ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
14.03.2022р. Справа№ 914/2006/21
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши клопотання Приватного підприємства «Еко-сервіс Лева», м.Львів
про участь в підготовчому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом: Приватного підприємства «Еко-сервіс Лева», м.Львів
до відповідача-1: Державного підприємства «Видавничо-поліграфічного підприємства Міністерства України «Армія України», м.Львів
до відповідача-2: Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова, м.Львів
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, м.Львів
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-1: Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго», м.Львів
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-2: Військової частини НОМЕР_1 , м.Львів
про солідарне стягнення коштів. Ціна позову: 239868,00 грн.
Без участі представників сторін
Суть спору: на розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Приватного підприємства Еко-сервіс Лева до Державного підприємства Видавничо-поліграфічного підприємства Міністерства України Армія України та Квартирно-експлуатаційного відділу м.Львова ,за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-1, Приватного акціонерного товариства «Львівобленерго», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-2: Військової частини НОМЕР_1 , за участю Львівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону про солідарне стягнення коштів у розмірі 239868,00 грн.
Хід розгляду справи викладено у відповідних ухвалах суду у справі. Так, зокрема, ухвалою суду від 09.03.2022 відкладено розгляд справи на 30.03.2022 на 14:20 год.
11.03.2022, за вх.№5924/22 на електронну адресу суду надійшло клопотання від 09.03.2022 №б/н позивача, про участь представника позивача адвоката Піти Я.І. в наступному судовому засіданні, в режимі відеоконференції через систему easycon (власні технічні засоби).
Щодо клопотання про участь представника позивача в судовому засідання в режимі відеоконференції через систему easycon (власні технічні засоби представника) суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Приписами ч.3 вказаної статті встановлено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
При цьому суд зазначає, що згідно ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч.5 ст.197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Заява подана представником позивача Піти Я.І. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення "EasyCon" з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам Порядку щодо форми і змісту (наявні докази скерування клопотання іншим учасникам справи).
З урахуванням наведеного, а також того, що Господарський суд Львівської області має технічну можливість провести судове засідання за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" у визначені дату і час, суд дійшов висновку задоволити клопотання представника позивача.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/2006/21 задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку EаsyCon (https://easycon.com.ua/).
3. Забезпечити участь представника ПП «Еко-сервіс Лева» в судовому засіданні у справі №914/2006/21, призначеному на 30.03.2022 р. о 14:20 год.,в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196.
4. Роз`яснити позивача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою, а саме комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення. Уповноважений представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5. Попередити учасників справи, що відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України, п.5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
6. Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EаsyCon знаходиться за веб-посиланням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf .
7. Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 235 ГПК України.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2022 |
Оприлюднено | 24.08.2022 |
Номер документу | 103662256 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Галушко Наталія Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні