Ухвала
від 03.04.2022 по справі 304/699/22
ПЕРЕЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 304/699/22 Провадження № 2-о/304/14/2022

У Х В А Л А

про залишення клопотання без руху

04 квітня 2022 року м. Перечин

Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа Комунальна установа «Тур`я-Реметівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,

В С Т А Н О В И В :

заявник ОСОБА_1 будучи опікуном недієздатного ОСОБА_2 , звернулася до суду з даним клопотанням, в якому просить продовжити строк дії рішення Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 13 квітня 2020 року про визнання недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який знаходиться на повному державному утриманні в Комунальній установі «Тур`я-Реметівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради, встановивши над ним опіку.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суддя вважає, що таке підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.

Згідно із ч. 6 8 ст. 300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.

Частиною 9 вказаної статті передбачено, що суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу, тобто за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.

Саме з огляду на таку правову процесуальну природу окреслених норм цивільного процесуального законодавства та з метою дотримання принципу процесуальної економії до відповідного клопотання має бути доданий висновок судово-психіатричної експертизи, що підтверджує продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Проте до клопотання не додано висновок судово-психіатричної експертизи, яким би підтверджувалося продовження хронічного, стійкого психічного розладу у ОСОБА_2 , внаслідок чого останній й надалі не усвідомлює значення своїх дій та (або) не може керувати ними.

Водночас, заявником ОСОБА_1 не надано будь-яких доказів, які б підтверджували ту обставину, що на її звернення експертна установа відмовилася надати відповідний висновок.

Вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі та розгляду по суті заявленого клопотання.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 цього Кодексу якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. 7, 10, 95, 185, 259 261, 300 ЦПК України, суддя,

П О С Т А Н О В И В :

клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа Комунальна установа «Тур`я-Реметівський психоневрологічний інтернат» Закарпатської обласної ради, про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна залишити без руху і надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання заявником ухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали клопотання буде вважатися неподаним і підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Ганько І. І.

СудПеречинський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення03.04.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу103871966
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:

Судовий реєстр по справі —304/699/22

Рішення від 09.05.2022

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 05.05.2022

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 26.04.2022

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 03.04.2022

Цивільне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні