Номер провадження: 22-ц/813/6675/22
Номер справи місцевого суду: 520/1408/13-ц
Головуючий у першій інстанції Огренич І.В.
Доповідач Громік Р. Д.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
11.03.2022 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі судді Громіка Р.Д. дослідивши апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 08 лютого 2013 року про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон України по справі за поданням заступника начальника Першого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Дмитренко О.Ю. щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, -
ВСТАНОВИВ:
08 лютого 2013 року ухвалою Київського районного суду м. Одеси подання заступника начальника Першого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Дмитренко О.Ю. щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України керівнику боржника - юридичної особи ПП «Селена-Н» ОСОБА_1 задоволено.
21 лютого 2022 року представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 направив засобами поштового зв`язку апеляційну скаргу на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 08 лютого 2012 року про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон України.
У поданій апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на необізнаність ОСОБА_1 про існування оскаржуваної ухвали, просить суд поновити строк на апеляційне оскарження.
Одеський апеляційний суд, дослідивши надані апелянтом відомості, вважає необхідним залишити апеляційну скаргу без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до п.2, ч.2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Так як текст оскаржуваної ухвали складено 08 лютого 2012 року, а апеляційну скаргу направлено засобами поштового зв`язку лише 21 лютого 2022 року, то строк на апеляційне оскарження було пропущено.
В свою чергу, апелянт у поданому клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження посилається тільки на необізнаність про існування вказаної ухвали та не надає відповідних доказів про відсутність факту отримання ОСОБА_1 копії оскаржуваної ухвали вчасно.
З огляду на те, що апеляційну скаргу подано безпосередньо до суду апеляційної інстанції, Одеський апеляційний суд позбавлений можливості перевірити відомості щодо отримання апелянтом копії оскаржуваної ухвали у зв`язку з фактичною відсутністю матеріалів справи.
Крім того, апеляційна скарга також не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України, а саме не містить доказів сплати судового збору.
Згідно ст.4 ч.2 п.9 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору при подані апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи зазначене, апелянту необхідно провести оплату судового збору у розмірі 496,20 грн.
Судовий збір повинен бути перерахований за такими реквізитами: Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Малиновськ. р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA428999980313161206080015757; код класифікації доходів бюджету: 22030101.
У призначенні платежу платник повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, прізвище, ім`я, по батькові - платника.
Відповідно до статті 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 ЦПК України, а саме апеляційна скарга залишається без руху, з наданням скаржнику строку для усунення недоліків.
З огляду на вказане, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк для виправлення недоліків, а саме сплати судового збору, подання вмотивованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням причин такого пропуску та відповідних доказів.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, Одеський апеляційний суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на ухвалу Київського районного суду м. Одеси від 08 лютого 2013 року про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон України по справі за поданням заступника начальника Першого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Дмитренко О.Ю. щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Витребувати з Приморського районного суду м. Одеси матеріали справи №520/1408/13-ц за поданням заступника начальника Першого Київського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Дмитренко О.Ю. щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду Р.Д. Громік
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 103745631 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Громік Р. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні