Справа № 515/305/22
Провадження № 2/515/583/22
Татарбунарський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
29 березня 2022 року Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенко С. В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Білгород-Дністровської окружної прокура- тури, яка діє в інтересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Національний при- родний парк «Тузловські лимани», до Одеської обласної державної адміністрації, Товариства з об- меженою відповідальністю «Рибацький причал», ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди, скасування рі- шень державних реєстраторів, припинення права оренди земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
28 березня 2022 року автоматизованою системою документообігу суду судді Тимошенку С.В. розподілена для розгляду цивільна справа № 515/305/22, провадження № 2/515/583/22 за позовом Білгород-Дністровської окружної прокуратури, яка діє в інтересах Головного управління Держгео- кадастру в Одеській області, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Мико- лаївська та Одеська області), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Національний природний парк «Тузловські лимани», до Одеської обласної державної адміністрації, Товариства з обмеженою відповідальністю «Рибацький причал», ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання не- дійсним договору оренди, скасування рішень державних реєстраторів, припинення права оренди земельної ділянки.
Однак під час вирішення питання про відкриття провадження у справі з`ясувалося, що суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає самовідводу, в порядку ст.36 ЦПК України, оскі- льки існують інші обставини, крім передбачених згаданою нормою, які можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.
Так, 14 серпня 2019 року суддею Тимошенком С.В. розглядалась справа про адміністративне правопорушення за ознаками ст.91 КУпАП відносно ОСОБА_3 , якого було притягнуто до ад- міністративної відповідальності за заначеною нормою Кодексу та накладено стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті. Представник НПП «Тузлівські лимани» - в.о. директора Вихристюк І.М. брала участь у розгляді зазначеної справи. Через кілька годин у Facebook на сторінках зазна- ченої особи та керівника НПП «Тузлівські лимани» ОСОБА_4 з`явились ганебні і образливі зви- нувачення на адресу судді Тимошенка С.В. про те, що він «неприкрито сприяє правопорушникам, ігнорує чинне законодавство, дозволяє у суді ображати представників Парку, призначив аж 170 грн. штрафу латифундисту ОСОБА_5 . Суддя виправдав двох порушників ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Суддя не визнає Указ Президента «Про створення НПП «Тузлівські лимани» в частині картогра- фії…». ОСОБА_8 підібрані відповідні заголовки своїй писанині «Непокаране зло зростає і цьому сприяє правосуддя та суддівська система», «Кривосуддя по Татарбунарські. Татарбунарсь- кий районний суд, єдиний суддя Тимошенко С.В.». А ОСОБА_4 у написаному під заголовком «Та- тарбунарський суддя адвокат лісових розбійників» зазначив, що суддя Тимошенко С.В. як і в ба- гатьох випадках за направленими НПП «Тузлівські лимани» матеріалами на порушників українсь- кого законодавства, шукає лазівки, щоб захистити не державні інтереси, а навпаки «не образити» порушника. Ось і цього разу, суддя просто стає адвокатом лісових розбійників, про що я вже чет- вертий рік пишу і не визнає їх провини…».
Крім того, 30.03.2020 р. о 15.20 год. ОСОБА_9 , як слідчим суддею Татарбунарського ра йонного суду Одеської області, мало розглядатись в рамках кримінального провадження клопотан- ня слідчого СВ Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області про арешт майна, належного Кілійському міжрайонному управлінню водного господарства. До початку розгляду за- значеного клопотання до приміщення суду, не дивлячись на запровадження карантину, з`явився на товп осіб, очолюваний керівництвом НПП "Тузлівські лимани" в особі ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , перебування яких у приміщенні суду тривало до кінця робочого часу і мало за мету, є такі під- стави вважати, здійснення тиску на суд. І хоча того дня у зв`язку з перебуванням судді у нарадчій кімнаті у цивільній справі клопотання не розглядалось і судове рішення не ухвалювалось, у соціа- льних мережах з`явилася стаття ОСОБА_4 , в якій було у цинічній формі вилито чергову порцію бруду на адресу правоохоронних органів і особисто судді Тимошенка С.В.
Наслідком зазначених дій ОСОБА_8 та ОСОБА_4 явилось те, що у судді Тимошенка С. В. до керівництва НПП «Тузлівські лимани» склалося особливе ставлення відчуття неприязні та зневаги, які будуть впливати на його об`єктивність та неупередженість у прийнятті рішення у да- ній справі.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція) гаран- тує кожному право на справедливий суд. Відповідно до п.1 зазначеної статті, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку належним і безсторон- нім судом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обгрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до цінності 2 принципу «Неупередженість» Бангалорських принципів поведінки су- ддів, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної ради ООН № 2006/23 від 27.07.2006 р., неупередженість є необхідною умовою належного виконання суддею своїх обов`язків, забезпечен- ня дії принципу незалежності, неупередженості та безсторонності, в тому числі і у стороннього спостерігача. Вона знаходить вияв не лише у змісті рішення, але й у ході судового процесу, що пе- редує винесенню рішення.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Фельдман проти України» визнав поруше- нням статті 6 Конвенції незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будь-якого ро- зумного сумніву з приводу його безсторонності.
Зазначені обставини унеможливлюють розгляд зазначеної справи суддею Тимошенком С.В., ос- кільки призведуть до сумнівів щодо неупередженості та безсторонності прийняття будь-якого рі- шення даним складом суду, що, у відповідності до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, є обставинами, які виключають участь судді у цивільному провадженні.
Зазначені обставини існують, тому заява судді про самовідвід підлягає задоволенню.
Як передбачено ч.ч.1,3 ст.41 ЦПК України, у разі задоволення заяви про відвід судді, який роз- глядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визнача- ється у порядку, встановленому ст.33 цього Кодексу. Якщо після задоволення відводів (самовідво- дів) або за наявності підстав, зазначених у ст.37 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, справа за розпорядженням голови суду передається до іншого суду, визначеного в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно п.2 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після за- доволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.
На даний час у Татарбунарському районному суді Одеської області здійснює правосуддя один суддя Тимошенко С.В.
Оскільки самовідвід судді Тимошенка С.В. підлягає задоволенню, то у даному суді неможливо утворити новий склад суду для розгляду цієї справи, у зв`язку з чим справу необхідно передати на розгляд іншому суду.
За змістом ч.4 ст.31 ЦПК України, передача справи з підстави, передбаченої п.2 ч.1 цієї статті, здійснюється на підставі розпорядження голови суду на розгляд суду, найбільш територіально на- ближеного до цього суду.
Таким судом є Саратський районний суд Одеської області.
З урахування викладеного вбачаються підстави для передачі даної справи на розгляд до Сарат- ського районного суду Одеської області, який є найбільш територіально наближеним до Татарбу- нарського районного суду Одеської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.31, 36, 39-41, 258-261, 353 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву судді Тимошенка С.В. про його відвід від участі у розгляді даної справи задовольнити.
Цивільну справу за позовом позовом Білгород-Дністровської окружної прокуратури, яка діє в ін тересах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Державної екологічної інспек- ції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області), третя особа, яка не заявляє са- мостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Національний природний парк «Тузлов- ські лимани», до Одеської обласної державної адміністрації, Товариства з обмеженою відповідаль- ністю «Рибацький причал», ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасу- вання розпорядження, визнання недійсним договору оренди, скасування рішень державних реєст- раторів, припинення права оренди земельної ділянки повернути до канцелярії суду для передачі її за розпорядженням виконуючого обов`язки голови суду для розгляду до Саратського районного суду Одеської області .
Ухвалу в частині передачі справи на розгляд іншого суду може бути оскаржено до Одесько-го апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Суддя Тимошенко С.В.
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103787043 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Тимошенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні