Ухвала
від 27.04.2022 по справі 278/75/22
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа 278/75/22

У Х В А Л А

28 квітня 2022 року м. Житомир

Житомирський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Татуйка Є.О., за участю секретаря Бугайчук А.Ю., розглянув клопотання представника позивача адвоката Крижанівського О.А. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Тетерівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,--

В С Т А Н О В И В :

У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.

11 березня 2022 року до суду надійшло клопотання представника позивача адвоката Крижанівського О.А. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EasyCon".

Дослідивши зміст поданого клопотання суд дійшов наступного висновку.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи, зокрема, мають право брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

За умовами "Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду", затвердженого наказом ДСА України № 169 від 08.04.2020, програмним забезпеченням для проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку обрано систему "EasyCon".

Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Разом з тим, ч. 5 ст. 212 ЦПК України визначено, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Проаналізував фактичні обставини справи у сукупності із нормами процесуального законодавства, якими врегульовані дані правовідносини, суд вважає за можливе у теперішніх умовах задовольнити вказане клопотання та провести судове засідання із розгляду даної цивільної справи у заявленому форматі.

Разом з тим, суд наголошує, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе представник позивача, а також зазначає те, що у випадку наявності вище згаданих обставин розгляд справи буде завершено у відсутність представника позивача.

П О С Т А Н О В И В :

1. Клопотання представника позивача адвоката Крижанівського О.А. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів через систему «EasyCon» у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Тетерівської селищної ради Житомирського району Житомирської області про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

2. Судове засідання, призначене до розгляду на 15 годину 00 хвилин 11 травня 2022 року (за умови наявності у суді відповідної технічної можливості) провести в режимі відеоконференції .

3. Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EASYCON, який може бути встановлений за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

4. Роз`яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.

5. Попередити представника позивача, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

6. Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно направити представнику позивача.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Євген Татуйко

СудЖитомирський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення27.04.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу104102931
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —278/75/22

Ухвала від 10.05.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Рішення від 10.05.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Рішення від 10.05.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Ухвала від 27.04.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Ухвала від 09.02.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Ухвала від 12.01.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

Ухвала від 12.01.2022

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Татуйко Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні