06.04.2022
Справа № 696/114/22
Провадження № 2/696/86/22
УХВАЛА
іменем України
06 квітня 2022 року м. Кам`янка
Кам`янський районний суд Черкаської області
у складі головуючої судді - Ніколенко О.Є.,
за участі секретаря - Старущенко Н.П.,
позивачки ОСОБА_1 та її представника - адвоката Мельника С.А.,
представника відповідача Коваленко Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного провадження, в залі суду в м. Кам`янка цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Кам`янської міської ради Черкаської області», третя особа: ОСОБА_2 , тимчасово виконуюча обов`язки директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Кам`янської міської ради Черкаської області»
про скасування наказу про звільнення з посади, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
встановив:
04.02.2022 ОСОБА_1 звернулася до Кам`янського районного суду Черкаської області з вказаним позовом.
Ухвалою Кам`янського районного суду Черкаської області від 07.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у вказаній цивільній справі. Розгляд цивільної справи вирішено проводити в порядку спрощеного провадження з викликом сторін, призначено перше судове засідання на 23.02.2022.
В подальшому судовий розгляд відкладався з 23.02.2022 на 10.03.2022, з 10.03.2022 на 06.04.2022 за клопотанням сторони позивача.
06.04.2022 до суду надійшла заява про збільшення позовних вимог, згідно з якою позивачкою викладено нову позовну вимоги, зокрема:
- визнати наказ (розпорядження) від 04.01.2021 №18 Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Кам`янської міської ради Черкаської області» про прийняття ОСОБА_1 на роботу на посаду завідувача відділення соціальної допомоги вдома в частині строку дії трудового договору, а саме до 31.12.2021 не дійсним.
В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали вказану заяву та просили її задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечлила проти задоволення заяви.
Суд, заслухавши думку позивачки та представників сторін, дослідивши матеріали справи, подану заяву про збільшення позовних вимог, дійшов до такого висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 279 ЦПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частиною четвертою статті 279 ЦПК України визначено, що перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. За клопотанням сторони суд може відкласти розгляд справи з метою надання додаткового часу для подання відповіді на відзив та (або) заперечення, якщо вони не подані до першого судового засідання з поважних причин.
Згідно з ч. 3 ст. 49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Згідно з постановою Верховного Суду від 09.07.2020 у справі № 922/404/19 зроблено такий висновок: «... позовом є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову. При цьому під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви...».
Враховуючи вимоги ч. 3 ст. 49, ч. 4 ст. 279 ЦПК України, то заява представника позивача про зміну предмета або підстав позову (про збільшення позовних вимог) повинна була подаватись не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання, тобто до 23.02.2022.
Заява про збільшення позовних вимог подана 06.04.2022. Не подано клопотання про поновлення пропущеного строку для подання заяви про збільшення позовних вимог, що по суті є заявою про зміну предмета/підстав позову, не обґрунтовано поважності причин неподання такої заяви у передбачений законом строк.
Підставою подання заяви про збільшення позовних вимог аргументовано отриманням відзиву на позовну заяву з додатками документів, що були надані відповідачем на виконання ухвали.
Відзив на позовну заяву було направлено позивачеві 18.02.2022, а отримано 22.02.2022, про що вона вказує у заяві.
Таким чином, суд доходить до висновку, що позивач, його представник, мали можливість з 22.02.2022 року подати таку заяву про зміну предмета або підстав позову (про збільшення позовних вимог) з обґрунтуванням пропущення строку, проте така заява подана зі значним пропущенням такого строку без поважних причин 06.04.2022.
За таких обставин суд вважає, що в прийнятті заяви про збільшення позовних вимог у зв`язку з порушеням вимог ч. 3 ст. 49 ЦПК України слід відмовити.
Керуючись 49, 126, 279 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Відмовити вприйнятті дорозгляду таповернути позивачузаяву прозбільшення позовнихвимог від06.04.2022в справіза позовом ОСОБА_1 до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Кам`янської міської ради Черкаської області», третя особа: ОСОБА_2 , тимчасово виконуюча обов`язки директора Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Кам`янської міської ради Черкаської області» про скасування наказу про звільнення з посади, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Повний текст ухвали складено та підписано суддею 06.04.2022.
Суддя: О.Є. Ніколенко
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 103869224 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Ніколенко О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні