Справа 688/824/22
№ 2/688/376/22
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
19 квітня 2022 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Козачук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Янцеловського Миколи Францовича в інтересах ОСОБА_1 до Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_2 про скасування рішення сільської ради,
встановив:
адвокат Янцеловський М.Ф. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_2 , у якому просить скасувати рішення сорок четвертої сесії Ленковецької сільської ради від 02.06.2020 року №41, яким надано ОСОБА_2 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною виду цільового призначення із категорії земель запасу на землі сільськогосподарського призначення орієнтовною площею 1,0903 га, місце об`єкта землеустрою: із земельної ділянки кадастровий номер 6825583800:04:024:0303, яка розташована за межами населених пунктів Ленковецької сільської ради Шепетівського району.
Вважаю даний позов слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків з наступних підстав.
Згідно ч. 1 та ч. 3 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ч.ч. 1, 6ст. 81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав та інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з положеннями цивільного процесуального законодавства відповідач - це особа, яка безпосередньо бере участь у спірних матеріальних відносинах та на думку позивача, порушила, не визнала або оспорила його права, свободи чи інтереси і тому притягується до участі у цивільній справі за пред`явленими вимогами.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідачами у справі зазначено Ленковецьку сільську раду Шепетівського району Хмельницької області та ОСОБА_2 . Проте, в порушення п.п. 4, 5 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипредставник позивача не наводить зміст позовних вимог та не викладає обставин в обгрунтування своїх вимог щодо кожного з відповідачів, не зазначає спосіб захисту прав і інтересів з урахуванням вимог ч. 2 ст. 16 ЦК України.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч. 1, ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, та всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В позовній заяві представник позивача посилається на те, що земельна ділянка, дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо якої надано ОСОБА_2 , частково накладається на домоволодіння, яке належить позивачці на праві власності, зокрема ряд господарських будівель та споруд. Разом з тим, в позовній заяві представником позивача всупереч вищенаведеним нормам не наведено доказів, які підтверджують вказані обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. Не зазначено і доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Позовна заява містить посилання на виготовлений ОСОБА_2 проект земелеустрою, при цьому його копію не долучено до позовної заяви та всупереч ч. 3 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви не додано клопотання про витребування доказів.
Крім того, не містить позовна заява і викладу обставин щодо того які саме права позивача і яким чином порушені кожним із відповідачів з урахуванням судової практики про те, що надання дозволу на розробку проекту землеустрою не гарантує особі прийняття відповідним органом рішення про надання земельної ділянки у власність, а дозвіл і проект землеустрою, розроблений на його підставі, є лише стадіями єдиного процесу надання земельної ділянки у власність.
Згідно ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, вважаю подальший рух позовної заяви неможливий, у зв`язку з чим позивачу слід надати строк для усунення вищевказаних недоліків, а саме подати до суду позовну заяву відповідно докількості учасниківсправи із зазначенням викладу обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги щодо кожного з відповідачів із зазначенням та долученням доказів, що підтверджують вказані обставини; доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою;у разі необхідності до позовної заяви додати клопотання про витребувапння доказів та конкретизувати спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
ухвалив:
Позовну заяву адвоката Янцеловського Миколи Францовича в інтересах ОСОБА_1 до Ленковецької сільської ради Шепетівського району Хмельницької області, ОСОБА_2 про скасування рішення сільської ради залишити без руху, надати строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 та її представнику ОСОБА_3 , що у разі неусунення вказаних недоліків у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною ібуде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.В. Козачук
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104010568 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні