Справа № 2-185/2010
?
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.02.2010 року Котовський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Фабіжевського С.А.
при секретарі - Поберещенко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Котовську Одеської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виселення,
в с т а н о в и в:
Представник позивача наполягав на виселенні відповідачки з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання їй іншого житлового приміщення.
Відповідачка позов не визнала, стверджуючи, що це її житловий будинок і вона буде в ньому мешкати до самої своєї смерті і іншого житла не має.
Вислухавши сторони, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що позивачу на праві приватної власності належить спірне житло на підставі нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу від 20 грудня 2007 року (р. № 5292), згідно якого він придбав у ОСОБА_3 (дочки відповідачки, яка володіла ним на підставі договору дарування від 28 вересня 1992 року ( р. № 32 Великофонтанської сільської Ради Котовського району Одеської області) житловий будинок АДРЕСА_1 . Зараз, як власник, він має намір зробити капітальний ремонт будівлі, але цьому перешкоджає те, що відповідачка не бажає висилитися з житла. Незважаючи на укладену угоду між позивачем та ОСОБА_3 у грудні 2007 року, відповідачка висилилася з дозволу матері позивача, ОСОБА_5 (вона ж представник позивача по справі) тимчасово по-мешкати деякий час. Але, зараз не бажає залишити спірне житло, що і призвело до звертання позивача з позовом до суду. При цьому, згідно представленої довідки з адресного бюро Котовського МВ ГУМВС України в Одеській області від 10 лютого 2010 року за № 61/1123 відповідачка, як мешканець зареєстрована у іншому місці з 29 листопада 2007 року, а саме: АДРЕСА_2 , тобто, крім іншого, мешкати у спірному будинку не має ніяких правових підстав.
Згідно ст.. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення будь-яких перешкод у здійсненні ним права користуватися та розпоряджатися своїм майном. А ст. 155 ЖК України передбачає неможливість позбавлення власника користування належним йому будинком, крім випадків, передбачених законодавством України.
При цьому, встановлено, що відповідачка вселилася у зазначене житло з дозволу матері позивача, ОСОБА_5 , яка будь-яких повноважень від позивача з приводу такого дозволу не мала. Сам позивач такої згоди відповідачці не надавав. Тому слід зробити висновок, що відповідачка самоуправно вселилася у спірне житло.
Ст. 116 ч. 3 ЖК України передбачає у цьому випадку можливість виселення відповідачки без надання їй іншого житлового приміщення.
Виходячи з наведеного та керуючись ст..ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. 3941 ЦК України, ст.ст. 116 ч. 3, 155, 157 ЖК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Виселити ОСОБА_2 з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання їй іншого житлового приміщення.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Суддя -
Суд | Котовський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2010 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 103902489 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Котовський міськрайонний суд Одеської області
Фабіжевський С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні