таких дій особисто, розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, яка має високий ступінь суспільної небезпеки, у зв`язку з чим вимагала чітких та узгоджених дій. Маючи намір здійснювати такі діяння протягом тривалого періоду часу, спланував досягнути поставленої мети за рахунок залучення групи осіб, до складу якої у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10 серпня 2021 року, увійшли ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи.
Слідчий зазначив,що ОСОБА_4 підозрюється унезаконному заволодіннічужим майномшляхом обманута незаконнихоперацій ізвикористанням-обчислювальноїтехніки,за попередньоюзмовою групоюосіб,в особливовеликих розмірах,тобто ускоєнні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.190КК України. У разі визнання його винним, санкція статті передбачає покарання від п`яти до дванадцяти років, з конфіскацією майна, відтак, виникла необхідність у накладенні арешту на майно, яке перебуває у власності підозрюваного.
Слідчий в судове засідання не з`явився, в клопотанні просив здійснювати розгляд без його участі, та без участі власників майна.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до висновку про необхідність його задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Слідчим суддеювстановлено,що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12021141370000145 від 15.09.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
ОСОБА_4 підозрюється у незаконному заволодінні чужим майном шляхом обману та незаконних операцій із використанням-обчислювальної техніки, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
ОСОБА_4 підозрюються у вчинені особливо тяжкого кримінального правопорушення, за яке кримінальним законом передбачене максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до дванадцяти років, з конфіскацією майна, що відповідно до вимог ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що в підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві приватної, власності, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №297521381 від 02.02.2022, перебуває наступний об`єкт нерухомого майна:
-на праві приватної власності, розмір частки 1/2 квартира, загальною площею: 75,5 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 59 КК України конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в цьому кодексі.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому КПК України порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно п. 3 ч. 2. ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Так в ч. 5 ст. 170 КПК України вказано, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Враховуючи що ОСОБА_4 , підозрюється у незаконному заволодінні чужим майном шляхом обману та незаконних операцій із використанням-обчислювальної техніки, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, тобто у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. При цьому, відповідно до КК України санкція статті передбачає покарання від п`яти до дванадцяти років, з конфіскацією майна, як виду покарання, - слідчий суддя приходить до переконання, про необхідність накладення арешту на майно, яке перебуває у власності підозрюваного.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого, - задовільнити.
Накласти арешт на наступне майно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання:
-на праві приватної власності, розмір частки 1/2 квартиру, загальною площею: 75,5 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 103600180 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Фролова Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні