Справа № 1-300 -2010 року
В И Р О К
ІМ `ЯМ УКРАЇНИ
27 травня 2010 року Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі : головуючого судді Старинщук О.В.,
при секретарі - Резніченко Л. П.,
за участю прокурора - Калитко В. В.,
адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Плоске Муровано-Куриловецького району Вінницької області, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою:АДРЕСА_1, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України;
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Костянтинівна, Липовецького району Вінницької області, українця, громадянина України, неодруженого, з неповною середньою освітою, непрацюючого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України;
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженки м. Вінниці, українки, громадянки України, незаміжньої, з неповною середньою освітою, непрацюючої, раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 Миколайович, з метою відкритого викрадення чужого майна, з корисливих спонукань, 12.01.2010 року о 22.00 год., знаходячись неподалік будинку АДРЕСА_4, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, умисно застосував фізичне насильство до гр. ОСОБА_6, що є небезпечним для його життя та здоровя, яке виразилось в нанесенні кулаком руки декількох ударів в його голову, внаслідок чого завдав йому фізичного болю.
ОСОБА_2, усвідомлюючи характер своїх дій, направлених на протиправне заволодіння чужим майном, задля реалізації свого злочинного наміру в повному обсязі, з корисливих спонукань, незаконно відкрито викрав у ОСОБА_6 мобільний телефон марки «Соні-Еріксон J 120І», серійним номером НОМЕР_1, вартістю 150 грн. з встановленою сім-картою на рахунку якої знаходилося 5 грн., та гаманець , вартістю 20 грн. з грошима в сумі 21 грн., внаслідок чого, заподіяв останньому матеріальну шкоду на загальну суму 191 грн. Заволодівши викраденим майном та грошима, ОСОБА_2, з місця події зник, а викраденим майном розпорядився на власний розсуд.
12.01.2010 року о 22.15 год. підсудний ОСОБА_3, знаходячись біля будинку АДРЕСА_5, в стані алкогольного спяніння, але усвідомлюючи при цьому свої дії, отримав у ОСОБА_2, майно, завідомо здобуте злочинним шляхом, а саме: мобільний телефон марки «Соні-Еріксон J 120І», серійним номером НОМЕР_1, вартістю 150 грн., фактичним власником якого являється ОСОБА_6, та гроші в сумі 10 грн., які використав на свої особисті потреби. ОСОБА_3, незаконно зберігаючи при собі вказаний телефон, 13.01.2010 року о 10.00 год., знаходячись біля ломбардного відділення ПТ «Ломбард-Скарбниця», розташованого за адресою: м. Вінниця, вул. Київська, 47, заздалегідь не обіцяно, з корисливих спонукань збув його ОСОБА_4, яка в свою чергу, зберігаючи при собі даний предмет на протязі нетривалого часу, перенесла його у вищенаведене ломбардне відділення задля відчуження. В подальшому, збула даний мобільний телефон у вказане відділення ПТ «Ломбард-Скарбниця», а гроші в сумі 85 грн., отримані в якості позики, використали на власний розсуд.
В судовому засіданні підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 свою вину визнали по фактичних обставинах справи, щиро розкаюються в скоєному та просять суд суворо їх не карати. На підставі пояснень підсудних про повне визнання своєї вини, згідно ст. ст. 299, 301-1 КПК України, суд вважає недоцільним досліджувати фактичні обставини справи, які ніким не заперечуються, при цьому підсудним розяснено, що в такому разі вони будуть позбавлені можливості оспорювати дані фактичні обставини в апеляційному порядку.
Даючи юридичну оцінку діям підсудних, суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ст. 186 ч. 2 КК України - (грабіж), тобто відкрите викрадення чужого майна, із застосуванням фізичного насильства яке не є небезпечним для життя та здоровя потерпілого.
Дії підсудних ОСОБА_3 та ОСОБА_4, слід кваліфікувати за ст. 198 КК України - заздалегідь не обіцяне отримання, зберігання та збут майна, здобутого злочинним шляхом.
Призначаючи підсудним міру покарання, суд враховує ступень тяжкості вчинених ними злочинів, а саме, що підсудним ОСОБА_2 вчинено тяжкий злочин, а підсудними ОСОБА_3 та ОСОБА_4 злочин середньої тяжкості, особу винних, а саме що підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_4 за місцем проживання характеризуються позитивно, а підсудний ОСОБА_3 за місцем навчання - негативно, підсудні раніше не судимі. В якості обставин, що помякшують відповідальність підсудних суд враховує щире каяття та відшкодування шкоди потерпілому, який надав заяву, що немає претензій матеріального та морального характеру до підсудного ОСОБА_2 та просить суд суворо його не карати. Обставини, що обтяжують покарання підсудних є вчинення злочину підсудними ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в стані алкогольного спяніння, та вчинення злочину ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за попередньою змовою групою осіб.
В звязку з цим суд вважає, що виправлення підсудних можливе без ізоляції від суспільства, а тому їм слід призначити покарання: ОСОБА_2 в межах санкції статті 186 ч. 2 КК України, у вигляді позбавлення волі, та підсудним ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в межах санкції статті 198 КК України у вигляді обмеження волі, та звільнити їх від відбування призначеного покарання з випробовуванням, що буде необхідним та достатнім для їх виправлення та попередження нових злочинів.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку 2 ( два) роки не вчинить нового злочину. На підставі ст. 76 ч.1 п. п. 2, 3, 4 КК України покласти на засудженого ОСОБА_2 обовязки на протязі іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання та роботи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в закону сили, залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України та призначити йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі. Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку 1 (один) рік не вчинить нового злочину. На підставі ст. 76 ч.1 п. п. 2, 3, 4 КК України покласти на засудженого ОСОБА_3 обовязки на протязі іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання та роботи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в закону сили, залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Визнати винною ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України та призначити їй покарання у вигляді 2 років обмеження волі. Відповідно до ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку 1 (один) рік не вчинить нового злочину. На підставі ст. 76 ч.1 п. п. 2, 3, 4 КК України покласти на засуджену ОСОБА_4 обовязки на протязі іспитового строку не виїжджати за межі України без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання та роботи.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в закону сили, залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази по справі договір про надання ломбардом фінансового кредиту та договір закладу майна ломбарду № 159-10000285 від 13.01.2010 року, предметом якого являється мобільний телефон марки «Соні-Еріксон J 120І», серійним номером НОМЕР_1, що приєднанні та зберігаються в матеріалах справи зберігати при справі.
Мобільний телефон марки «Соні-Еріксон J 120І», серійним номером НОМЕР_1, знаходиться на зберіганні у потерпілого ОСОБА_6 повернути власнику.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим, що перебуває під вартою, в той же строк з моменту вручення копії вироку.
Головуючий :
Суд | Замостянський районний суд м.Вінниці |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2010 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 10405493 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко Вадим Олександрович
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко Вадим Олександрович
Кримінальне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Леон Олександр Якович
Кримінальне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Леон Олександр Якович
Кримінальне
Замостянський районний суд м.Вінниці
Старинщук Ольга Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні