Рішення
від 05.04.2022 по справі 709/695/21
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/695/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2022 року смт Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Романової О.Г.,

за участі секретаря судового засідання Данілової О.С.,

з участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства «Міжгір`я» про стягнення майнової шкоди у розмірі вартості майнових паїв,

в с т а н о в и в:

02.06.2021 гр. ОСОБА_1 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з цивільним позовом до приватного підприємства «КП «Міжгір`я» про стягнення майнової шкоди у розмірі вартості майнових паїв.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що згідно рішення Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21.12.2015 він успадкував право на частку майна в пайовому фонді КСП «СКВ Міжгір`я», правонаступником якого є ПП «КП Міжгір`я» після смерті своєї матері ОСОБА_4 . Також, він є власником майнового паю, який був виділений в натурі зі складу пайового фонду КСП «СКВ Міжгір`я», в подальшому реорганізованого в ПП «КП Міжгір`я», яке є його правонаступником.

Відповідачем не надано йому списку переліку майна, яке належить йому згідно з уточненим переліком необоротних активів пайового фонду реорганізованого КСП «СКВ Міжгір`я».

На його неодноразові звернення з проханням передати йому належне майно, він отримував відповідь, що таке майно відсутнє. Відсутність майна пайового фонду також підтверджується рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 02.07.2020 у справі № 709/2461/18.

Згідно протоколу загальних зборів співвласників (членів) КСП «СКВ Міжгір`я» від 16.04.2015 питанням № 2 порядку денного вказано: «Виділення майна в натурі».

За результатами розгляду вказаного питання загальними зборами співвласників прийнято рішення про виділення в натурі зі складу майна пайового фонду КСП «СКВ Міжгір`я» майно, згідно зі списком, що додається, 295 громадянам власникам майнових паїв, які є членами Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я», в тому числі і йому.

Відповідно до положень ст. 7 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам.

Суб`єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства.

Відповідно до положень ст. 9 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Уточнення складу і вартості пайового фонду майна членів підприємств, у тому числі реорганізованих, проводиться за методикою, що затверджується КМУ.

Згідно з Методикою уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, затвердженої постановою КМУ від 28.02.2001 № 177, майновий пай це частка майна члена підприємства у пайовому фонді, виражена у грошовій формі та у відсотках розміру пайового фонду.

Згідно з пунктами 1.1., 1.2 статуту ПП «КП Міжгір`я» останнє є правонаступником КСП «СКВ «Міжгір`я». Єдиним учасником (засновником) ПП «КП Міжгір`я» , який володіє часткою 100 % статутного капіталу, що у сукупності складає 100 % голосів на загальних зборах учасників є Чорнобаївська районна громадська організація «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

У п. 8 статуту передбачено, що мета створення і діяльності громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» полягає в задоволенні і захисті законних економічних інтересів, пов`язаних з використанням та розпорядженням, спільним майном, отриманим в результаті реорганізації КСП «СКВ Міжгір`я». До складу спільного майна членів громадської організації включене майно (майновий комплекс) колишнього КСП "СКВ "Міжгір`я", яке члени громадської організації отримали у спільну часткову власність у зв`язку з припиненням діяльності (реорганізацією) КСП «СКВ Міжгір`я».

Відповідно до п. 9 статуту одним із напрямів діяльності та завдань вказаної громадської організації є вирішення питань щодо виділення майнових часток членам громадської організації зі спільного майна з дотриманням передбаченого статутом порядку.

На підставі вищевикладеного, посилаючись також на положення ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 317, ч. 1 ст. 319 ЦК України, просить суд стягнути з ПП «Колективне підприємство «Міжгір`я» на його користь майнову шкоду у вартості майнового паю. Стягнути з відповідача понесені ним судові витрати.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 30.06.2021 позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі. Розгляд справи вирішено проводити в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 19.10.2021 витребувано у Чорнобаївській районній громадській організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» належним чином завірені копії протоколу загальних зборів співвласників (членів) КСП «СКВ Міжгір`я» від 16 квітня 2015 року та рішення загальних зборів співвласників (членів) майна КСП «СКВ Міжгір`я» від 29 листопада 2014 року.

01.11.2021 до суду надійшов лист за підписом чл. ЧРГО «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» ОСОБА_5 з інформацією про те, що витребувані судом ухвалою від 19.10.2021 документи до громадської організації, комітету громадської організації від зборів співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я», представників ПП «КП Міжгір`я» не передавалися.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 15.11.2021 витребувано з архіву Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу № 709/2461/18 за позовом ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до ПП «КП Міжгір`я» про стягнення вартості майнових паїв.

22.12.2021 позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до яких позивач просить суд стягнути з ПП «КП «Міжгір`я» на його користь майнову шкоду в розмірі вартості майнового паю в сумі 200697 грн.

18.01.2022 відповідачем ПП «КП Міжгір`я» подано відзив на позовну заяву про стягнення майнової шкоди у розмірі вартості майнових паїв, відповідно до якого відповідач просить відмовити у задоволенні позову з наступних підстав.

У 1995 році колгосп «Радянська Україна» був перетворений в Спілку колективних власників «Міжгір`я».

Під час діяльності СКВ «Міжгір`я», відповідно до затвердженої постановою КМУ від 28.02.2001 № 177 «Методики уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих», було здійснено інвентаризацію та оцінку майна, розраховано пайовий фонд, індивідуальні майнові паї співвласників та список осіб, які мають право на майновий пай. Протоколом загальних зборів співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я» від 29.11.2014 затверджено зазначені вище дії.

Проте, на цьому процес паювання майна співвласників СКВ «Міжгір`я» зупинився, свідоцтва про право власності на майновий пай члена підприємства, членам СКВ «Міжгір`я» не видавалися.

16.04.2015 загальними зборами співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я» прийнято рішення про припинення діяльності СКВ «Міжгір`я» шляхом реорганізації (перетворення) у ПП «КП «Міжгір`я»».

Також, загальними зборами співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я» від 16.04.2015 прийнято рішення про виділення майна в натурі із складу майна пайового фонду СКВ «Міжгір`я» громадянам власникам майнових паїв, які є членами Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

14.05.2015 СКВ «Міжгір`я» припинило свою діяльність шляхом реорганізації (перетворення) та створення правонаступника ПП «КП «Міжгір`я».

Відповідно до положень ст. 108 ЦК України до ПП «КП «Міжгір`я» перейшло право завершення розпочатого процесу паювання майна співвласників членів СКВ «Міжгір`я».

Разом з тим, ПП «КП «Міжгір`я» дій щодо проведення уточнення складу і вартості пайових фондів майна та уточнення розмірів паїв членів реорганізованого СКВ «Міжгір`я» у зв`язку зі зміною вартості пайового фонду майна з урахуванням цін на дату його встановлення не здійснювало.

Разом із тим, реорганізоване СКВ «Міжгір`я» мало ряд боргових зобов`язань перед ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Банк Національний Кредит», які були забезпечені договорами іпотеки та застави.

Отже, рухоме майно сільськогосподарської техніки співвласників СКВ «Міжгір`я» , які були предметом договорів застави вибуло з користування СКВ «Міжгір`я», а згодом вибуло майно та велика рогата худоба, що були предметом договорів іпотеки та застави.

Таким чином, на сьогоднішній день процес паювання майна співвласників членів реорганізованого СКВ «Міжгір`я» не завершено, потребує уточнення розміру пайового фонду та розмірів індивідуальних паїв його членів, тобто здійснення повторного паювання, фактично перепаювання майна та оформлення документального підтвердження майнового паю члена підприємства свідоцтва про право власності на майновий пай члена підприємства.

Крім того, відповідач звертає увагу суду на те, що ОСОБА_1 є членом Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я», яка у свою чергу є єдиним учасником (засновником) ПП «Колективне підприємство «Міжгір`я».

Згідно протоколу загальних зборів співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я» від 16.04.2015, громадянам-власникам майнових паїв, які є членами Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» виділено майно в натурі зі складу майна пайового фонду СКВ «Міжгір`я». Розмір майнового паю члена Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» ОСОБА_1 становить 200697 грн.

Отже, з огляду на приписи п. 3 ст. 9 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство», протоколу загальних зборів співвласників (членів) СКВ «Міжгір`я» від 16.04.2015, ОСОБА_1 має звертатися про виділення майна в натурі або стягнення вартості майнового паю до Загальних зборів Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» у разі виходу з її членства, що позивачем зроблено не було. А тому, майнові права позивача жодним чином не порушені та не є такими, що не визнані та оспорюються, а відповідно і відсутні підстави для звернення до суду за їх захистом.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 15.02.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, просили задовольнити на підставах викладених у позовній заяві. Додатково суду пояснили, що у заяві від 14.04.2021, адресованої керівнику ПП «КП «Міжгір`я», міститься описка у тексті заяви, а саме звертаючись із вказаною заявою позивач вважав, що просить виплатити йому вартість як його майнового паю, який належить йому особисто, так і успадкованого після смерті своєї матері. Стосовно твердження представника відповідача про те, що позивач повинен був звертатися із заявою про стягнення вартості майнового паю до Загальних зборів Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» зауважили на тому, що відповідно до п.п в) п. 7.3. статуту ПП «КП «Міжгір`я» виключною компетенцією загальних зборів є: прийняття рішення про відчуження майна Підприємства на суму, що становить 50 % і більше майна Підприємства, а отже оскільки розмір вартості майнових паїв позивача становить менше 50 % правом приймати рішення щодо відчуження майна підприємства наділений і відповідач по справі, який відповідно до положень п. 7.10 статуту наділений правом самостійно вирішувати всі питання діяльності Підприємства, крім тих, що належать до виключної компетенції зборів Учасників. Крім того, позивач не звертався із відповідною заявою, оскільки під час розгляду цивільної справи № 709/2461/18 за позовом ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до ПП «КП «Міжгір`я» про стягнення вартості майнових паїв судом було встановлено відсутність майна на балансі підприємства.

Представник відповідача ПП «КП «Міжгір`я» Логвиненко В.Ю. в судовому засіданні просив суд у задоволенні позову відмовити з підстав зазначених у відзиві на позов. Додатково зауважив, що заява про виплату позивачу ОСОБА_1 вартості майнових паїв повинна бути розглянута Загальними зборами Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я», оскільки відповідно до положень статуту ПП «КП «Міжгір`я» саме Загальні збори є вищим органом управління Підприємства та відповідно до положень статуту ПП «КП «Міжгір`я» виключно загальними зборами вирішується питання щодо виключення учасника з підприємства та всі інші пов`язані з цим питання, зокрема виділення майна в натурі або стягнення вартості майнового паю. У зв`язку із цим на заяву позивача від 14.04.2021 ним, як керівником ПП «КП «Міжгір`я», була надана позивачу відповідь про те, що згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а саме ст. 22 п. 1.1 він не може надати відповідну інформацію.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи та визначив відповідні до них правовідносини.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з копією протоколу загальних зборів співвласників (членів) КСП «СКВ «Міжгір`я» від 16 квітня 2015 року питанням № 2 порядку денного вказано: "Виділення майна в натурі" (а.с. 198-202).

За результатами розгляду вказаного питання загальними зборами співвласників прийнято рішення про виділення в натурі зі складу майна пайового фонду КСП «СКВ «Міжгір`я» майно згідно зі списком, що додається, 295 громадянам - власникам майнових паїв, які є членами Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

Відповідно до копії списку членів громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» Чорнобаївського району Черкаської області від 16 квітня 2015 року під № 30 зазначена ОСОБА_4 з розміром майнового паю - 177433 грн., під № 36 зазначений ОСОБА_1 з розміром майнового паю - 23264 грн. (а.с. 164).

Також на загальних зборах співвласників (членів) КСП «СКВ «Міжгір`я» було прийнято рішення в порядку перетворення КСП «СКВ «Міжгір`я» створити ПП «КП «Міжгір`я».

16 квітня 2015 року загальними зборами співвласників (членів) КСП «СКВ «Міжгір`я» прийнято рішення про затвердження передавального акта між КСП «СКВ «Міжгір`я» та ПП «КП «Міжгір`я» (а.с. 142-161).

Рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21.12.2015 у справі № 709/3044/15-ц за ОСОБА_1 визнано право на частку майна в пайовому фонді КСП «СКВ «Міжгір`я», правонаступником якого є ПП «КП «Міжгір`я», яка належала його матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 9).

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч. 1 ст. 4 ЦПК України).

Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до частини першої статті 16 ЦК України кожна особамає право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Отже, під час розгляду справи суд зобов`язаний з`ясувати характер спірних правовідносин (предмет і підстави позову), наявність/відсутність порушеного права чи інтересу та можливість його поновлення/захисту в обраний спосіб.

Правові, економічні, соціальні та організаційні умови діяльності колективного сільськогосподарського підприємства визначені, зокрема, Законом України «Про колективне сільськогосподарське підприємство»(у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно зі статтею 7Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам.

Суб`єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени в частині майна, яку вони одержуютьпри виході з підприємства.

Відповідно до положеньстатті 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство»до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Уточнення складу і вартості пайового фонду

майна членів підприємств, у тому числі реорганізованих, проводиться за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Пай є власністю члена підприємства.Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємстванабуває після припинення членствав підприємстві. Пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства.

У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі.

Згідно з Методикою уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 177 (далі Методика), майновий пай це частка майна члена підприємства у пайовому фонді, виражена у грошовій формі та у відсотках розміру пайового фонду.

Такожпитання виділення майнового паю урегульовано частково в Указі Президента України від 03 грудня 1999 року № 1529/99 «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки».

Пунктом 2 Методики визначено, що співвласники члени підприємства, в тому числі реорганізованого, за якими зберігається право на майнові паї у пайовому фонді підприємства, але які не отримали його в натурі чи не передали як внесок до статутного фонду правонаступника.

Відповідно до змісту позовних вимог позивача (а.с. 137-140) останній просить суд стягнути з ПП «КП «Міжгір`я» на його користь майнову шкоду у розмірі вартості майнового паю в сумі 200697 грн., який складається із майнового паю в розмірі 177433 грн., успадкованого позивачем після смерті його матері ОСОБА_4 та майнового паю в розмірі 23264 грн., який належить особисто позивачу.

При цьому зазначає про те, що його право на отримання шкоди у вартості майнових паїв не визнається відповідачем, оскільки на його неодноразові звернення з проханням передати йому належне майно він отримував відповідь про те, що таке майно відсутнє.

У підтвердження порушення його права відповідачем ПП «КП «Міжгір`я» позивачем додано заяву адресовану керівнику ПП «КП «Міжгір`я» від 14.04.2021 з проханням направити на його адресу інформацію щодо можливості виділення належного йому майнового паю з пайового фонду СКВ «Міжгір`я», правонаступником якого є ПП «КП «Міжгір`я», який він успадкував після смерті своєї матері ОСОБА_4 . У разі відсутності майна просить виплатити йому вартість цього майна в грошовому еквіваленті. Також, просив направити на його адресу перелік майна та його вартість у грошовому еквіваленті, яке йому було виділено, належним чином завірену копію протоколу загальних зборів співвласників (членів) КСП «СКВ «Міжгір`я» від 16.04.2015 року, список членів громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» Чорнобаївського району Черкаської області від 16.04.2015 року, копію статуту ПП «КП «Міжгір`я» (а.с. 221).

Як встановлено в судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_3 на вищезазначену заяву була надана відповідь датована 21.04.2021 за № 8, про те, що згідно ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а саме ст. 22 п. 1.1, останній не може надати відповідну інформацію (а.с. 10).

У судовому засіданні представник відповідача ПП «КП «Міжгір`я» Логвиненко В.Ю. пояснив, що вищезазначена відповідь ним була надана в зв`язку із тим, що він, як керівник ПП «КП «Міжгір`я», не має повноважень вирішувати питання щодо виділення майна в натурі або виплатити вартість цього майна в грошовому еквіваленті, оскільки розгляд даного питання відноситься до повноважень Загальних зборів Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

Дослідивши зміст заяви позивача від 14.04.2021 та відповіді на заяву від 21.04.2021, суд констатує, що заява не була належним чином розглянута відповідачем ПП «КП «Міжгір`я» із зазначенням прийнятого за його заявою рішення щодо можливості виділення останньому належного йому майнового паю з пайового фонду СКВ «Міжгір`я» або виплати останньому вартості цього майна в грошовому еквіваленті.

Стосовно твердження представника відповідача ПП «КП «Міжгір`я» про те, що порушення прав позивача, яке підлягає захисту судом, не настало в зв`язку із тим, що позивач не звернувся із заявою до органу, який уповноважений розглядати вказане питання , а саме Загальних зборів Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я», суд приходить до наступних висновків.

Згідно з пунктами 1.1., 1.2. статуту ПП «КП «Міжгір`я» останнє є правонаступником КСП «СКВ «Міжгір`я». Єдиним учасником (засновником) ПП «КП «Міжгір`я», який володіє часткою 100 % статутного капіталу Підприємства, що у сукупності складає 100 % голосів на загальних зборах учасників є Чорнобаївська районна громадська організація «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

Вищим органом управління Підприємства є загальні збори Учасників. Єдиного учасника - Чорнобаївську районну громадську організацію «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» - на загальних зборах учасників представляє її голова, який у свою чергу уповноважений приймати конкретні рішення на підставі прийнятого перед цим відповідного рішення Зборів членів (або Зборів уповноважених) Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» (п.п. 7.1, 7.2 статуту).

Згідно п. 7.3 статуту збори можуть приймати рішення з будь-яких питань діяльності Підприємства, у тому числі і з тих, що передані зборами до компетенції виконавчого органу.

Виключною компетенцією загальних зборів є: зокрема, п.п. л) виключення Учасника з Підприємства.

Розділом 6 статуту передбачений порядок вступу і виходу Учасника із Підприємства.

Відповідно до п. 6.2 статуту Учасник має право вийти з Підприємства повідомивши Підприємство про свій вихід письмово.

Учасник, який виходить із Підприємства має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі Підприємства. За домовленістю між Учасником та Підприємством виплата вартості частини майна підприємства може бути замінена переданням майна в натурі. Якщо вклад до статутного капіталу був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається Учасникові без виплати винагороди. Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці Учасника у статутному капіталі, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом (п. 6.3 статуту).

Отже, враховуючи те, що право Учасника Підприємства на отримання вартості частини майна нерозривно пов`язано із його виходом із Підприємства, тому відповідно до положень статуту, вирішення питання щодо можливості виділення позивачу належного йому майнового паю з пайового фонду СКВ «Міжгір`я» або виплати останньому вартості цього майна в грошовому еквіваленті, на думку суду, відноситься до виключної компетенції Загальних зборів Учасників.

Як було зазначено раніше, відповідно до п. 1.2 статуту ПП «КП «Міжгір`я», єдиним учасником (засновником) Підприємства, який володіє часткою 100 % Статутного капіталу підприємства, що у сукупності складає 100 % голосів на загальних зборах учасників є Чорнобаївська районна громадська організація «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я»».

Відповідно до списку членів громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я» Чорнобаївського району Черкаської області від 16 квітня 2015 року позивач ОСОБА_1 є членом Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я».

Таким чином, враховуючи положення ст. 9 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» та положення статуту ПП «КП «Міжгір`я» ОСОБА_1 має звертатися із заявою про виділення майна в натурі або стягнення вартості майнового паю у разі його виходу із Підприємства до загальних зборів Чорнобаївської районної громадської організації «Спілка майнових співвласників «Міжгір`я», що останнім зроблено не було.

Звернення останнього до керівника ПП «КП «Міжгір`я», із відповідною заявою, не підмінює собою необхідність розгляду заяви останнього на Загальних зборах, а отже твердження представника позивача в судовому засіданні про те, що позивачем було подано заяву до уповноваженого органу не може бути покладено судом в основу прийнятого рішення.

Стосовно посилання представника позивача на те, що відсутність на балансі відповідача майна було встановлено рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 02.07.2020 у справі за № 709/2461/18 за позовом ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до ПП «КП «Міжгір`я» про стягнення вартості майнових паїв, а тому позивачу не обов`язково потрібно було звертатися із заявою про виділення майна в натурі або стягнення вартості майнового паю, суд оцінює критично, оскільки порядок звернення та виділу майна у разі виходу учасника із підприємства встановлений ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» та передбачений положеннями статуту ПП «КП «Міжгір`я», а тому вказаний порядок повинен бути дотриманий.

Отже, за результатами розгляду справи, суд прийшов до висновку, що у разі відсутності відмови позивачу від органу уповноваженого вирішувати питання щодо можливості виділення останньому належного йому майнового паю з пайового фонду СКВ «Міжгір`я» або виплати вартості цього майна в грошовому еквіваленті, звернення позивача до суду є передчасним.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що права позивача, на час його звернення до суду, не є порушеними, а тому не підлягають захисту судом.

У зв`язку із вищевикладеним у задоволенні позову позивача слід відмовити у повному обсязі.

Згідно з ч. 1 ст. 141 ЦПК судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки у задоволенні позову позивачу відмовлено у повному обсязі, судовий збір до стягнення з відповідача не підлягає.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.141, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до приватного підприємства «Міжгір`я» про стягнення майнової шкоди у розмірі вартості майнових паїв відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Повний текст судового рішення складений 06.04.2022.

Суддя О.Г. Романова

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.04.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу103869343
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —709/695/21

Постанова від 31.05.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 12.05.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 10.05.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Рішення від 05.04.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 30.03.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Рішення від 30.03.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 30.03.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 15.03.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 15.02.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 16.11.2021

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні