Рішення
від 12.04.2022 по справі 925/44/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2022 року м. Черкаси справа № 925/44/22

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Спаських Н.М., із секретарем судового засідання Волна С.В., за участі представників сторін:

від позивача: Лук`яненко Г.О. - за довіреністю;

від відповідача : не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" (м. Сміла, Черкаська область) до товариства з обмеженою відповідальністю "Смілапобут" (м. Сміла, Черкаська область) про визнання укладеним договору

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про визнання укладеним між комунальним підприємством "Смілакомунтеплоенерго" та товариством з обмеженою відповідальністю "Смілапобут" договору купівлі- продажу (поставки) теплової енергії № 102/1.

Справа розглядається у спрощеному позовному провадженні.

В ході розгляду справи позивач свої вимоги підтримував повністю та просить суд їх задовольнити.

У відзиві на позов відповідач просить у його задоволенні відмовити, вважає, що позивач прийняв договір із протоколом розбіжностей, який запропонував відповідач і спору між сторонами немає.

В засідання представник відповідача жодного разу не з`явився, явка обов`язковою не визнавалася.

У відповідності до ст. 13,74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Заслухавши доводи представника позивача та дослідивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для повного задоволення позовних вимог виходячи з наступного:

Позивач є комунальним підприємством, суб`єктом господарювання, що здійснює виробництво, транспортування та постачання теплової енергії у місті Сміла згідно рішення Виконавчого комітету Смілянської міської ради від 23.02.2018 за №70 «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг», що не заперечується сторонами.

Між сторонами у справі 28.02.2018 року було укладено Договір поставки теплової енергії № ПТ-102, за умовами якого позивач здійснює поставку відповідачу теплової енергії шляхом подачі теплоносія до опалювальної системи об`єкта теплопостачання Споживача, а відповідач повинен прийняти та оплатити теплову енергію (а.с. 35).

Відповідач, ТОВ "Смілапобут", є користувачем нежитлового приміщення з підвалом, загальною площею 2129 м2 за адресою: будинок №2, бульвар графа О. Бобринського у м. Сміла Черкаської області на підставі договору оренди від 14.06.2006 та додаткової угоди до говору від 23.07.2013, строк дії договору оренди до 28.03.2037, що підтверджується відомостями з державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.01.2022 (а.с. 28).

Відповідач не заперечує доводів позивача, що Договір поставки теплової енергії № ПТ-102 діяв між сторонами з лютого 2018 року та по грудень 2021 року з протоколом розбіжностей.

Позивач вказує, що в зв`язку із внесенням змін в законодавство, що регулює сферу теплопостачання, у КП «Смілакомунтеплоенерго» внесено зміни до умов договорів поставки теплової енергії, укладених з III групою споживачів тепла виникла потреба внести зміни до договорів постачання теплової енергії з юридичними особами, що не є бюджетними установами чи організаціями.

Відповідно до статті 188 ГК України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

16 грудня 2021 року Позивач звернувся до Відповідача листом № 2029 щодо зміни договору поставки теплової енергії (а.с. 36) та направив на адресу ТОВ "Смілапобут" два примірники договору купівлі-продажу (поставки) теплової енергії №102/1 у новій редакції з додатками.

Питання укладення договору між сторонами на наступний період у добровільному порядку вирішено не було, хоча споживання теплоенергії відповідачем не припинено.

Позивач вказав, що ним 29 грудня 2021 року отримано лист від відповідача (а.с. 37) з примірником договору купівлі-продажу (поставки) теплової енергії №102/1 від " 28" січня 2022 року з протоколом розбіжностей від 28 грудня 2021 до цього договору.

У протоколі розбіжностей від 28 грудня 2021 до проекту договору купівлі-продажу (поставки) теплової енергії №102/1 Відповідач виклав пункти 3.1., 3.6., 4.2., 4.3., 4.5., 4.9.,4.11., 5.1., 5.3., 6.2.10., 6.3.5., 6.4.5., 7.2., 7.3.1. у власній редакції, та виключив наступні пункти договору: 4.8., 5.2., 6.2.7., 6.2.11., 6.2.15., 7.2.1.-7.2.9., 7.3.3., 7.3.4, які пропонував позивач.

При цьому у відповідача немає заперечень проти запропонованих позивачем додатків до Договору, щодо яких відповідач протокол розбіжностей не складав і підписав їх без зауважень (а.с. 93-95).

Між сторонами існують відносини постачання та споживання теплової енергії.

У відповідності до положень ст. 714 ЦК України - за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про теплопостачання" від 02.06.2005, пункту 4 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 03.10.2007 N 1198 (далі - Правила користування тепловою енергією), споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору; користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі - продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією.

Статтею 24 Закону "Про теплопостачання" визначено, що основним обов`язком споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Отже, укладення договору між постачальником теплової енергії та споживачем є обов`язковим на підставі закону. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади та в інших випадках, установлених законом, вирішуються судом, який досліджує спірні умови договору на їх відповідність інтересам сторін і вимогам законодавства.

Такі правові висновки оприлюднено у постанові від 14 травня 2020 року Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду по справі N 910/1746/19.

Частиною 3 ст.179 ГК України встановлено, що укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Згідно частин 4, 6, 7 цієї ж статті при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; суб`єкти господарювання, які забезпечують споживачів, зазначених у частині першій цієї статті, електроенергією, зв`язком, послугами залізничного та інших видів транспорту, а у випадках, передбачених законом, також інші суб`єкти зобов`язані укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг). Законодавством можуть бути передбачені обов`язкові умови таких договорів; господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Статтею 180 Господарського кодексу України унормовано:

- зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства.

- господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

Відповідно до статті 181 Господарського кодексу України господарський договір укладається в порядку, встановленому Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. (Стаття 181 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1206-У1Івід 15.04.2014; в редакції Закону № 738-ІХ від 19.06.2020).

Необхідність складення протоколу розбіжностей до господарського договору передбачалася даною статтею у редакції Господарського кодексу України до 19.06.2020.

Укладення, зміна і розірвання договорів регулюється главою 53 Цивільного кодексу України.

Діяльність в сфері теплопостачання регулюється: Господарським та Цивільним кодексами України, Законами України "Про теплопостачання", "Про житлово-комунальні послуги", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про ціни та ціноутворення", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про енергетичну ефективність", Постановами від 03.10.2007 р. N 1198 "Про затвердження Правил користування тепловою енергією", від 01.06.2011 №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги", Наказ від 12.09.2018 № 239 "Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення", Правилами користування тепловою енергією (затверджені постановою КМУ від 03.10.2007 №1198), 2007р; Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 №71), Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 р. №620/378) та іншими нормативно- правовими актами.

Суд вважає, що запропонований позивачем договір за всіма його положеннями відповідає вимогам чинного законодавства, а пропозиції відповідача мають бути відхилені, виходячи з наступного:

Частиною 3 ст.179 ГК України встановлено, що укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Між сторонами є спір з приводу остаточної редакції деяких пунктів Договору купівлі-продажу (поставки ) теплової енергії № 102/1, щодо яких відповідачем складено такий протокол розбіжностей:

Редакція постачальникаРедакція споживачаПункт 3.І. Облік поставленої теплової енергії проводиться приладом обліку теплової енергії - засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії або відповідно до Додатку №3 до цього Договору. Пункт 3.1. Облік поставленої теплової енергії проводиться приладом обліку теплової енергії - засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії. Пункт 3.6. Облік споживання теплової енергії для споживачів, які мають прилади обліку теплової енергії, здійснюється шляхом суми обсягу спожитої теплової енергії за показниками приладів обліку теплової енергії/та за втрати трубопроводами, які проходять від межі балансової належності, визначеної в Додатку №2 до цього Договору, до місця встановлення приладу обліку теплової енергії.Пункт 3.6. Облік споживання теплової енергії для споживачів, які мають прилади обліку теплової енергії, здійснюється за показниками приладів обліку теплової енергії. Пункт 4.2. Ціна (вартість) теплової енергії визначається з урахуванням розділу V Податкового Кодексу України та законодавства у сфері теплопостачання за тарифами на теплову енергію, які встановлюються органами місцевого самоврядування. У разі зміни тарифів на теплову енергію Сторони здійснюють розрахунки за новими тарифами з дня їх введення в дію та відповідно чинного законодавства України. Пункт 4.2. Ціна (вартість) теплової енергії визначається з урахуванням розділу Податкового Кодексу України та законодавства у сфері теплопостачання за тарифами на теплову енергію, які встановлюються органами місцевого самоврядування, відповідно до чинного законодавства України. Пункт 4.3.Розрахунки за теплову енергію здійснюються Сторонами виключно у грошовій формі, згідно з діючими на момент такої оплати тарифами, затвердженими в установленому порядку. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць.Пункт 4.3. Розрахунки за теплову енергію здійснюються Сторонами виключно у грошовій формі. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. Пункт 4.5. Моментом передачі теплової енергії у власність Споживача є її поставка Постачальником до межі балансової належності, встановленої у Додатку №2 до цього Договору. Загальний обсяг поставленої (спожитої) теплової енергії за розрахунковий період визначається Сторонами у акті приймання-передачі теплової енергії та рахунку.Пункт 4.5 Загальний обсяг поставленої (спожитої) теплової енергії за розрахунковий період визначається Сторонами у акті приймання-передачі теплової енергії та рахунку. Пункт 4.8 Розрахунок кількості спожитої теплової енергії на ділянці від межі балансової належності Споживача і до місця встановлення приладу обліку теплової енергії, здійснюється в наступному порядку, встановленому КТМ 204 України 244-94, затвердженого наказом Держбуду України від 17.12.1998 року №1090: Розрахунок річних втрат ведеться за формулою: Q=Чn*L*B*10t Де: Чn - це норма теплових втрат (приймається за даними таб.7.2. стр. 331 В.І.Манюк «Наладка і експлуатація водяних теплових мереж» L - довжина трубопроводу в 2-х трубному виконання (м), В - коефіцієнт, який враховує втрати теплоти арматурою, t- число годин роботи котельної, год… Остаточний розмір втрат, що застосовується для розрахунку кількості спожитої теплової енергії, визначається шляхом ділення отриманого за вказаною вище формулою добутку на коефіцієнт, визначений згідно КТМ 204 України 244-94Пункт 4.8. Виключити Пункт 4.9. оплата вартості спожитої протягом розрахункового періоду теплової енергії здійснюється Споживачем шляхом 100% оплати такої вартості у безготівковому порядку або готівкою до каси Постачальника у строк до 10 (десятого) числа місяця, який слідує за розрахунковим. Теплова енергія вважається оплаченою Споживачем у безготівковому порядку - з моменту надходження грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, готівку - з моменту внесення готівкових коштів до каси постачальника. Пункт 4.9. Оплата вартості спожитої протягом розрахункового періоду теплової енергії здійснюється Споживачем протягом 10 днів з дня отримання від постачальника рахунку за спожиту теплову енергію. Пункт 4.11.Під час здійснення оплати Споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який, вона здійснюється та призначення платежу (плата Постачальнику за теплову енергію, сплата пені, штрафів). У разі коли Споживачем не визначено розрахунковий період або коли зазначений споживачем період виникла переплата, Постачальник має право зарахувати такий платіж (його частину у розмірі переплати) в рахунок заборгованості Споживача за минулі розрахункові періоди у разі наявності (за винятком погашення пені та штрафів, нарахованих Споживачеві), а у разі відсутності такої заборгованості - в рахунок майбутніх платежів Споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу.Пункт 4.11 Під час здійснення оплати Споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який, вона здійснюється та призначення платежу (плата Постачальнику за теплову енергію, сплата пені, штрафів). У разі коли Споживачем не визначено розрахунковий період або коли зазначений споживачем період виникла переплат, Постачальник має право зарахувати такий платіж (його частину у розмірі переплати) - в рахунок майбутніх платежів Спожиача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу. Пункт 5.1. Теплова енергія постачається Постачальником в обсягах визначених пунктом 1.4. даного договору, але не в менших ніж необхідно для забезпечення на Об`єкті споживання теплової енергії чинних санітарних температурних норм (санітарний мінімум температури внутрішнього повітря) за умови виконання повного комплексу заходів щодо утеплення Об`єкта теплопостачання, відповідно внутрішньої теплової мережі технічним нормам та правилам, здійсненням заходів щодо підготовки Об`єкта теплопостачання до опалювального сезону. Пункт 5.1. Теплова енергія постачається Постачальником відповідно до умов данного Договору, та стандартів. Пункт 5.2. Постачання теплової енергії здійснюється Постачальником протягом опалювального сезону, встановленого відповідним рішенням органу місцевого самоврядування. За кожен день постачання теплової енергії після завершення опалювального сезону Споживач сплачує вартість отриманої теплової енергії в порядку та у розмірах, встановлених для опалювального сезону. Пункт 5.2.Виключити Пункт 5.3. Постачальник забезпечує постачання теплової енергії до приладу обліку теплової енергії Споживача або на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідності) відповідно до додатку №2 до цього Договору.Пункт 5.3. Місце передачі теплової енергії у власність: Постачальник передає теплову енергію у власність на комерційному приладі обліку Споживача. Пункт 6.2.7 дотримуватись норм витоку мережної води згідно п.6.3.76 правил «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 року. У разі невиробничого витоку - витрати мережної води із системи теплопостачання, спричиненого діями Споживача, який визначається шляхом складення у двосторонньому порядку відповідного акту представниками сторін, Споживач зобов`язаний відшкодувати в 100% розмірі його вартість на підставі виставленого рахунку та акту відшкодування витрат складеного Постачальником.Пункт 6.2.7. Виключити Пункт 6.2.10. Мати наказ про призначення особи, відповідальної за справний стан та безпечну експлуатацію власних тепловикористовуючих установок і теплових мереж. Обслуговувати своє теплове обладнання підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого з Постачальником Договору. Окрім цього, відповідальна особа має щомісячно звітуватися відповідно до п. 3.8. даного Договору6.2.10. Мати наказ про призначення особи, відповідальної за справний стан та безпечну експлуатацію власних тепловикористовуючих установок і теплових мереж. Відповідальна особа має щомісячно звітуватися відповідно до п.3.8. даного Договору. Пункт 6.2.11 Передбачити резервне джерело теплопостачання для об`єктів, які потребують безперервного теплопостачанняПункт 6.2.11. Виключити Пункт 6.2.15. У випадку забруднення зворотної мережної води з вини Споживача та допущення її подачі в мережі Постачальника з показниками якості, які є нижчими від показників якості подавальної мережної води: - негайно зупинити теплопостачання до усунення причин забруднення та повідомити про це Постачальника; - сплатити Постачальникові вартість хімічно очищеної води (та тепла в ній), яке йде на заміщення забрудненої.Пункт 6.2.12. Виключити Пункт 6.3.5. Обмежувати або повністю припинити постачання теплової енергії у випадках та порядку, визначених цим договором та чинним законодавством України.Пункт. 6.3.5. Обмежувати або повністю припинити постачання теплової енергії у випадках та порядку, визначеним чинним законодавством України. Пункт. 6.4.5. Постачальник зобов`язується повідомити споживача про зміну тарифів у будь-який доступний спосіб. У разі зміни тарифів на підставі рішення відповідного органу влади, нові (змінені) тарифи застосовуються до Сторін цього договору з моменту введення в дію нових тарифів відповідно до такого рішення органу влади.Пункт 6.4.5. Постачальник зобов`язується вносити за погодженням із споживачем в Договір зміни, що впливають на розмір тарифу на теплову енергію відповідно до чинного законодавства. У разі зміни цін/тарифів Постачальник не перевищує ніж за 15 днів з введення в дію повідомляє про це споживача письмово з посиланням на рішення відповідних органів. Пункт 7.2. Споживач несе відповідальність: Пункт 7.2. споживач несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов Договору згідно з чинним законодавством України. Пункт 7.2.1.Виключити Пункт 7.2.2.Виключити Пункт 7.2.3.Виключити Пункт 7.2.4.Виключити Пункт 7.2.5.Виключити Пункт 7.2.6.Виключити Пункт 7.2.7.Виключити Пункт 7.2.8.Виключити Пункт 7.2.9.Виключити Пункт 7.3.1. Письмового звернення споживача про припинення постачання теплової енергії. У разі такого припинення постачання теплової енергії Споживач оплачує послуги за таке технічне відключення та наступне підключення згідно з калькуляцією, затвердженою Постачальником. Оплата проводиться шляхом перерахування коштів за послугу на поточний рахунок Постачальника або внесення готівки в касу Постачальника за три робочих дні до дні відключення (підключення).Пункт 7.3.1. Письмового звернення споживача про припинення постачання теплової енергії. Пункт 7.3.3. Відсутності протягом 15 днів оплати теплової енергії, у встановлені договором терміни.Пункт 7.3.3. Виключити Пункт 7.3.4. Забруднення зворотної мережної води Споживачем та допущення її подачі в мережі постачальникаПункт 7.3.4. Виключити

Пунктом 3.1. Договору в редакції Позивача визначено: Облік поставленої теплової енергії проводиться приладом обліку теплової енергії - засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії або відповідно Додатку № 3 до цього Договору.

Відповідачем виключено - "відповідно до Додатку №3 до цього Договору".

Однак, Додаток №3 до Договору, в редакцію якого відповідач не просить внести зміни (а.с. 95), містить методику розрахунку кількості теплоти у Гкал., отриманої споживачем, що не має засобів обліку теплової енергії та розроблена на підставі Наказу Державного комітету з енергозбереження від 25.10.1999 р. за №91, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.03.2000 р. за№ 175/4396 та КТМ 204 України 246-99 Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні.

Отже законним є положення Договору про те, що у разі виходу з ладу засобу комерційного обліку, його ремонту чи інших причин відсутності лічильника теплової енергії - Позивач здійснює нарахування Відповідачу плати за спожиту теплову енергію згідно Додатку №3 до Договору, який за умовами пункту 12.1. Договору є його невід`ємною частиною.

Застосування Додатку №3 узгоджується із нормами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" :

до встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку відповідно до вимог частини другої статті 3 цього Закону: 1) обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря; 2) обсяги споживання гарячої чи питної води визначаються за показаннями вузлів розподільного обліку, а у разі їх відсутності - за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування. Загальний обсяг споживання гарячої або питної води у такій будівлі визначається як сума обсягу, визначеного за допомогою вузлів розподільного обліку та розрахункового обсягу, визначеного за нормою споживання для споживачів, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку (ч. 2 ст. 9 Закону).

У разі відсутності інформації про показання вузлів обліку та/або недопущення споживачем виконавця або іншої особи, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, до відповідного вузла обліку/приладів - розподілювачів теплової енергії для зняття показань після закінчення тримісячного строку з дня недопуску виконавець комунальної послуги зобов`язаний здійснювати розрахунки з такими споживачами як із споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, (ч. 4 ст. 11 Закону).

У разі відсутності, пошкодження та/або неправильної роботи приладів комерційного обліку оплата здійснюється відповідно до визначених у договорі навантажень з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді, (п.20 Постанови КМУ 1198)

Пунктом 3.6. Договору в редакції Позивача визначено: "Облік споживання теплової енергії для споживачів, які мають прилади обліку теплової енергії, здійснюється шляхом суми обсягу спожитої теплової енергії за показниками приладів обліку теплової енергії, та за втратами трубопроводами, які проходять від межі балансової належності, визначеної в Додатку №2 до цього Договору, до місця встановлення приладу обліку теплової енергії."

Відповідачем виключено - "та за втрати трубопроводами, які проходять від межі балансової належності, визначеної в Додатку №2 до цього Договору, до місця встановлення приладу обліку теплової енергії."

Однак, пунктами 20 та 23 Правил користування тепловою енергією (затверджені Постановою КМУ від 3 жовтня 2007 р. N 1198) визначено: Облік обсягу споживання теплової енергії і параметрів теплоносія ведеться на межі балансової належності теплових мереж теплопостачальної організації та споживача або за домовленістю сторін в іншому місці. Розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку.

Суд погоджується із доводами позивача, що запропонована Відповідачем редакція пункту 3.6. Договору не буде враховувати всі витрати позивача на поставку теплоносія та може нанести збитки Позивачу.

Пунктами 4.2., 4.3. Договору в редакції Позивача визначено: 4.2. "Ціна (вартість) теплової енергії визначається з урахуванням розділу V Податкового Кодексу України та законодавства у сфері теплопостачання за тарифами на теплову енергію, які встановлюються органами місцевого самоврядування. У разі зміни тарифів на теплову енергію Сторони здійснюють розрахунки за новими тарифами з дня їх введення в дію та відповідно чинного законодавства України.

Слова "У разі зміни тарифів на теплову енергію Сторони здійснюють розрахунки за новими тарифами з дня їх введення в дію" Відповідач пропонує виключити з договору.

Згідно п. 4.3. "Розрахунки за теплову енергію здійснюються Сторонами виключно у грошовій формі згідно з діючими на момент такої оплати тарифами, затвердженими в установленому порядку. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць."

Слова "Згідно з діючими на момент такої оплати тарифами, затвердженими в установленому порядку" - виключено Відповідачем.

Суд погоджується із доводами представника позивача, що редакція пунктів 4.2. та 4.3. Договору КП "Смілакомунтеплоенерго" викладена у відповідності до пункту 36 Правил користування тепловою енергією (затверджені Постановою КМУ від 03.10.2007 № 1198). Даним пунктом визначено, що теплопостачальна організація зобов`язується, зокрема, змінювати розмір нарахувань за теплову енергію у зв`язку із щомісячною зміною ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії для потреб відповідної категорії споживачів, згідно з вимогами цих Правил.

Не суперечить законодавству, що сторонами не регулюється ціна на теплову енергію, що постачається позивачем, яка оплачується згідно встановлено уповноваженими органами тарифу і така оплата повинна застосовуватися відразу після зміни тарифів.

На сьогодні повноваження щодо встановлення тарифів на комунальні послуги розподілено між Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та органами місцевого самоврядування.

Відповідно до законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» НКРЕКП встановлює тарифи на теплову енергію та комунальні послуги тим суб`єктам природних монополій та іншим суб`єктам, ліцензування діяльності яких здійснює НКРЕКП.

Для решти суб`єктів господарювання, діяльність яких не регулює НКРЕКП, тарифи на теплову енергію та комунальні послуги встановлюються органами місцевого самоврядування, які затверджують їх своїми рішеннями, обов`язковими до застосування.

Так, згідно із статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг), транспортні та інші послуги).

Отже рішення про встановлення тарифів на комунальні послуги можуть прийматися лише уповноваженими законом органами, і ці тарифи є обов`язковими до застосування як постачальниками теплової енергії так і споживачами цієї послуги.

Саме тому тарифи на теплопостачання, які не регулюються згодою сторін за спірним договором, не потребують укладення додаткових угод до договору, повинні застосовуватися з моменту їх введення та подальшої зміни.

Згідно ст. 19 ЗУ "Про теплопостачання" - Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

В ході розгляду справи позивач вказав, що у пункті 4.5. спірного Договору позивач пропонує вказати, що "Моментом передачі теплової енергії у власність Споживача є її поставка Постачальником до меж балансової належності, встановленої в Додатку № 2 до цього Договору. Відповідач же пропонує залишити лише наступну умову цього пункту - "Загальний обсяг поставленої (спожитої) теплової енергії за розрахунковий період визначається сторонами у Акті приймання-передачі теплової енергії та рахунку.

Постановою від 3 жовтня 2007 р. N 1198 "Про затвердження Правил користування тепловою енергією" визначеноо, що межа балансової належності (відповідальності) - це межа розподілу теплової мережі між теплопостачальною організацією і споживачем.

Виходячи з даного визначення і враховуючи, що відповідачем без зауважень підписано додаток № 2 до спірного договору (а.с. 79) із визначенням розмежування балансової приналежності теплових мереж між теплопостачальною організацією КП "Смілакомунтеплоенерго" і ТОВ "Смілапобут", то умова п. 4.5. спірного Договору про те, що моментом передачі у власність Споживача теплової енергії є її поставка до межі балансової приналежності, відповідає положенням чинного законодавства та правам Відповідача, як споживача послуги.

Пункт 4.8. Договору про порядок розрахунку кількості спожитої теплової енергії за правилами Норм та вказівок по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби України КТМ 204 України 244-94 Відповідач пропонує виключити без обґрунтованих пояснень правомірності незастосування вказаного нормативного акту. В даному випадку це призведе до отримання збитків Позивачем за втрату та не донарахування за вироблену, протранспортовану та поставлену теплову енергію від межі балансової належності споживача до точки встановлення вузла комерційного обліку теплової енергії.

Пунктом 4.9. Договору в редакції Позивача визначено: "Оплата вартості спожитої протягом розрахункового періоду теплової енергії здійснюється Споживачем шляхом 100% оплати такої вартості у безготівковому порядку або готівкою до каси Постачальника у строк до 10 (десятого) числа місяця, який слідує за розрахунковим. Теплова енергія вважається оплаченою Споживачем у безготівковому порядку - з моменту надходження грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, готівку - з моменту внесення готівкових коштів до каси Постачальника."

Відповідач змінив даний пункт: "Оплата вартості спожитої протягом розрахункового періоду теплової енергії здійснюється Споживачем протягом 10 днів з дня отримання від Постачальника рахунку за спожиту теплову енергію".

Виходячи із фактичного змісту умов даного пункту 4.9. в порівнянні їх редакцій, суд приходить до висновку, що сторони ведуть мову про різні речі. Позивач в п. 4.9. викладає умови про обов`язкову 100% оплату вартості послуги безготівково або через касу позивача, а відповідач веде мову про необхідність виставлення рахунку позивачем на оплату послуги, про що не говорить редакція п. 4.9. від позивача.

Натомість про передачу рахунку відповідачу з боку позивача йде мова у п. 4.6. Договору, до якого Відповідачем не складено протокол розбіжностей. Цей рахунок позивач передає відповідачу одночасно із поточним актом приймання-передачі теплової енергії. При цьому в п. 4.6. обумовлено, що Споживач за показниками акту оплачує безспірну для нього кількість спожитої теплової енергії, а в спірній частині суми повинен виставити позивачу обґрунтовану вимогу не пізніше 5 календарних днів з дня отримання відповідного акту.

Суд вважає, що оскільки мова в спірному Договорі йде про послугу, яка постійно споживається Відповідачем, щодо неї підписуються акти по кожному розрахунковому періоду з показниками кількості та якості теплової енергії, то у відповідача немає залежності від неможливості оплатити послугу теплопостачання без попереднього отримання рахунку від позивача.

Суд вважає, що з сукупності умов спірного Договору не вбачається порушення прав Відповідача, якщо йому не буде виставлено поточний рахунок на оплату спожитої теплової енергії і це не унеможливить для відповідача оплату послуги.

Крім того, оскільки відповідач у своїй редакції п. 4.9. Договору наполягає на формулюванні "з дня отримання .... рахунку", то це може призвести до порушення прав позивача в даному питанні через неотримання Відповідачем рахунку з будь-якої причини та неоплати ним спожитої теплової енергії з цієї підстави.

Пунктом 4.11. спірного Договору в редакції Позивача визначено: "Під час здійснення оплати Споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата Постачальнику за теплову енергію, сплата пені, штрафів). У разі коли Споживачем не визначено розрахунковий період або коли за зазначений Споживачем період виникла переплата, Постачальник має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості Споживача за минулі розрахункові періоди у разі її наявності (за винятком погашення пені та штрафів, нарахованих Споживачеві), а у разі відсутності такої заборгованості - в рахунок майбутніх платежів Споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу".

Натомість Відповідач змінив друге речення даного пункту щодо черговості зарахування переплати, а саме: "У разі коли Споживачем не визначено розрахунковий період або коли за зазначений Споживачем період виникла переплата, Постачальник має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) - в рахунок майбутніх платежів Споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу.

Суд вважає, що редакція п. 4.11 Позивача не суперечить вимогам чинного законодавства та інтересам обох сторін, оскільки спрямована на погашення раніше виниклої заборгованості, що в свою чергу зменшуватиме розмір нарахування на неї пені та інших санкцій за прострочення розрахунків.

За загальними правилами згідно ст. 534 Цивільного кодексу України: у разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошового зобов`язання у повному обсязі, ця сума погашає вимоги кредитора у такій черговості, якщо інше не встановлено договором або законом:

1)у першу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов`язані з одержанням виконання;

2) у другу чергу сплачуються проценти і неустойка;

3)у третю чергу сплачується основна сума боргу.

В частині обов`язку Споживача вказати у призначенні платежу розрахунковий період, то редакція п. 4.11 узгоджується з пунктом 36 Типового договору про надання послуги з постачання теплової енергії індивідуальному споживачу, затвердженого Постановою КМУ №830: "Під час здійснення оплати споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата виконавцю, сплата пені, штрафів).

Зі свого боку Відповідач прагне спрямовувати кошти переплати лише в рахунок майбутніх платежів, що не враховує інтереси Позивача, як кредитора, отримати погашення вже виниклого боргу.

Отже даний пункт слід прийняти в редакції позивача.

Пунктом 5.1. Договору в редакції Позивача визначено: "Теплова енергія постачається Постачальником в обсягах визначених пунктом 1.4. даного договору, але не в менших ніж необхідно для забезпечення на Об`єкті споживання теплової енергії чинних санітарних температурних норм (санітарний мінімум температури внутрішнього повітря) за умови виконання повного комплексу заходів щодо утеплення Об`єкта теплопостачання, відповідності внутрішньої теплової мережі технічним нормам та правилам, здійсненням заходів щодо підготовки Об`єкта теплоспоживання до опалювального сезону."

Відповідач виклав даний пункт в наступній редакції: "Теплова енергія постачається Постачальником відповідно до умов Договору, та стандартів"

Суд вважає, що редакція п. 5.1. Позивача не суперечить чинному законодавству та не порушує прав Відповідача, виходячи з такого:

У відповідності до положень ст. 24 і 25 ЗУ "Про теплопостачання" Споживач теплової енергії має право на отримання обсягів теплової енергії згідно з параметрами відповідно до договорів, а також норм і правил; теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов`язані забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору, а також норм і правил.

Міністерством палива та енергетики України, Міністерством з питань житлово- комунального господарства України прийнято спільний Наказ від 10 грудня 2008 року №620/378 "Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду". Згідно Розділу VIII "Системи теплоспоживання споживачів (системи опалення, вентиляції та ГВП)" Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду встановлено, що метою підготовки до опалювального періоду є забезпечення нормативних санітарно- технічних вимог і режимів роботи внутрішньобудинкових систем централізованого опалення, вентиляції та ГВП.

Дана підготовка також включає і заходи для зменшення тепловитрат в період опалювального сезону, зокрема,

- виконання ремонтно-профілактичних робіт устаткування тепловикористовувальних установок і внутрішньобудинкових систем;

- усунення порушень, виявлених у гідравлічних та теплових режимах тепловикористовувальних установок;

- промивання устатковання, тепловикористовувальних установок, трубопроводів та систем теплоспоживання;

- виконання ремонтно-профілактичних робіт приладів обліку та регулювання теплової енергії та їх повірки;

- відновлення теплової ізоляції;

- перевірку та відновлення (за необхідності) герметизації інженерних вводів;

- гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення;

- налагодження систем теплоспоживання;

- відновлення (за необхідності) роботи нагрівальних приладів на сходових клітинах;

- трубопроводи систем опалення, вентиляції та ГВП повинні бути пофарбовані у відповідний колір та не мати ділянок з порушеною ізоляцією;

- проведено промивання устатковання систем теплоспоживання;

- відновлено (за необхідності) герметизацію інженерних вводів;

проведено гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення;

Одночасно є необхідність застосовувати утеплення об`єктів теплопостачання, що не потребує доведення.

Утеплення об`єкта теплопостачачання покладається на власника об`єкта і є логічно необхідним заходом для зменшення тепловтрат і забезпечення дотримання санітарних вимог до температури опалювальної площі.

Отже, забезпечення на об`єкті споживання теплової енергії дотримання чинних санітарних та інших норм щодо температури в період опалювального сезону, досягається спільними зусиллями обох сторін як надавача та споживача цієї послуги. Тому п. 5.1. Догору в редакції позивача не суперечить чинному законодавству і даний пункт слід прийняти в редакції позивача.

З приводу редакції п. 5.2. Договору представник позивача пояснив, що згідно чинного законодавства постачання теплової енергії здійснюється в період опалювального сезону, який встановлюється відповідним рішенням органу місцевого самоврядування.

У відповідності до положень п.4 розділу Х Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 року N 620/378 - включення систем опалення здійснюється власниками теплових господарств за узгодженням з теплопостачальними організаціями за умови, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8° C, а відключення - коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8° C.

Представник позивача вказав, що можуть бути випадки, коли тривалість опалювального періоду може не врахувати низькі температури, які тримаються після календарного завершення опалювального періоду та не дозволяють відключити тепло. На даний випадок і розраховано умову п. 5.2. про те, що і після календарного завершення опалювального сезону, але коли теплопостачання не припиняється, Споживач оплачує вартість отриманої теплової енергії в порядку та у розмірах, встановлених як для опалювального сезону.

Зі свого боку відповідач пропонує безмотивно цей пункт виключити, хоча він відповідає вимогам чинного законодавства, змісту договору, справедливості зобов`язання і тому враховується судом в редакції позивача.

Пунктом 5.3. Договору в редакції Позивача визначено: "Постачальник забезпечує постачання теплової енергій до приладу обліку теплової енергії Споживача або на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності) відповідно до Додатку № 2 до цього Договору".

Відповідач змінив даний пункт, а саме: "Місце передачі теплової енергії у власність: Постачальник передає теплову енергію у власність на комерційному приладі обліку Споживача."

Даний пункт слід прийняти в редакції позивача, виходячи з наступного:

Статтею 1 Закону України "Про теплопостачання" визначено, що місцева (розподільча) теплова мережа - це сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача.

Тобто, зазначеною нормою визначено ще одну обов`язкову ознаку споживача теплової енергії, а саме: споживачем теплової енергії може бути особа, теплоспоживче обладнання якої (внутрішньобудинкові системи, мережі, устаткування тощо) через тепловий ввід приєднане або має технічні можливості для приєднання до місцевої (розподільчої) теплової мережі.

Правила користування тепловою енергію деталізують поняття межа продажу теплової енергії - це сукупність точок теплової мережі, обладнаних вузлом обліку, на основі показів якого проводяться розрахунки за спожиту теплову енергію, або точка розподілу, визначена в договорі у разі відсутності такого вузла.

Пункт 20 цих же Правил встановлює, що облік обсягу споживання теплової енергії і параметрів теплоносія ведеться на межі балансової належності теплових мереж теплопостачальної організації та споживача або за домовленістю сторін в іншому місці.

Сторонами спірного договору без зауважень складено Додаток № 2 до Договору, на який мається посилання у п. 5.3. Договору в редакції Позивача, щодо межі балансової належності обладнання обох сторін.

Таким чином редакція Позивача пункту 5.3. Договору повністю узгоджується з нормами діючого законодавства, в той час як редакція даного пункту відповідача їм суперечить, та додатково суперечить пунктам 4.5., 4.8. та 5.4. Договору.

Пунктом 4.5. Договору, який вже прийнято в редакції Позивача, визначено, що Моментом передачі теплової енергії у власність Споживача є її поставка Постачальником до межі балансової належності, встановленої у Додатку № 2 до цього Договору.

Отже пункт 5.3. Договору слід прийняти в редакції Позивача.

Пунктом 6.2.7. Договору в редакції Позивача визначено: Споживач теплової енергії зобов`язується: "Дотримуватись норм витоку мережної води згідно п. 6.3.76 "Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж", затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 року. У разі невиробничого витоку - втрати мережної води із системи теплопостачання, спричиненого діями Споживача, який визначається шляхом складення у двосторонньому порядку відповідного акту представниками сторін, Споживач зобов`язаний відшкодувати в 100% розмірі його вартість на підставі виставленого рахунку та акту відшкодування витрат складеного Постачальником."

Відповідач виключає даний пункт з Договору повністю, що суд вважає неправомірним, виходячи з такого:

Згідно до положень статті 24 Закону України "Про теплопостачання" серед основних обов`язків споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії; додержання вимог договору та нормативно-правових актів; забезпечення безпечної експлуатації систем теплоспоживання; забезпечення безперешкодного доступу до власного теплового обладнання, вузлів обліку представникам теплогенеруючої чи теплопостачальної організації та ін. Споживач теплової енергії несе відповідальність за порушення умов договору з теплопостачальною організацією, відповідних нормативно-правових актів та виконання приписів органів, уповноважених здійснювати державний нагляд за режимами споживання теплової енергії згідно із законом.

Відповідно до вимог Закону України "Про теплопостачання", з метою дотримання єдиних положень і вимог щодо організації експлуатації теплового устаткування та мереж, виконання яких забезпечує надійну, безпечну та ефективну роботу цього теплового устаткування та мереж Міністерство палива та енергетики України прийняло Наказ №71 від 14.02.2007 "Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж".

Згідно пункту 6.3.77. Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, заповнення і підживлення теплових мереж, систем теплопостачання виконується дезаерованою, хімічно очищеною водою.

Пунктом 6.3.76 Правил визначено, що невиробничий витік - втрати мережної води із систем теплопостачання і систем теплоспоживання, що згідно з їхньою балансовою належністю має бути віднесено до власника теплових мереж або власника систем теплоспоживання, який допустив цей витік.

Згідно пунктів 41, 43 Правил користування тепловою енергією Споживач несе відповідальність за: витікання теплоносія через несвоєчасне усунення пошкоджень на власних теплових мережах та системі теплоспоживання; У разі виявлення у споживача водорозбору із системи опалення через крани або інші пристрої останній повинен ліквідувати місце несанкціонованого водорозбору та сплатити штраф згідно із законодавством.

Оскільки Позивач, здійснює заповнення теплових мереж хімічно очищеною водою, на очищення якої витрачає власні кошти, а Споживач може допустити її витік, то суд погоджується, що в даному випадку п. 6.2.7 в редакції Позивача забезпечує захист права КП "Смілакомунтеплоенерго", як надавача послуг з постачання теплової енергії, на відшкодування витрат, понесених на поповнення теплових мереж водою в кількості, що витекла.

В частині положень п. 6.2.10 спірного Договору про те, що Відповідач повинен обслуговувати своє теплове обладнання підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого із постачальником Договору, які Відповідач повністю виключає у Протоколі розбіжностей, то суд вважає, що дані положення Договору не суперечать вимогам чинного законодавства. Ці умови забезпечують належну та безпечну експлуатацію теплового обладнання Відповідача його кваліфікованим персоналом, зокрема, і для упередження аварій.

Аналогічні вимоги законодавством встановлено і для Позивача - частиною 5 розділу У Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 року N 620/378:

Підготовлені до роботи в опалювальний період теплові господарства повинні відповідати, зокрема, таким вимогам: укомплектовані всі робочі місця підготовленим і атестованим персоналом у порядку, установленому відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України від 09.02.2004 N 75, оснащені необхідними засобами індивідуального захисту, спецодягом та інструментом, а також інструкціями з експлуатації устаткування, охорони праці.

З цих підстав редакцію п. 6.2.10 слід прийняти у пропозиції Позивача.

Пункт 6.2.11 спірного договору про обов`язок Відповідача, як Споживача, передбачити резервне джерело теплопостачання для об`єктів, які потребують безперервного теплопостачання, на думку суду веде до захисту інтересів Відповідача для мінімізації його втрат та негативних наслідків у випадку непередбачуваних аварійних ситуацій з відключенням теплопостачання, яке надається Позивачем.

Тому даний пункт слід прийняти в редакції Позивача. Яким нормам законодавства він суперечить - з боку Відповідача суду не пояснено.

Суд вже прийняв у спірному Договорі п. 6.2.7. в редакції Позивача.

На його розвиток Позивач пропонує до укладення п. 6.2.15 спірного Договору щодо дій Відповідача на випадок забруднення ним зворотної мережної води та допущення її подачі в мережі Постачальника з показниками якості, які нижчими від показників якості подавальної мережної води. Відповідач повинен :

- негайно зупинити теплопостачання до усунення причин забруднення та повідомити про це Постачальника;

- сплатити Постачальникові вартість хімічно очищеної води (та тепла в ній), яка йде на заміщення забрудненої.

Дані пункти узгоджуються між собою, Відповідач не довів суперечність їх положенням чинного законодавства, тому п. 6.2.15 спірного Договору слід прийняти в редакції Позивача.

Розділом 6.3. спірного Договору передбачені права Позивача, як Постачальника теплової енергії.

При цьому пунктом 6.3.5 передбачено право Позивача обмежувати або повністю припиняти постачання теплової енергії у випадках та порядку, визначених цим Договором та чинним законодавством України.

Відповідач у Протоколі розбіжностей виключає з даного пункту слова "визначених цим Договором".

Однак при цьому відповідач не враховує, що пунктом 7.3. Договору, до якого у Відповідача немає заперечень у Протоколі розбіжностей, передбачено саме договірні умови, за яких Постачальник припиняє постачання теплової енергії Споживачу.

Таким чином позиція відповідача в даному питанні є суперечливою та необґрунтованою, а тому слід прийняти пропозицію Позивача щодо редакції п. 6.3.5. спірного Договору.

Підпунктом 6.4.5. Договору в редакції Позивача визначено: "Постачальник зобов`язується повідомити Споживача про зміну тарифів у будь-який доступний спосіб. У разі зміни тарифів на підставі рішення відповідного органу влади, нові (змінені) тарифи застосовуються до Сторін цього Договору з моменту введення в дію нових тарифів відповідно до такого рішення органу влади."

Відповідач виклав даний пункт у власній редакції: Постачальник зобов`язується вносити за погодженням із споживачем в Договір зміни, що впливають на розмір тарифу на теплову енергію відповідно до чинного законодавства. У разі зміни цін/тарифів Постачальник не менше ніж за 15 днів до введення в дію повідомляє про це споживача письмово з посиланням на рішення відповідних органів.."

Суд погоджується з доводами Позивача, що позиція відповідача у даному питанні суперечить Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Правилам користування тепловою енергією, виходячи з такого:

Згідно ч. 5 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом місцевого самоврядування не встановлено пізніший строк введення їх в дію.

Частиною 5 статті 10 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну цін/тарифів на комунальні послуги виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачам з посиланням на рішення відповідних органів.

Пункт 36 Правил користування тепловою енергією встановлює обов`язок: Теплопостачальна організація зобов`язується: змінювати розмір нарахувань за теплову енергію у зв`язку із щомісячною зміною ціни природного газу, що використовується для виробництва теплової енергії для потреб відповідної категорії споживачів, згідно з вимогами цих Правил. {Пункт 36 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1209 ( 1209-2021-п ) від 10.11.2021}.

Абзацом 4 пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 №1209 "Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв`язку із зміною ціни природного газу" установлено: про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води споживачам (крім населення, бюджетних установ, релігійних організацій) теплопостачальна організація (виконавець послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води) інформує шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті інформаційного повідомлення з наведенням відповідних обґрунтувань.

Позивач вказав, що рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області від 21.10.2021 року № 511 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та організацій, інших споживачів для комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" встановлено тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб інших споживачів в розмірі - 5 374,26 грн. за 1 Гкал (з ПДВ).

Наказом КП "Смілакомунтеплоенерго" від 21 жовтня 2021 року №242 "Про введення в дію тарифів на теплову енергію та послугу з постачання теплової енергії" тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії введено в дію з 21 жовтня 2021 року.

19.11.2021 виконавчий комітет Смілянської міської ради Черкаської області прийняв рішення № 530 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 21.10.2021 № 511 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб населення, бюджетних установ та організацій, інших споживачів для комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго".

У зв`язку з внесенням змін до тарифу на теплову енергію для інших споживачів органом місцевого самоврядування КП "Смілакомунтеплоенерго" 19.11.2021 року прийняло наказ про введення в дію з 19 листопада 2021 року тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб інших споживачів:

*тариф на теплову енергію - 7248,83 грн. за 1 Гкал (з ПДВ);

*тариф на виробництво теплової енергії - 6021,69 грн. за 1 Гкал (з ПДВ);

*тариф на транспортування теплової енергії - 1174,02 грн. за 1 Гкал (з

ПДВ);

*тариф на постачання теплової енергії - 53,12 грн. за 1 Гкал (з ПДВ);

*тариф на послугу з постачання теплової енергії - 7248,83грн. за 1 Гкал (з ПДВ).

Таким чином застосування та введення в дію нових тарифів можливе саме з дня набрання чинності рішення органу місцевого самоврядування чи НКРЕКП яким затверджено/установлено тарифи на теплову енергію чи було їх скориговано. В той же час на теплопостачальні організації покладається лише обов`язок повідомити своїх споживачів, з дня прийняття уповноваженим органом рішення про зміну цін/тарифів на комунальні послуги, у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, з посиланням на рішення відповідних органів.

Застосування ж пункту 6.4.5. Договору в редакції Відповідача "У разі зміни цін/тарифів Постачальник не менше ніж за 15 днів до введення в дію повідомляє про це споживача письмово з посиланням на рішення відповідних органів" є неможливим, оскільки нові тарифи вводяться з моменту прийняття щодо них відповідного рішення уповноваженого органу і знати цю дату наперед не завжди можливо. Нові тарифи мають бути застосовані обома сторонами спірного Договору саме з дати їх прийняття і незалежно від того, чи було фактично повідомлено Споживача про їх зміну.

З цих підстав до застосування підлягає п. 6.4.5. спірного Договору у редакції позивача.

Пунктом 7.2. спірного Договору передбачено випадки відповідальності Споживача, однак в Протоколі розбіжностей Відповідач виключив пункти 7.2.1.-7.2.9. з Договору в редакції Позивача повністю, обмежившись лише вказівкою на те, що Споживач несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов Договору згідно із чинним законодавством України.

Позивач звертає увагу, що виключені Відповідачем пункти розділу 7.2. є встановленими діючим законодавством України в сфері теплопостачання вимогами до поведінки Споживача з метою його дисциплінування, за порушення яких встановлюється відповідальність у вигляді штрафів та пені.

В даному випадку слід застосовувати :

- Правила користування тепловою енергією (затверджені постановою КМУ від 03.10.2007 №1198), 2007р;

- Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 №71);

- Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду (затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2008 р №620/378).

Пункт 7.2.2. Договору про відповідальність за споживання теплової енергії без дозволу Постачальника узгоджується з пунктом 6.3.88. Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж. Цим пунктом встановлено, що після закінчення ремонтних робіт у теплових мережах і системах теплоспоживання та їх готовності до опалювального сезону споживачам слід отримати від суб`єкта господарювання (організації) централізованого теплопостачання акт готовності до опалювального сезону (додаток 10), складений в установленому порядку, та дозвіл на подачу теплоносія.

Згідно пункту 8 статті 31 ЗУ "Про теплопостачання" суб`єкт господарювання несе відповідальність у виді штрафних санкцій за водорозбір з систем опалення через крани та інші пристрої; самовільне підключення до систем опалення без укладання договору купівлі-продажу теплової енергії; роботу з пошкодженими пломбами на вузлах комерційного обліку теплової енергії або їх роботу з простроченим строком метрологічної повірки - у розмірі до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Про відповідальність за такі дії зазначено у пункті 7.2.3. Договору.

Пункт 7.2.4. Договору відповідає вимогам ст.25 ЗУ "Про теплопостачання" - у разі несвоєчасної сплати платежів за споживання теплової енергії споживач сплачує пеню за встановленими законодавством або договором розмірами."

Також слід врахувати, що у відповідності до ст. 1,3 ЗУ "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань" - розмір пені встановлюється сторонами у договорі, обчислюється від суми простроченого платежу та при її сплаті не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Відповідно до пункту 41 Правил користування тепловою енергією споживач несе відповідальність за:

- вихід з ладу обладнання та приладів комерційного обліку теплової енергії, що входить до складу вузлів обліку, які перебувають на його балансі. За прилади комерційного обліку інших власників несе відповідальність згідно з умовами договору;

- технічний стан, обслуговування та експлуатацію системи тепло споживання, що перебуває у межах його балансової належності (експлуатаційної відповідальності) ;

- недотримання затверджених договірних значень обсягу споживання теплової енергії та режиму теплоспоживання;

- самовільне переобладнання системи теплоспоживання ;

- витікання теплоносія через несвоєчасне усунення пошкоджень на власних теплових мережах та системі теплоспоживання ;

- утримання в антисанітарному стані приміщень вузлів управління, технічних підвалів, горищ, де прокладені теплові мережі теплопостачальної організації;

- достовірність наданої інформації.

Пункт 7.2.6. та 7.2.7. повністю узгоджується з пунктом 43 Правил користування тепловою енергією, а саме: у разі виявлення у споживача водорозбору із системи опалення через крани або інші пристрої останній повинен ліквідувати місце несанкціонованого водорозбору та сплатити штраф згідно із законодавством.

Зі свого блоку Відповідач не вказав, яким нормам законодавства суперечать умови з розділу 7.2. Договору, щоб їх виключення було правомірним.

Встановлення чіткої відповідальності за порушення умов договору сприяє дотриманню сторонами договірної дисципліни.

Отже розділ 7.2. Договору слід прийняти у редакції Позивача.

Пункт 7.3.1. Договору в редакції Позивача викладено так: Постачальник припиняє постачання теплової енергії Споживачу в разі "Письмового звернення Споживача про припинення постачання теплової енергії. У разі такого припинення постачання теплової енергії Споживач оплачує послуги за таке технічне відключення та наступне підключення згідно з калькуляцією, затвердженою Постачальником. Оплата проводиться шляхом перерахування коштів за послугу на поточний рахунок Постачальника або внесення готівки в касу Постачальника за три робочих дні до дня відключення (підключення). Даний пункт у Відповідача має наступну редакцію: Письмового звернення Споживача про припинення постачання теплової енергії.

Суд погоджується із доводами представника позивача, що запропонована відповідачем редакція даного пункту прямо суперечить Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, затвердженого наказом МІНРЕГІОН №169 від 26.07.2019.

Пунктом 10 розділу II Порядку відключення споживачів від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води визначено, що відключення будівлі від ЦО та/або ГВП здійснюється виконавцем відповідної комунальної послуги, або оператором зовнішніх інженерних мереж, якщо він не є виконавцем комунальної послуги, або залученим власником (співвласниками) суб`єктом господарювання, які у випадках, передбачених законодавством, мають ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми та значними наслідками, з обов`язковим переліком робіт із монтажу внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання, в присутності виконавця відповідної комунальної послуги після отримання рішення органу місцевого самоврядування, що дозволяє відключення такої будівлі. Витрати, пов`язані з відключенням від ЦО та/або ГВП, здійснюються за рахунок власника (співвласників) та інших коштів, не заборонених Законом.

Позивач обґрунтовано стверджує, що припинення постачання теплової енергії у кожного Споживача включає в себе низку робіт, потребує здійснення витрат матеріалів та робочого часу Постачальника. Припинення постачання теплової енергії включає в себе опломбування засувки (запірної арматури), тому роботи пов`язані з припиненням постачання теплової енергії є оплатними згідно калькуляції вартості таких робіт. Зі свого боку відповідач намагається уникнути оплати таких робіт, чим будуть завдані збитки позивачу, як Постачальнику послуги, що є неправомірним.

Отже пункт 7.3.1. слід прийняти в редакції Позивача.

Пункти 7.3.3. та 7.3.4. Договору стосуються права Позивача припинити постачання теплової енергії у разі відсутності протягом 15 днів оплати теплової енергії у встановлені договором терміни або у випадку забруднення зворотної мережної води Споживачем та допущення її подачі в мережі Постачальника. Відповідачем у протоколі розбіжностей взагалі виключено цей пункт з Договору.

Позивач обґрунтовано доводить, що умови даного пункту містяться в пункті 30 Правил користування тепловою енергією, яким встановлено, що Теплопостачальна організація відповідно до договору має право частково або повністю припиняти постачання теплової енергії споживачеві у разі: несплати за спожиту теплову енергію протягом строку, визначеного в договорі, крім споживачів, відключення яких заборонено законодавством.

В частині п. 7.3.4. Відповідач не надав ніяких пояснень з приводу незаконності даного пункту в редакції Позивача.

Отже дані пункти теж слід прийняти в редакції Позивача.

У відзиві на позов (а.с. 65) відповідач вказав, що він вважає спірний договір між сторонами вже укладеним з протоколом розбіжностей, який підготував Відповідач, він продовжує оплачувати теплову енергію, тому додатково визнавати вже чинний договір немає підстав.

Суд відхиляє дану позицію, виходячи з наступного:

Статтею 181 ГК України про загальний порядок укладення господарських договорів у нині чинній редакції визначено, що господарський договір укладається в порядку, встановленому Цивільним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Дану норму змінено Законом України від 19.06.2020 р. N 738-IX і ця редакція ст. 181 ГК України діяла на час виникнення між сторонами спірних відносин.

У відповідності до положень статей глави 53 ЦК України Договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.

Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.

Якщо пропозицію укласти договір, в якій не вказаний строк для відповіді, зроблено у письмовій формі, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь протягом строку, встановленого актом цивільного законодавства, а якщо цей строк не встановлений, - протягом нормально необхідного для цього часу.

Зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов`язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом.

Оскільки згідно вимог ст. 24 ЗУ "Про теплопостачання" одним із основних обов`язків споживача теплової енергії є своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії, то спірний договір підлягає до обов`язкового укладення між сторонами.

Тому розбіжності, які виникли у переддоговірному спорі, та могли бути оформлені сторонами у протоколі розбіжностей чи іншим способом, можуть передаватися на вирішення до суду.

Позов про визнання укладеним між сторонами спірного договору є належним та ефективним способом захисту порушеного права у позивача за виниклих між сторонами обставин і тому заперечення відповідача з цього приводу суд відхиляє.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 4 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Статтею 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Частиною 1 ст. 15 ЦК України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно ст. 179 ГК України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб`єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб`єктів, коли ці суб`єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Згідно з приписами ч. 3 ст. 184 ГК України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених ст. 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами ст. 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов`язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

За загальним правилом, викладеним у ч.2 ст. 187 ГК України - день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позивач довів правомірність своїх позовних вимог, а тому позов підлягає до повного задоволення, всі спірні пункти Договору слід прийняти в редакції позивача.

На підставі ст. 129 ГПК України, при задоволенні позову судові витрати слід покласти на відповідача у справі та стягнути з нього 2481,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору повністю.

Керуючись ст. 238, 240 ГПК України, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Визнати укладеним між комунальним підприємством "Смілакомунтеплоенерго" (ідентифікаційний код 33648312, м. Сміла, Черкаська область) та товариством з обмеженою відповідальністю "Смілапобут" (ідентифікаційний код 33392319, м. Сміла, Черкаська область) договір в наступній редакції:

ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ (ПОСТАВКИ)

ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ № 102/1

м. Сміла "___" січня 2022 року

Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго» (далі за текстом іменоване -"Постачальник"), в особі директора Гуроми Юрія Миколайовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та

Товариство з обмеженою відповідальністю "Смілапобут", (далі за текстом іменоване -"Споживач"), в особі Лихолая Віктора Олексійовича, що діє на підставі Статуту,, з іншої сторони, далі за текстом разом іменовані - "Сторони", а кожна окремо - "Сторона", керуючись статтею 275-276 Господарського кодексу України, Законом України "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017 № 2189-УШ, Законом України "Про теплопостачання", Правилами користування тепловою енергією, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.07 р. № 1198 зі змінами від 10.11.2021, уклали цей Договір (далі за текстом іменований -"Договір") про наступне:

І. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. За цим Договором Постачальник в порядку та умовах, встановлених цим Договором зобов`язується забезпечити Споживачу поставку теплової енергії до об`єктів споживання теплової енергії Споживача зазначених у Додатку №1, а Споживач приймає на себе зобов`язання прийняти і оплатити товар у порядку та строки, встановлені цим Договором.

1.2. Код 09320000-8-пара,гаряча вода та пов`язана продукція (ДК 021:2015)

1.3. Місце поставки (постачання) теплової енергії - межа балансової належності.

1.4. Поставка товару здійснюється згідно із обсягами споживання теплової енергії Споживачем, орієнтовно в кількості ____ Гкал, та договірним приєднаним тепловим навантаженням, зазначеним у Додатку №1 до Договору.

II. ЯКІСТЬ ТОВАРУ

2.1. Постачальник повинен передати Споживачу теплову енергію, яка відповідає вимогам ДБН В 2.2-10-2001, ДБН В 2.5-39-2008. Виконавець забезпечує температуру теплоносія у відповідності до температурного графіку теплової мережі в частині температури подавального трубопроводу, який розміщено на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради, постачання теплоносія. Тиск теплоносія повинен відповідати гідравлічному режиму теплової мережі, який розміщується на офіційному веб-сайті Смілянської міської ради.

III. ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

3.1. Облік поставленої теплової енергії проводиться приладом обліку теплової енергії - засіб вимірювальної техніки, що має нормовані метрологічні характеристики і тип якого занесений до реєстру затверджених типів засобів вимірювальної техніки, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії або відповідно Додатку № 3 до цього Договору.

3.2. У разі, якщо Об`єкт теплоспоживання не обладнано приладами обліку теплової енергії, або такі прилади обліку не використовуються Сторонами цього Договору (у тому числі, але не виключно через несправність таких приладів обліку, відсутності у Постачальника інформації щодо проходження метрологічної повірки, тощо), Постачальник зобов`язується забезпечити постачання теплової енергії у такій кількості та такої якості, щоб забезпечити дотримання на Об`єкті теплоспоживання чинних санітарних температурних норм (санітарний мінімум температури внутрішнього повітря) за умови виконання повного комплексу заходів щодо утеплення Об`єкта теплоспоживання, відповідності внутрішньої теплової мережі технічним нормам та правилам, здійсненням заходів щодо підготовки Об`єкта теплоспоживання до опалювального сезону.

3.3. Постачальник не несе відповідальність за зниження якості теплової енергії, у разі нездійснення повного комплексу заходів щодо утеплення Об`єкта теплоспоживання, невідповідності внутрішньої теплової мережі технічним нормам та правилам, а також експлуатацію пошкодженої та/або несправної внутрішньої теплової мережі чи експлуатацію внутрішньої теплової мережі із порушенням, нездійсненням та/або здійсненням не у повному обсязі заходів щодо підготовки Об`єкта теплоспоживання до опалювального сезону, перекриття повністю або частково запірної арматури на трубопроводі, який здійснює поставку теплоносія.

3.4. У разі обладнання об`єкту нерухомості, у якому знаходиться Об`єкт теплоспоживання, приладами обліку теплової енергії, приймання-передача Теплової енергії за кількістю та якістю здійснюється на підставі показників таких приладів обліку, а Постачальник не несе відповідальності за недодержання санітарного температурного мінімуму у Об`єкті теплоспоживання.

3.5. Зняття показань засобів вимірювальної техніки приладу (вузла) комерційного обліку теплової енергії здійснюється щомісяця Споживачем, крім випадків, коли зняття таких показань здійснюється Постачальником за допомогою систем дистанційного зняття показань.

У разі коли зняття показань засобів вимірювальної техніки здійснює Споживач, він щомісяця з 27 по 31 число передає показання вузлів комерційного обліку теплової енергії Постачальнику в один із таких способів: на адресу електронної пошти, зазначену у розділі «Реквізити виконавця» цього договору; до абонентного відділу Постачальника за адресою: вул. В. Чорновола, буд. 72-А, м. Сміла.

3.6. Облік споживання теплової енергії для споживачів, які мають прилади обліку теплової енергії, здійснюється шляхом суми обсягу спожитої теплової енергії за показниками приладів обліку теплової енергії, та за втрати трубопроводами, які проходять від межі балансової належності, визначеної в Додатку №2 до цього Договору, до місця встановлення приладу обліку теплової енергії.

3.7. Встановлені прилади обліку теплової енергії підлягають періодичній повірці, яка повинна бути проведена у порядку та в строки, встановлені чинним законодавством України.

3.8. Показники приладів обліку теплової енергії за відповідний розрахунковий період фіксуються (знімаються) представником Споживача у відповідній формі. Інформація щодо показників приладів обліку теплової енергії за відповідний розрахунковий період передається представником Споживача працівнику теплової інспекції Постачальника в останні два дня розрахункового місяця із зазначенням показників приладів обліку на дату подачі відповідної інформації. Постачальник має право через своїх працівників у будь-який час здійснити перевірку показників приладів обліку Споживача, а також має право проводити фіксацію (знімання) показників приладів обліку Споживача спільно із представниками останнього.

IV. ЦІНА ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ РОЗРАХУНКІВ

4.1. Ціна (вартість) теплової енергії є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Ціна цього договору може бути змінена у зв`язку зі змінами розмірів складових собівартості теплової енергії, з причин, які не залежать від суб`єкта господарювання, зокрема збільшення: податків, зборів (обов`язкових платежів), мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, ціни на паливно-енергетичні енергоресурси, тощо, а також у випадках, передбачених законодавством України.

4.2. Ціна (вартість) теплової енергії визначається з урахуванням розділу V Податкового Кодексу України та законодавства у сфері теплопостачання за тарифами на теплову енергію, які встановлюються органами місцевого самоврядування. У разі зміни тарифів на теплову енергію Сторони здійснюють розрахунки за новими тарифами з дня їх введення в дію та відповідно чинного законодавства України.

4.3. Розрахунки за теплову енергію здійснюються Сторонами виключно у грошовій формі згідно з діючими на момент такої оплати тарифами, затвердженими в установленому порядку. Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць.

4.4. На момент укладення цього Договору тариф на теплову енергію становить: 6054 грн. 90коп. з ПДВ. за 1 Гкал.

4.5. Моментом передачі теплової енергії у власність Споживача є її поставка Постачальником до межі балансової належності, встановленої у Додатку № 2 до цього Договору. Загальний обсяг поставленої (спожитої) теплової енергії за розрахунковий період визначається Сторонами у акті приймання-передачі теплової енергії та рахунку.

4.5.1 У разі, якщо Об`єкт теплоспоживання не обладнано приладами обліку теплової енергії, або такі прилади обліку не використовуються Сторонами цього Договору (у тому числі, але не виключно через несправність таких приладів обліку, відсутності у Постачальника інформації щодо проходження метрологічної повірки, тощо), визначення кількості поставленої (спожитої) протягом розрахункового періоду теплової енергії та її вартості здійснюється Постачальником в порядку, встановленому у Додатку №3 до цього Договору.

4.5.2 У тому випадку, якщо об`єкт нерухомості у якому знаходиться Об`єкт теплоспоживання, обладнаний приладами обліку теплової енергії та у Постачальника є документи, що підтверджують відповідність таких приладів обліку нормам чинного законодавства України, визначення кількості поставленої (спожитої) протягом розрахункового періоду теплової енергії та її вартості здійснюється Постачальником на підставі показників таких приладів обліку теплової енергії.

4.5.3 Загальна кількість та вартість поставленої (спожитої) теплової енергії встановлюється Постачальником у рахунку, який останній передає Споживачу по завершенню розрахункового періоду.

4.6. На підтвердження приймання-передачі теплової енергії протягом відповідного розрахункового періоду за кількістю та якістю Постачальник складає, підписує, скріплює своєю печаткою та направляє для підписання Споживачу акт приймання-передачі теплової енергії за такий розрахунковий період. Разом із актом приймання-передачі теплової енергії Постачальник передає Споживачу рахунок на оплату поставленої (спожитої) теплової енергії. Якщо Споживач не погоджується із показниками в акті прийому-передачі теплової енергії, він зобов`язаний сплатити безспірну частину отриманої теплової енергії, а щодо оспорюваної частини - виставити обґрунтовану вимогу не пізніше 5-ти календарних днів з дня отримання відповідного акту.

4.7. У разі безпідставної відмови від підписання, або неповідомлення про причини не підписання акту приймання-передачі теплової енергії Споживачем протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня його отримання, Сторони прийшли до згоди вважати такий акт приймання-передачі підписаним зі сторони Споживача, а якісні та кількісні показники поставленої (спожитої) теплової енергії за відповідний розрахунковий період вважаються погодженими Сторонами у розмірах, встановлених у такому акті приймання-передачі.

4.8. Розрахунок кількості спожитої теплової енергії на ділянці від межі балансової належності Споживача і до місця встановлення приладу обліку теплової енергії, здійснюється в наступному порядку, встановленому КТМ 204 України 244-94, затвердженого наказом Держбуду України від 17.12.1998 року № 1090:

Розрахунок річних втрат ведеться за формулою : Q=?n*L*?*10*t

Де: ?n - норма теплових втрат (приймається за даними таб. 7.2 стр.331 В.І Манюк «Наладка і експлуатація водяних теплових мереж»,

L- довжина трубопровода в 2-х трубному виконанні (м),

?-коефіцієнт, який враховує втрати теплоти арматурою,

t- число годин роботи котельної, год..

Остаточний розмір втрат, що застосовується для розрахунку кількості спожитої теплової енергії, визначається шляхом ділення отриманого за вказаною вище формулою добутку на коефіцієнт, визначений згідно КТМ 204 України 244-94.

4.9. Оплата вартості спожитої протягом розрахункового періоду теплової енергії здійснюється Споживачем шляхом 100% оплати такої вартості у безготівковому порядку або готівкою до каси Постачальника у строк до 10 (десятого) числа місяця, який слідує за розрахунковим. Теплова енергія вважається оплаченою Споживачем у безготівковому порядку - з моменту надходження грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, готівку - з моменту внесення готівкових коштів до каси Постачальника.

4.10. Споживач має право здійснювати оплату теплової енергії авансом. Оплату теплової енергії авансом Споживач може здійснити шляхом внесення окремої встановленої ним суми на рахунок Постачальника або готівкою до каси Постачальника, або шляхом внесення такого авансу разом із внесенням плати за відповідний розрахунковий період понад суму до сплати, встановлену у відповідному рахунку.

4.11. Під час здійснення оплати Споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата Постачальнику за теплову енергію, сплата пені, штрафів). У разі коли Споживачем не визначено розрахунковий період або коли за зазначений Споживачем період виникла переплата, Постачальник має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості Споживача за минулі розрахункові періоди у разі її наявності (за винятком погашення пені та штрафів, нарахованих Споживачеві), а у разі відсутності такої заборгованості - в рахунок майбутніх платежів Споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу.

V. ПОРЯДОК ПОСТАВКИ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

5.1. Теплова енергія постачається Постачальником в обсягах визначених пунктом 1.4. даного договору, але не в менших ніж необхідно для забезпечення на Об`єкті споживання теплової енергії чинних санітарних температурних норм (санітарний мінімум температури внутрішнього повітря) за умови виконання повного комплексу заходів щодо утеплення Об`єкта теплопостачання, відповідності внутрішньої теплової мережі технічним нормам та правилам, здійсненням заходів щодо підготовки Об`єкта теплоспоживання до опалювального сезону.

5.2. Постачання теплової енергії здійснюється Постачальником протягом опалювального сезону, встановленого відповідним рішенням органу місцевого самоврядування. За кожен день постачання теплової енергії після завершення опалювального сезону Споживач сплачує вартість отриманої теплової енергії в порядку та у розмірах, встановлених для опалювального сезону.

5.3. Постачальник забезпечує постачання теплової енергій до приладу обліку теплової енергії Споживача або на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності) відповідно до Додатку № 2 до цього Договору.

5.4. Межа відповідальності між Споживачем і Постачальником за стан та обслуговування теплових мереж визначається їх балансовою належністю та фіксується на схемі розмежування балансової належності тепломереж і експлуатаційної відповідальності сторін у Додатку №2 до цього Договору та не може бути змінена в односторонньому порядку.

5.5. Усі нові або реконструйовані системи теплопостачання Споживача, до введення їх у роботу, повинні бути прийняті в експлуатацію Постачальником згідно з вимогами «Правил користування тепловою енергією», затверджених Постановою КМУ від 03 жовтня 2007 року та «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України 14.02.2007 з оформленням відповідного акта. - І

VI. ПРАВА ТА ОБОВ`ЯЗКИ СТОРІН

6.1. Споживач має право на:

6.1.1. Достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов`язань Постачальником, повідомивши його про це у строк не менше ніж за 30 робочих днів до запланованої дати розірвання Договору.

6.1.2. Контролювати поставку теплової енергії у строки, встановлені цим Договором.

6.1.3. Повернути рахунок Постачальнику без здійснення оплати у разі неналежного оформлення документів (відсутність печатки, підписів тощо).

6.1.4. Отримання інформації щодо розрахунку вартості спожитої Теплової енергії, тарифів та умов споживання.

6.1.5. Поновлення постачання теплової енергії до своїх об`єктів теплоспоживання після усунення порушень, якщо подачу теплової енергії було припинено (обмежено) без розірвання цього Договору.

6.1.6. Підключення субабонентів до своїх мереж після отримання письмового дозволу від Постачальника.

6.1.7. Відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, завданої його життю чи здоров`ю унаслідок неналежного надання послуг або їх ненадання, на підставі підтверджуючих документів або за рішенням суду.

6.1.8. Отримання перерахунку за спожиту теплову енергію з урахуванням здійсненого авансового платежу та показань вузлів обліку теплової енергії протягом місяця після закінчення опалювального періоду.

6.1.9. Усунення Постачальником виявлених недоліків у постачання теплової енергії протягом строку, встановленого Законом.

6.1.10. Перевірку кількісних і якісних показників постачання теплової енергії (температура повітря у приміщеннях, тощо) відповідно до Закону.

6.2. Споживач теплової енергії зобов`язується:

6.2.1. Додержуватися умов цього Договору у повному обсязі та негайно усувати будь-які порушення цього Договору.

6.2.2. Виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії у обсягах і у терміни, які передбачені цим Договором.

6.2.3. Повідомити Постачальника про всі об`єкти теплоспоживання, підключені до теплових мереж Споживача (найменування, документи, які підтверджують об`єм чи площі Об`єкту теплоспоживання, обсяги теплоспоживання, займану площу орендарів, тощо), а також своєчасно повідомляти про усі зміни у інформації, наданої за цим пунктом.

6.2.4. Додержуватись умов та порядку припинення подачі теплової енергії, які передбачені пунктом 7.3. Договору.

6.2.5. Письмово сповіщати Постачальника про зміну власного найменування, власника, організаційно-правової форми, місцезнаходження, юридичної адреси, банківських реквізитів, а також про зміну користувачів приміщень та теплових мереж Споживача, опалювальної площі або об`єму споживання теплової енергії, не пізніше 5 календарних днів з моменту настання зазначених подій.

6.2.6. Виготовляти й заміняти елементи системи опалення тільки за узгодженням із Постачальником.

6.2.7. Дотримуватись норм витоку мережної води згідно п. 6.3.76 «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 року. У разі невиробничого витоку - втрати мережної води із системи теплопостачання, спричиненого діями Споживача, який визначається шляхом складення у двосторонньому порядку відповідного акту представниками сторін, Споживач зобов`язаний відшкодувати в 100% розмірі його вартість на підставі виставленого рахунку та акту відшкодування витрат складеного Постачальником.

6.2.8. Додержуватись норм якості (загальна лужність, залишкова загальна жорсткість, розчинний кисень) зворотної мережної води, яка подається із мереж Об`єкту теплопостачання.

6.2.9. Не включати теплоспоживальне обладнання, експлуатація якого була заборонена або не прийнята Постачальником.

6.2.10. Мати наказ про призначення особи, відповідальної за справний стан та безпечну експлуатацію власних тепловикористовуючих установок і теплових мереж. Обслуговувати своє теплове обладнання підготовленим та атестованим персоналом або спеціалізованими організаціями на підставі погодженого з Постачальником Договору. Окрім цього, відповідальна особа має щомісячно звітуватися відповідно до п. 3.8. даного Договору.

6.2.11. Передбачити резервне джерело теплопостачання для об`єктів, які потребують безперервного теплопостачання.

6.2.12. Щорічно в міжопалювальний сезон підготовлювати власне теплове господарство до нового опалювального періоду, у відповідності до «Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду», затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства житлово-комунального господарства України 10.12.2008 року №620/378. Перед його початком провести випробування власних внутрішньобудинкових (внутрішньооб`єктних) теплових мереж, мереж гарячого водопостачання та отримати від Постачальника акт про готовність до опалювального сезону.

6.2.13. Забезпечувати безперешкодний цілодобовий доступ представників Постачальника до елементів внутрішньої системи опалення, теплоспоживального обладнання та приладів обліку теплової енергії для виконання службових обов`язків.

6.2.14. Забезпечити збереження власних приладів обліку теплової енергії, ремонтувати, налагоджувати їх та отримувати акт про готовність своїх приладів обліку до опалювального сезону від Постачальника.

6.2.15. У випадку забруднення зворотної мережної води з вини Споживача та допущення її подачі в мережі Постачальника з показниками якості, які нижчими від показників якості подавальної мережної води:

- негайно зупинити теплопостачання до усунення причин забруднення та повідомити про це Постачальника;

- сплатити Постачальникові вартість хімічно очищеної води (та тепла в ній), яка йде на заміщення забрудненої.

6.2.16. Підписувати акти звірки взаємних розрахунків за вимогою Постачальника у десятиденний термін.

6.3. Права Постачальника

6.3.1. Вимагати від Споживача виконання умов цього договору та отримувати плату за поставлену теплову енергію

6.3.2. Пропонувати Споживачеві послуги, пов`язані з постачанням теплової енергії. При наявності технічної можливості, приєднувати до теплових мереж Споживача нових споживачів (субспоживачів).

6.3.3. У будь-який час перевіряти стан роботи приладів обліку теплової енергії,

теплоспоживального обладнання, внутрішніх систем теплопостачання Споживача та знімати їх показання.

6.3.4. Вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час отримання та використання тепловою енергією.

6.3.5. Обмежувати або повністю припиняти постачання теплової енергії у випадках та порядку, визначених цим Договором та чинним законодавством України.

6.3.6. При включенні Споживача теплового обладнання, експлуатація якого була заборонена Постачальником або не підготовлена до опалювального сезону, кількість теплової енергії, яка подається на це обладнання, визначати як при самовільному включенні мережної води.

6.3.7. Після попередження Споживача, припиняти подачу теплової енергії на термін, необхідний для виконання передбачених графіком випробувань теплових мереж, їх поточних та капітальних ремонтів, профілактики та ремонту обладнання джерел тепла. Крім того, в разі необхідності, припинення поставки теплової енергії можливе з метою недопущення або усунення технологічних порушень в системах теплопостачання.

6.4. Обов`язки Постачальника

6.4.1. Забезпечити поставку теплової енергії Споживачу в обсягах та в строки визначені Договором і відповідної якості.

6.4.2. Гарантувати безпечне користування тепловою енергією за умови дотримання Споживачем умов Договору, Правил користування тепловою енергією, Правил експлуатації теплоспоживального обладнання, та іншого чинного законодавства України.

6.4.3. Здійснювати перевірку роботи приладів обліку, стану теплоспоживального обладнання та внутрішніх систем теплопостачання Споживача не рідше одного разу в 6 місяців.

6.4.4. Повідомити Споживача письмово або телефонограмою про проведення планових випробувань теплових мереж на розрахункові параметри теплоносія.

6.4.5. Постачальник зобов`язується повідомити Споживача про зміну тарифів у будь-який доступний спосіб. У разі зміни тарифів на підставі рішення відповідного органу влади, нові (змінені) тарифи застосовуються до Сторін цього Договору з моменту введення в дію нових тарифів відповідно до такого рішення органу влади.

VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

7.1. Постачальник несе відповідальність за:

7.1.1. Порушення безперебійного постачання теплової енергії, при виконанні Споживачем своїх зобов`язань за договором.

7.1.2. Невиконання або неналежне виконання взятих на себе зобов`язань Постачальник несе відповідальність згідно з чинним законодавством України, а також зобов`язується відшкодувати усю завдану таким невиконанням або неналежним виконанням шкоду.

7.1.3. Правильність застосування тарифів та достовірність визначення обсягів поставки теплової енергії згідно даних Споживачів.

7.2. Споживач несе відповідальність за:

7.2.1. Невиконання умов цього договору згідно чинного законодавства України.

7.2.2. Споживання теплової енергії без дозволу Постачальника - штраф у розмірі 5-кратної вартості теплової енергії, поставленої із зазначеними порушеннями.

7.2.3. Зрив, пошкодження пломб, установлених Постачальником - штраф у розмірі 25 % вартості теплової енергії, спожитої у попередньому розрахунковому періоді.

7.2.4. Порушення строків виконання грошового зобов`язання, Споживач сплачує на користь Постачальника пеню в розмірі подвійної ставки НБУ від загальної суми заборгованості за кожен день такого невиконання грошового зобов`язання, включаючи день оплати.

7.2.5. Недопущення до систем теплоспоживання (на територію Об`єкта теплоспоживання) працівників Постачальника при виконанні ними службових обов`язків - штраф у розмірі 5% вартості теплової енергії, спожитої у попередньому розрахунковому періоді. Також Постачальник має право незалежно від стягнення штрафу обмежити або припинити постачання Теплової енергії Споживачу.

7.2.6. Самовільне підключення систем теплоспоживання чи підключення їх перед приладами обліку - штраф у розмірі 5-кратної вартості теплової енергії, спожитої такими системами за період підключення. Якщо період самовільного підключення встановити не можливо, штраф нараховується з розрахунку суми спожитої теплової енергії за опалювальний період минулого року. Якщо теплова енергія подається в перший опалювальний сезон, штраф нараховується з розрахунку спожитої теплової енергії з початку опалювального періоду.

7.2.7. Неповернення конденсату і мережної води відповідної температури та якості в обсягах, зазначених у Договорі, при допущенні витоків теплоносія (або мережної води) і забору води з теплових мереж, які знаходяться на балансі Споживача - штраф у розмірі 5-кратної вартості спожитої теплової енергії за розрахунковий період та/або вартості мережної води.

7.2.8. Самовільне відключення від систем теплоспоживання - штраф у розмірі 5-кратної вартості спожитої теплової енергії за опалювальний період минулого року.

7.2.9. Достовірність даних займаної площі, кількість точок підключень до теплових мереж та іншої інформації, необхідної для оформлення та виконання умов договору.

7.3. Постачальник припиняє постачання теплової енергії Споживачу в разі:

7.3.1. Письмового звернення Споживача про припинення постачання теплової енергії. У разі такого припинення постачання теплової енергії Споживач оплачує послуги за таке технічне відключення та наступне підключення згідно з калькуляцією, затвердженою Постачальником. Оплата проводиться шляхом перерахування коштів за послугу на поточний рахунок Постачальника або внесення готівки в касу Постачальника за три робочих дні до дня відключення (підключення).

7.3.2. Проведення Постачальником планових випробувань, поточних та капітальних ремонтів, профілактичних заходів та ремонту обладнання джерел теплопостачання в міжопалювальний період.

7.3.3. Відсутності протягом 15 днів оплати теплової енергії, у встановлені договором терміни.

7.3.4. Забруднення зворотної мережної води Споживачем та допущення її подачі в мережі Постачальника.

7.3.5. Неготовності Споживача до опалювального сезону (відсутність акта готовності до опалювального сезону).

7.3.6. Підключення Споживачем теплоспоживального обладнання, експлуатація якого була заборонена.

7.3.7. Підключення Споживачем теплового обладнання без дозволу Постачальника.

7.3.8. Інших дій Споживача, передбачених Правилами користування тепловою енергією.

7.4. Постачальник письмово повідомляє Споживача про причину та дату припинення подачі теплової енергії, та про строк технічного відключення від теплопостачальних систем.

7.5. Споживач при отриманні повідомлення про відключення теплової енергії зобов`язаний виконати заходи, спрямовані на запобігання травматизму, пошкодженню обладнання, спустошенню систем теплоспоживання, негативним екологічним та іншим наслідкам.

7.6. Припинення постачання теплової енергії Споживачу виконується до моменту усунення причини, яка стала підставою для таких дій Постачальника, та сплати витрат на підключення систем теплопостачання. Час відновлення теплопостачання Споживачу визначається Постачальником, з урахуванням пріоритетності своїх поточних робіт, але не більше п`яти днів з моменту усунення порушення.

7.7. Постачальник звільняється від відповідальності щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди у разі

- виникнення поривів на внутрішньобудинкових (внутрішньооб`єктних) мережах Споживача;

- у разі монтажу або встановлення на внутрішньобудинкових ( внутрішньооб`єктних) мережах Споживача трубопроводів, опалювальних приладів, запірної арматури тощо, не передбачених проектом будівлі (об`єкта);

- затоплення приміщень Споживача, розташованих у підвальних приміщеннях, теплоносієм, якщо Споживач, всупереч вимог Правил користування тепловою енергією, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 р. №1198, на власний ризик використовує приміщення підвалу під майстерню, склад, магазин, офіс, тощо;

- виникнення наслідків, пов`язаних із припиненням теплопостачання Споживача у випадках, передбачених пунктом 7.3. цього Договору.

7.8. За невиконання або неналежне виконання сторонами зобов`язань за Договором винна сторона що відшкодовує іншій завдані збитки, не звільняє від виконання зобов`язань.

VIII. ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

8.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов`язань, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили (землетрусу, зсуву ґрунтів, повені, пожеж та вибухів на об`єктах Постачальника, відключення енергопостачання, газопостачання та водопостачання об`єктів Постачальника). Строк виконання зобов`язань за цим Договором у такому разі відкладається на період існування таких обставин.

8.2. Сторона, для якої виконання зобов`язань стало неможливим унаслідок дії обставин непереборної сили, повинна негайно, не пізніше п`яти календарних днів, письмово повідомити іншу сторону про початок, можливий строк дії та про припинення дії таких обставин.

8.3. Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видаються Торгово-промисловою палатою України, а у разі відключення об`єктів виробництва, транспортування та постачання теплової енергії Постачальника від систем електропостачання та/або газопостачання та/або водопостачання - лист-повідомлення Постачальника із засвідченою копією попередження про відключення або іншого документа, що підтверджує такі події.

8.4. У разі коли строк дії обставин непереборної сили продовжується більше ніж 30 днів, кожна із Сторін в установленому порядку має право розірвати цей Договір. У разі попередньої оплати Виконавець повертає Споживачу кошти протягом трьох днів з дня розірвання цього Договору.

IX. ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

9.1. Розбіжності та спори між сторонами, пов`язані з виконанням, зміною, та розірванням цього Договору, вирішуються шляхом проведення переговорів, обміном листами (телеграмами, факсами), укладенням додаткових угод. У разі недосягнення згоди Сторони вирішують спір в судовому порядку.

9.2. У разі виникнення обставин, що не врегульовані цим Договором, сторони при виконанні своїх зобов`язань керуються нормами Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та іншого законодавства чинного на момент виникнення спірних відносин.

X. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ

10.1. Цей Договір набуває чинності з дня його підписання Сторонами і діє до 31.12.2022 року, а в частині здійснення розрахунків до їх повного виконання. Якщо за один місяць до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

10.2. Припинення дії договору не звільняє сторони від виконання обов`язків, які на дату такого припинення залишилися невиконаними.

10.3. Цей Договір укладається і підписується у двох автентичних примірниках, що мають однакову юридичну силу.

XI. ІНШІ УМОВИ

11.1.Телефони спеціального виклику у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій: диспетчер Постачальника: .

11.2. Визнання недійсним цього Договору у будь-якій частині не воліче за собою визнання недійсним Договору вцілому.

11.3. Нумерація пунктів та назви розділів цього Договору здійснюються Сторонами виключно для зручності і не може трактуватися будь-якою із Сторін у якості доводів під час виникнення спору.

XII. ДОДАТКИ ДО ЦЬОГО ДОГОВОРУ

12.1. Невід`ємною частиною цього Договору є:

Додаток №1 - Адреси об`єктів споживання теплової енергії з зазначенням опалювальної площі або будівельних об`ємів.

Додаток №2 - Схеми розмежування балансової належності тепломереж і експлуатаційної відповідальності сторін.

Додаток №3 - Методика розрахунку кількості теплоти у Гкал., спожитої без засобу обліку теплової енергії.

XIII. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ПОСТАЧАЛЬНИК : Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго»

Код згідно з ЄДРПОУ: 33648312

Адреса: 20700, Черкаська область, місто Сміла, вул. В`ячеслава Чорновола, 72-а

ІВАN UA ___ , у , МФО

контакти для передачі показань вузлів обліку:

Телефон: (047) 33 2-40-83

Адреса електронної пошти: skte@ukr.net;

Директор / Юрій ГУРОМА /

СПОЖИВАЧ : Товариство з обмеженою відповідальністю «Смілапобут»,

Код згідно з ЄДРПОУ: 33392319

Юридична адреса: 20700, Черкаська обл., м. Сміла, бул. графа О.Бобринського, буд. 2

IBAN UA у , МФО

Директор /В.О. ЛИХОЛАЙ/

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Смілапобут" (ідентифікаційний код 33392319, Черкаська область, м. Сміла, бул. О.Бобринського, 2) на користь Комунального підприємства "Смілакомунтеплоенерго" (ідентифікаційний код 33648312, Черкаська область, м. Сміла, вул. В. Чорновола, 72а) - 2481,00 грн. на відшкодування сплаченого судового збору.

Наказ видати.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 днів.

Повне судове рішення складено 05 травня 2022 року

Суддя Н.М. Спаських

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.04.2022
Оприлюднено24.06.2022
Номер документу104201879
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —925/44/22

Судовий наказ від 23.08.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Судовий наказ від 23.08.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Постанова від 11.07.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 19.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 05.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Рішення від 12.04.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 24.03.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 03.03.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

Ухвала від 18.02.2022

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Спаських Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні