Ухвала
від 07.04.2022 по справі 914/616/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

08.04.2022 р. Справа № 914/616/22

Господарський суд Львівської області у складі судді Кітаєвої С.Б., розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК», м.Хмельницький

до відповідача: Приватного підприємства «Гігаджоуль», м.Львів

про: стягнення заборгованості. Ціни позову: 50000,00 грн.

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК» звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Приватного підприємства «Гігаджоуль» про стягнення коштів у розмірі 50000,00 грн. за договором суборенди нежитлового приміщення №29/06 від 29.06.2021.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до положень ч. 5 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Приписами ст. 77 ГПК України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Частиною 2 ст. 80 ГПК України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно ч. 4 ст. 74 ГПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Пунктом 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В обґрунтування позову позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору суборенди нежитлового приміщення №29/06 від 29.06.2021 та просить стягнути з відповідача 50000,00 грн. боргу по сплаті суборендної плати.

Разом з тим, позивач не зазначає у позові обставин щодо орендних правовідносин позивача з іншою особою із підтвердженням відповідними доказами, оскільки відносинам суборенди передують орендні правовідносини, яким в свою чергу передують відносини власності або іншого речового права.

Згідно ст. 774 Цивільного кодексу України передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом; строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму; до договору піднайму застосовуються положення про договір найму.

З наведеного вбачається, що договір суборенди є похідним від договору оренди (найму) і може зберігати свою чинність виключно протягом строку дії договору оренди (найму). Для передачі нерухомості (приміщень) в суборенду повинно бути укладено дві угоди: основний договір оренди між власником нерухомості та орендарем; договір суборенди, підписаний суборендодавцем (він же орендар за першим договором) та суборендарем, а також складені відповідні акти прийому передачі майна в оренду (суборенду).

Таким чином, позивачем в порушення положень ч. 5 ст. 162 ГПК України, не викладено обставини щодо укладення договору оренди спірного нежитлового приміщення позивачем (як орендарем) та іншою особою (орендодавцем) та не надано відповідних доказів на підтвердження зазначеного.

Також позивачу необхідно висловити свою позицію щодо того, чи може вплинути рішення у даній справі на права та обов`язки іншої особи, яка є орендодавцем спірного нежитлового приміщення/власником/особи, яка має право розпоряджатися спірним нежитловим приміщенням.

Як вбачається з позовної заяви, позивач стверджує, що станом на дату звернення до суду у ПП «Гігаджоуль» перед ТОВ «ОВІ ТЕК» по договору №29/06 від 29.06.2021 року існує заборгованість в сумі 50000,00 грн. У розрахунку заборгованості позивач вказує суму нарахованої орендної плати та суми платежів, здійснених відповідачем у період з липня 2021 по грудень 2021. Однак, доказів (платіжних доручень, банківських виписок тощо) на підтвердження вказаних обставин щодо здійснених відповідачем платежів позивачем не подано.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК» без руху.

2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК» строк на усунення недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом шляхом направлення суду та відповідачу:

- письмової інформації щодо власника або іншої особи, яка має право розпоряджатися спірним нежитловим приміщенням, для надання його в оренду/суборенду

- письмової інформації щодо укладення договору оренди спірного нежитлового приміщення позивачем (як орендарем) та іншою особою (орендодавцем) із наданням відповідних доказів на підтвердження зазначеного (договору оренди та акту прийому передачі майна в оренду);

- письмової позиції щодо того, чи може вплинути рішення у даній справі на права та обов`язки іншої особи, яка є орендодавцем спірного нежитлового приміщення/власником/особи, яка має право розпоряджатися спірним нежитловим приміщенням;

- доказів (платіжних доручень, банківських виписок тощо) на підтвердження обставин щодо здійснених відповідачем платежів по договору суборенди нежитлових приміщень №29/06 від 29.06.2021 року.

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ОВІ ТЕК», що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст.235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя Кітаєва С.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.04.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу103892482
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —914/616/22

Ухвала від 15.08.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Рішення від 14.08.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 13.06.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

Ухвала від 07.04.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Кітаєва С.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні