КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа№ 133/3024/20
Провадження № 2/133/143/22
РІШЕННЯ
Іменем України
23.03.2022 м. Козятин
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у складі
головуючого судді Кучерук І.М.,
за участю секретаря Медик Л.О.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Козятинської міської ради, Управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Козятинської міської ради, Управління Держгеокадастру у Вінницькій області, в якому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 3,0235 га, кадастровий номер 0521484800:05:003:0380, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Махаринецької сільської ради Козятинського району Вінницької області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Свої вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 3,0235 га, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Махаринецької сільської ради Козятинського району Вінницької області.
На даний час позивач вирішила належним чином оформити спадщину, однак нотаріус роз`яснив їй про необхідність звернення до суду для оформлення свого права на спадщину, оскільки оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно відсутній.
Вирішення питання про успадкування нею земельної ділянки можливе лише в судовому порядку.
Позивач та її представник в судове засідання не з`явилися, представник позивача подав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує, справу просить розглянути у їхню відсутність.
Представник Козятинської міської ради в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про визнання позову, справу просить розглянути у його відсутність.
Представник Управління Держгеокадастру у Вінницькій області в судове засідання не з`явився, подав до суду відзив, в якому позов не визнав з мотивів пропущення позивачем строку позовної давності та необґрунтованістю заявлених вимог, справу просить розглянути у його відсутність.
Суд, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 , який на день смерті проживав без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.14-15, 24-27).
На день смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, до складу якого входить право на земельну частку (пай) розміром 3,0235 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСГТП «Трудівник» с. Махаринці Козятинського району Вінницької області без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
Згідно з розпорядженням про затвердження протоколу про розподіл земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки на території Махаринецької сільської ради та додатку №2 до даного розпорядження, ОСОБА_2 ввійшов до списку померлих громадян, яким не видавались державні акти на право власності на земельну частку (пай) взамін сертифікату, номер його паю 237, площа якого 3,0235 га (а.с.17-19).
Відповідно до роз`яснень приватного нотаріуса (а.с.16) позивачу рекомендовано звернутися до суду для оформлення свого права на спадщину, оскільки оригінал правовстановлюючого документа на спадкове майно відсутній.
Так, у разі відкриття спадщини до 1 січня 2004 року застосовується чинне на той час законодавство, зокрема відповідні правила ЦК УРСР, у тому числі щодо прийняття спадщини кола спадкоємців за законом (постанова Верховного Суду від 24.09.2019 у справі №143/495/19).
Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця (ст. 525 ЦК УРСР).
Положеннями ст. 548 ЦК УРСР визначено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Дії, що свідчать про прийняття спадщини спадкоємцем: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (ст. 549 ЦК УРСР).
Згідно з ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч.1 ст.76 ЦПК України).
Однак наданими до суду роз?ясненнями приватного нотаріуса Козятинського районного нотаріального округу Вінницької області Свідерської О.В. від 05.10.2020 щодо порядку отримання свідоцтва про право на спадщину не підтверджується її прийняття.
Крім того, відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Разом з тим, звертаючись до суду із позовними вимогами щодо визнання права власності на земельну ділянку площею 3,0235 га, ОСОБА_1 не надано належних та достовірних доказів, які б підверджували те, що померлому ОСОБА_2 на праві власності належала вказана земельні ділянка, натомість надано докази належності останньому права на земельну частку (пай) розміром 3,0235 в умовних кадастрових гектарах, яка перебуває у колективній власності КСГТП «Трудівник» с. Махаринці Козятинського району Вінницької області без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).
Враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 548, 549 ЦК УРСР, ст.ст. 81, 259, 263-265 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Козятинської міської ради, Управління Держгеокадастру у Вінницькій області про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Вінницького апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: Козятинська міська рада Вінницької області, знаходиться за адресою: вул. Г. Майдану, 20, м. Козятин, ЄДРПОУ 04329174.
Відповідач: Управління Держгеокадастру у Вінницькій області, адреса: вул. Келецька, 63, м. Вінниця, ЄДРПОУ 39767547.
Суддя І.М. Кучерук
Повне судове рішення складено 04.04.2022.
Суд | Козятинський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 103853326 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Кучерук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні