Справа № 158/541/22
Провадження № 2-з/0158/11/22
У Х В А Л А
про забезпечення позову
31 березня 2022 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого - судді Сіліч Ю.Л.,
за участю секретаря Оніщук Н.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Тертичного Юрія Вікторовича про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про грошову компенсацію вартості частки майна, -
В С Т А Н О В И В
Адвокат Тертичний Ю.В. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про грошову компенсацію вартості частки майна.
З метою запобігання порушення своїх прав та забезпечення можливості виконання в майбутньому рішення суду, представник позивача ОСОБА_1 ОСОБА_3 подав заяву про забезпечення позову, відповідно до якої, просить суд забезпечити позов шляхом накладення арешту на майно відповідача, а саме: 3/4 частки житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; 3/4 частки земельної ділянки площею 0,2499 га, кадастровий номер 0721882703:02:001:0232; 3/4 частки земельної ділянки площею 0,0617 га, кадастровий номер 0721882703:02:001:0233, які розташовані в с. Кульчин Ківерцівського району Волинської області; земельну ділянку площею 0,1012 га, кадастровий номер 0721882700:03:001:0060, заборонивши відповідачу ОСОБА_2 та іншим особам за її дорученням вчиняти дії щодо відчуження або розпорядженням вищевказаним нерухомим майном.
В силу ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та заявлені вимоги, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п. 1, 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.
В силу ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
За змістом вищенаведених норм закону, забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Як роз`яснив Пленум Верховного Суду України у п. 4 постанови № 9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Отже, забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення. Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача.
При вирішенні питання про забезпечення позову суддя повинен перевірити наявність зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовних вимог, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення у разі задоволення позову; імовірність утруднення виконання або невиконання рішення суду у разі невжиття таких заходів; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу, запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасником судового процесу; розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову.
З огляду на викладене та з урахуванням підстав і предмету позову, надавши оцінку відповідності виду забезпечення позову позовним вимогам, балансу інтересам сторін, з урахуванням викладених заявником обставин та вищезазначених доказів, які надані заявником на підтвердження своїх вимог, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви про забезпечення позову слід відмовити, оскільки заявником не надано жодного доказу, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, що відповідач буде ухилятися від виконання можливого рішення про стягнення грошової компенсації вартості частки майна.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 149, 151-153, 247, 260 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Тертичного Юрія Вікторовича про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про грошову компенсацію вартості частки майна відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ківерцівського районного суду Сіліч Ю.Л.
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103821224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні