Справа № 134/1396/21
1-кп/134/28/2022
У Х В А Л А
03 травня 2022 року смт. Крижопіль
Крижопільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючоїсудді ОСОБА_1
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Крижопіль кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України,
встановив:
У провадженні Крижопільського районного суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України, тобто в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо подружжя, що призводить до психологічних страждань потерпілої особи.
Ухвалою Крижопільського районного суду Вінницької області від 14 грудня 2021 року по справі була призначена амбулаторна судово-психіатрична експертиза.
Згідно висновку судово-медичного експерта № 23 від 20 січня 2022 року КНП «ВОКПЛ ім. акад. О.І. Ющенка ВОР», ОСОБА_4 для об`єктивного визначення його психічного стану потребує тривалого обстеження та спостереження в умовах психіатричного стаціонару, тобто проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про призначення стаціонарної судово-психіатричної експертизи щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , проведення якої доручити експертам КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня імені академіка О.І. Ющенка Вінницької обласної ради».
Окрім того, прокурор заявив клопотання про надання тимчасового доступу до медичних документів обвинуваченого ОСОБА_4 . При цьому вказав, що у висновку експерт зазначив, що для проведення експертизи матеріали кримінального провадження необхідно доповнити амбулаторною медичною карткою від лікаря психіатра з районної лікарні. В зв`язку з цим просить надати працівникам відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дозвіл на огляд та вилучення амбулаторної медичної картки ОСОБА_4 від лікаря психіатра, яка перебуває у володінні КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» (вул. Данила Нечая, 10, смт. Крижопіль).
Обвинувачений та його захисник не заперечували проти задоволення даних клопотань.
Суд, заслухавши учасників судового провадження, вважає, що клопотання прокурора підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Статтею 332КПКУкраїнипередбачено, що під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених ст. 242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту, експертам.
Відповідно до статті 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
В силу ч. 3 ст.242КПК України проведення експертизи для визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності є обов`язковим.
Згідно ч. 2 ст. 509КПК Україниуразі необхідності здійснення тривалого спостереження та дослідження особи може бути проведена стаціонарна психіатрична експертиза, для чого така особа направляється до відповідного медичного закладу на строк не більше двох місяців. Питання про направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи вирішується під час судового провадження - ухвалою суду.
Згідно висновку судово-медичного експерта № 23 від 20 січня 2022 року для з`ясування психічного стану ОСОБА_4 необхідне проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню обставини, які виключають кримінальну відповідальність.
Таким чином, суд вважає за необхідне надати органу досудового розслідування право на тимчасовий доступ до медичної документації ОСОБА_4 .
Відповідно до ч. ч. 1, 2ст. 333 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннямирозділу ІІ цього Кодексуз урахуванням особливостей, встановлених цим розділом. Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами.
Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Керуючись ст. ст.159,164,332,376,509 КПК України, суд -
постановив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Надати працівникам відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення оригіналуамбулаторної медичної картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , від лікаря психіатра, яка перебуває у володінні КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» (вул. Данила Нечая, 10, смт. Крижопіль).
Призначити стаціонарну судово-психіатричну експертизу у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12 березня 2021 року за № 12021025190000066, про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогост. 126-1 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи хворів ОСОБА_4 під час вчинення інкримінованого йому злочину на будь-яку психічну хворобу, чи хворіє він в даний час на будь-яку психічну хворобу ?
2. Чи міг ОСОБА_4 під час вчинення вказаного злочину та в даний час усвідомлювати свої дії та керувати ними ?
3. Чи слід застосувати до ОСОБА_4 примусові заходи медичного характеру і якщо слід, то які ?
Проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи доручити експертам КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня імені академіка О.І. Ющенка Вінницької обласної ради» (м. Вінниця, вул. Пирогова, 109).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за складання завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причини від виконання покладених на них обов`язків, що передбачена статтями384та385 КК України.
У розпорядження експерта надати матеріали кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогост.126-1ККУкраїни (справа № 134/1396/21, номер провадження 1-кп/134/28/2022) та матеріали кримінального провадження досудового слідства.
Зобов`язати ОСОБА_4 прибути до КНП «Вінницька обласнаклінічнапсихоневрологічналікарня іменіакадемікаО.І.ЮщенкаВінницької обласноїради» (м.Винниця,вул.Пирогова,109) для здійснення експертизи за викликом експерта.
Судовий розгляд кримінального провадження відкласти до отримання висновку експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя
Суд | Крижопільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104151947 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Домашнє насильство |
Кримінальне
Крижопільський районний суд Вінницької області
Кантониста О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні