У Х В А Л А
"31" березня 2022 р. Справа № 596/278/22
Провадження № 2/596/217/2022
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Цвинтарна Т.М., розглянувши позовну заяву Чортківської окружної прокуратури Тернопільської області, в інтересах держави в особі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, природного заповідника «Медобори» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного звільнення працівника, -
ВСТАНОВИВ :
Чортківська окружна прокуратура Тернопільської області, в інтересах держави в особі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, природного заповідника «Медобори» звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з відповідача на користь природного заповідника «Медобори» завдану внаслідок незаконного звільнення працівника шкоду в сумі 58596 грн. 72 коп..
Згідно з положеннями ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до відомостей, що вказані у позовній заяві, відповідач ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
У відповідності до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, судом 11.03.2022 року було скеровано запит до органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача ОСОБА_1 ..
Із отриманої судом 30 березня 2022 року відповіді від відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Львівській області вбачається, що ОСОБА_1 з 29.09.2005 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Виключення іззагальної вимогипред`явленняпозову замісцем проживання,перебування чимісцезнаходження відповідачавстановлені статтями28та 30ЦПК України,у якихвизначено підсудністьсправ завибором позивачата виключнапідсудність.Проте,даний позов не підпадає під вимоги ст. ст. 28, 30 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч.9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Отже, враховуючи вищенаведені вимоги закону, судом встановлено, що зазначена цивільна справа Гусятинському районному суду Тернопільської області територіально не підсудна.
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо така належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.3 ст.31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст.32 ЦПК України визначено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, встановлені обставини, суд вважає, що справа не підсудна Гусятинському районному суду Тернопільської області, тому цивільна справа за вищезазначеним позовом підлягає передачі на розгляд до суду згідно з територіальною юрисдикцією - за місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 ..
Керуючись ст. ст. 27, 28, п.1 ч.1 ст.31, ч.9 ст. 187, 260, 353, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ :
Цивільну справу за позовом Чортківської окружної прокуратури Тернопільської області, в інтересах держави в особі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, природного заповідника «Медобори» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконного звільнення працівника, направити за підсудністю до Золочівського районного суду Львівської області (80700, м. Золочів, вул. Січових Стрільців, 24, Золочівський район, Львівська область).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття відповідного судового рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційна скарга безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Гусятинський районний суд Тернопільської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передачу справи на розгляд Золочівського районного суду Львівської області здійснити на підставі даної ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Повна ухвала суду складена 31 березня 2022 року.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Т.М. Цвинтарна
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 103820637 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Цвинтарна Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні