ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про забезпечення позову
м. Київ
06.05.2022справа №910/3358/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянув заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Аукціонна Платформа» (вул. Білоруська, буд. 10/18, кв. 35, м. Київ, 04050; ідентифікаційний код 42435860) про забезпечення позову до пред`явлення позову,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська Аукціонна Платформа» (далі - Товариство) звернулося до господарського суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до пред`явлення позову шляхом заборони державному підприємству «Сетам» (далі - Підприємство) та Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - АРМА) вчиняти будь-які дії, спрямовані на передачу майна переможцю торгів, що проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», номер лоту 511441, в тому числі шляхом підписання та затвердження договору купівлі-продажу та/або акта про реалізацію активів на електронних торгах, що проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», інформація щодо детального переліку майна розташована у розділі «Вкладення» - у додатку «Техніка», номер лоту 511441, шляхом підписання головою/заступником голови АРМА, керівником самостійного структурного підрозділу, що забезпечує організацію реалізації державної політики у сфері управління активами та скріплення печаткою АРМА відповідного акта та/або договору купівлі-продажу.
Із заяви про забезпечення позову вбачається, що Товариство планує звернутися до суду з позовом до Підприємства і АРМА про визнання недійсними електронних торгів, які були проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», інформація щодо детального переліку майна розташована у розділі «Вкладення» - у Додатку «Техніка», номер лоту 511441.
Так, Товариство вважає проведені електронні торги (аукціон) з продажу лоту 511441, такими, що вчинені з грубими порушеннями чинного законодавства України, зокрема пунктів 9 і 10 статті 145 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), статті 129 Конституції України, статей 2 і 18 ГПК України, Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Порядку реалізації арештованих активів на електронних торгах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №719 (далі - Порядок), та Правил торгів АРМА, затверджених наказом Підприємства від 15.02.2021 №17 (у редакції наказу Підприємства від 24.11.2021 №113; далі - Правила), у зв?язку з чим невжиття заходів до забезпечення позову може ускладнити виконання рішення у справі у разі задоволення позовних вимог.
Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.
Згідно з пунктами 2 і 10 частини першої статті 137 ГПК України позов забезпечується: забороною відповідачу вчиняти певні дії; іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Частиною четвертою статті 137 ГПК України передбачено, що заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до частини першої статті 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Згідно з пунктом 1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №16 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням:
розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;
забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу;
наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову;
імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів;
запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Заяву мотивовано тим, що:
- 29.04.2022 Підприємством проведено аукціон з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», перелік яких наведено в додатку «Техніка», номер лоту 511441, на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 08.07.2021 у справі №991/4525/21, що підтверджується електронним доказом (роздруківкою з сайту Підприємства за посиланням: setam.net.ua/auction/509648); арештоване майно було виставлено на продаж за номером лоту 511441 за стартовою ціною 15 569 986,35 грн та продано переможцю - учаснику 16 за ціною 16 660 000 грн;
- 19.04.2022 на вебсайті Підприємства було оприлюднено інформаційне повідомлення про проведення електронних торгів за лотом №511441 під назвою «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше»;
- відповідно до змісту зазначеного інформаційного повідомлення дата закінчення подання заявок на участь в аукціоні 29.04.2022 08 год. 00 хв., що підтверджується роздруківкою інформаційного повідомлення за посиланням setam.net.ua);
- 27.04.2022 Товариство подало заявку на офіційному вебсайті організатора електронних торгів та зареєструвалося як Учасник 13;
- однак Товариство не змогло сплатити гарантійний внесок 28.04.2022, оскільки після 09 год. 00 хв. з 28.04.2022 на офіційному вебсайті організатора електронних торгів можливість внесення гарантійного внеску була заблокована;
- при цьому саме 28.04.2022 безпосередньо на сторінці лоту 511441 за посиланням: https://setam.net.ua/auction/509648 вже було відображено іншу дату закінчення подання заявок на участь в аукціоні, а саме: 28.04.2022 09 год. 00 хв., що підтверджується прінт-скріном сторінки лоту 511441 за посиланням https://setam.net.ua/auction/509648;
- внаслідок такої невідповідності розміщених на офіційному вебсайті організатора даних щодо дати закінчення подання заявок на участь в аукціоні Товариство було позбавлено можливості прийняти участь в аукціоні, що грубо порушило права позивача.
Пунктами 1 і 2 розділу VII Правил передбачено, що після закінчення електронних торгів на веб-сайті відображаються відомості про завершення електронних торгів. ЕТС формує протокол електронних торгів по лоту у день проведення таких електронних торгів або не пізніше наступного робочого дня.
У протоколі вказується така інформація:
1) номер лота;
2) назва та опис лота;
3) учасники електронних торгів;
4) стартова ціна лота;
5) перебіг проведення електронних торгів та ціна продажу лота;
6) прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - переможця електронних торгів, серія та номер/номер документа, що посвідчує її особу (у разі коли переможцем електронних торгів є юридична особа, зазначаються її найменування, місцезнаходження та код згідно з ЄДРПОУ);
7) сума коштів, яка підлягає сплаті, в тому числі вказується розмір винагороди (додаткової винагороди) Організатора;
8) реквізити та номер рахунку IBAN АРМА, на які мають бути перераховані кошти за придбаний актив;
9) дата, до якої повинні бути перераховані кошти.
ЕТС у день проведення електронних торгів або не пізніше наступного робочого дня надсилає переможцю електронних торгів протокол електронних торгів по лоту з повною інформацією про переможця електронних торгів.
Згідно з пунктами 4 і 5 розділу VII Правил протокол електронних торгів з урахуванням строку, передбаченого абзацом другим цього пункту, роздруковується переможцем електронних торгів, підписується та передається особисто або через представника Організатору або надсилається на поштову адресу Організатора.
Підписаний протокол повинен надійти до Організатора не пізніше п`яти робочих днів з дати розміщення протоколу на сторінці електронних торгів.
Організатор невідкладно надає або надсилає Замовнику належним чином оформлений протокол електронних торгів по лоту з повною інформацією про переможця електронних торгів, підписаний переможцем та Організатором, з урахуванням строків підписання та надання підписаного протоколу переможцем Організатору.
Переможець електронних торгів протягом п`яти банківських днів, а у випадку придбання майна у вигляді товарів або продукції, яке піддається швидкому псуванню, протягом одного банківського дня із дня, наступного за днем підписання протоколу електронних торгів, а саме до дати, зазначеної у протоколі електронних торгів зобов`язаний:
1) перерахувати кошти за придбаний актив на рахунок АРМА, вказаний у протоколі електронних торгів;
2) звернутися до АРМА, надати документальне підтвердження перерахування коштів за придбаний актив (лот) на рахунок АРМА, вказаний у протоколі електронних торгів;
Підписання акта про реалізацію активів на електронних торгах, укладення договору купівлі-продажу щодо активів, визначених абзацом третім пункту 2 цього Порядку здійснюється у відповідності до Порядку.
Відповідно до пунктів 21 і 22 Порядку результати електронних торгів оформлюються протоколом електронних торгів, який складає організатор. Належним чином оформлений протокол електронних торгів, підписаний переможцем та організатором, невідкладно надається (надсилається) організатором АРМА.
Переможець торгів у визначений правилами електронних торгів строк зобов`язаний підписати протокол електронних торгів та протягом п`яти банківських днів із дня, наступного за днем підписання протоколу електронних торгів, зобов`язаний перерахувати кошти за придбаний актив на рахунок АРМА, зазначений в протоколі електронних торгів.
Після надходження коштів за придбаний лот на рахунок АРМА, зазначений в протоколі електронних торгів, протягом трьох робочих днів АРМА складається акт про реалізацію активів на електронних торгах, який підписується керівником самостійного структурного підрозділу, що забезпечує організацію реалізації державної політики у сфері управління активами, та Головою АРМА або його заступником відповідно до розподілу обов`язків.
В акті про реалізацію активів на електронних торгах зазначається, зокрема, така інформація:
ким, коли і де проводилися електронні торги;
номер лота;
назва та опис лота;
прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - переможця електронних торгів, серія та номер/номер документа, що посвідчує її особу (у разі коли переможцем електронних торгів є юридична особа, зазначаються її найменування, місцезнаходження та код згідно з ЄДРПОУ);
сума, внесена переможцем електронних торгів за придбані активи.
Підписання акта про реалізацію активів на електронних торгах щодо рухомого майна, видача нотаріусом свідоцтва про придбання нерухомого майна на електронних торгах, укладення договору купівлі-продажу щодо активів, визначених абзацом четвертим пункту 2 цього Порядку, є підставою для вжиття визначених законом заходів із скасування арешту таких активів з підстав, що в арешті таких активів відпала потреба.
Право власності на рухоме майно переходить до переможця електронних торгів з моменту підписання акта про реалізацію активів на електронних торгах, укладення договору купівлі-продажу щодо активів, визначених абзацом четвертим пункту 2 цього Порядку, за винятком активів, виникнення (перехід) прав власності на які підлягають державній реєстрації.
Таким чином, підписання АРМА акта про реалізацію активів на електронних торгах та договору купівлі-продажу підтвердить набуття переможцем торгів права власності на рухоме майно - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», інформація щодо детального переліку майна розташована у розділі «Вкладення» - у Додатку «Техніка», номер лоту 511441.
Вказане свідчить про те, що невжиття заходів забезпечення про які просить Товариство може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог Товариства.
Згідно з частиною шостою статті 140 ГПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 136, 137, 138, 139, 140, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Аукціонна Платформа» (вул. Білоруська, буд. 10/18, кв. 35, м. Київ, 04050; ідентифікаційний код 42435860) про забезпечення позову до пред?явлення позову до державному підприємству «Сетам» (далі - Підприємство) та Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про визнання недійсними електронних торгів, які були проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», інформація щодо детального переліку майна розташована у розділі «Вкладення» - у Додатку «Техніка», номер лоту 511441 задовольнити повністю.
2. До набрання рішенням законної сили вжити заходи до забезпечення позову шляхом заборони державному підприємству «Сетам» (вул. Стрілецька 4-6, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 39958500) та Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 41037901) вчиняти будь-які дії, спрямовані на передачу майна переможцю торгів, що проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», номер лоту 511441, в тому числі шляхом підписання та затвердження договору купівлі-продажу та/або акта про реалізацію активів на електронних торгах, що проведені 29.04.2022 з продажу арештованих активів - «Техніка нова та вживана: мобільні телефони, годинники, ноутбуки, процесори, плати, навушники, зарядні пристрої, чохли для техніки та інше», інформація щодо детального переліку майна розташована у розділі «Вкладення» - у додатку «Техніка», номер лоту 511441, шляхом підписання головою/заступником голови АРМА, керівником самостійного структурного підрозділу, що забезпечує організацію реалізації державної політики у сфері управління активами та скріплення печаткою АРМА відповідного акта та/або договору купівлі-продажу.
3. Боржниками за даною ухвалою є:
державне підприємство «Сетам» (вул. Стрілецька 4-6, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 39958500);
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (вул. Бориса Грінченка, 1, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 41037901)
4. Стягувачем за даною ухвалою є товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Аукціонна Платформа» (вул. Білоруська, буд. 10/18, кв. 35, м. Київ, 04050; ідентифікаційний код 42435860).
5. Ухвала підлягає негайному виконанню у порядку, встановленому для виконання судових рішень, та її оскарження не зупиняє її виконання.
6. Строк пред`явлення даної ухвали до виконання складає три роки з моменту її винесення, тобто до 06.05.2025.
7. Повідомити заявника про те, що у разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.
Ухвала набрала законної сили 06.05.2022 та може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її підписання до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя Оксана Володимирівна Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104201531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Марченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні