ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"18" квітня 2022 р.Cправа № 902/249/22
Суддя господарського суду Вінницької області Маслій І.В., розглянувши матеріали
за позовом: Приватного підприємства "Говерла" (вул. Полтавська, 90, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)
до:Могилів-Подільської міської ради (пл. Шевченка 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)
про скасування п.14 рішення міської ради №485 від 23.12.2021 р. та передачу земельної ділянки
В С Т А Н О В И В :
До Господарського суду Вінницької області 14.04.2022 надійшла позовна заява Приватного підприємства "Говерла" до Могилів-Подільської міської ради з позовними вимогами:
- Пункт 14 рішення Могилів-Подільської міської ради 14 сесії 8 скликання № 485 від 23.12.2021 визнати незаконним та скасувати.
- Зобов`язати Могилів-Подільську міську раду в особі міського голови Глухманюка Г.Г. передати ПП "Говерла" земельну ділянку площею 1535 кв.м. яка є суміжною із земельною ділянкою з кадастровим № 0510400000:00:001:0048 (знаходиться в користуванні ПП "Говерла") по вул. Вокзальна м. Могилів-Подільський та надати дозвіл на виготовлення технічної документації.
Дослідивши матеріали позовної заяви господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Так, згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, п.2 ч. 3 передбачено, що позовна заява має містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
Разом з тим, дослідивши позовну заяву, судом встановлено, що вона не містить ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача.
Пунктом п. 5 ч.3 ст. 162 ГПК передбачено, що позовна заява має містити, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не містить жодного посилання на матеріальне право яким керується позивач при поданні даного позову, тобто відсутні правові підстави позову.
Крім того, п.7, 8 та 9 ч. 3 ст. 162 ГПК передбачено, що позовна заява має містити, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Однак матеріали позовної заяви не містять відомостей перелічених в п. 7, 8 та 9 ч. 3 ст. 162 ГПК.
Частиною 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Разом з тим, позивачем надано до суду фіскальний чек ПАТ "Укрпошта" про направлення "МОГ ПОД МІСЬКА РАДА" рекомендованого листа, що не є належним доказом направлення.
За приписами ч.1 ст.77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що в додатках до позовної заяви відсутні належні докази надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В поданій до суду позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру.
Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України N 3674-VI від 8 липня 2011 року "Про судовий збір" за подання позову за місцем розгляду справи сплачується судовий збір, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" з 01.01.2022 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2481,00 грн.
Згідно положень ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем у позові заявлено дві вимоги, що мають немайновий характер, відповідно судовий збір за поданий позов має бути сплачено за кожну вимогу немайнового характеру, що становить 4962,00 грн.
Разом з тим, позивачем додано до позовної заяви квитанцію №61403533 від 11.04.2022 про сплату судового збору в розмірі 2481,00 грн., що є меншим за встановлений законом.
За змістом ч.2 ст.164 ГПК позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч.5 вказаної норми, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копій документів, визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року N 55).
Відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису. Підпис відповідальної особи засвідчують на документі відбитком печатки організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ. Зазначеним вище способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа.
Тоді як до позовної заяви без номеру та дати (вхідний канцелярії суду №255/22 від 14.04.2022) заявником надано не засвідчені належним чином копії документів.
Крім того відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
В даному випадку позовна заява підписана директором Гуцол В.І.
Відповідно до п. 11 Перехідних положень до Конституції України (в редакції від 30 вересня 2016 року - чинна) представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції здійснюється виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції - з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Отже, з 01 січня 2019 року представництво інтересів в судах першої інстанції як фізичних, так і юридичних осіб здійснюється із застосуванням вимоги про статус адвоката.
Однак, є ряд виключень, серед яких, зокрема - самопредставництво юридичної особи. Згідно положень ч. 3 ст. 56 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення.
Разом з тим, в матеріалах позовної заяви відсутні докази підтвердження повноважень директора - як керівника на момент підписання відповідної позовної заяви.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Приватне підприємство "Говерла" не виконало вимоги ст. 162, 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладене, керуючись статтями 77, 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Говерла" без номеру та дати (вхідний канцелярії суду №255/22 від 14.04.2022) залишити без руху.
2. Приватному підприємству "Говерла" усунути недоліки позовної заяви без номеру та дати (вхідний канцелярії суду №255/22 від 14.04.2022).
3. Встановити Приватному підприємству "Говерла" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали надіслати Приватному підприємству "Говерла" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 18.04.2022
Суддя Ігор МАСЛІЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Полтавська, 90, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)
3 - відповідачу (пл. Шевченка 6/16, м. Могилів-Подільський, Вінницька обл., 24000)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 103983708 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про визнання незаконним акта, що порушує право користування земельною ділянкою щодо визнання незаконним акта, що порушує право оренди |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Маслій І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні