Справа № 461/794/22 Головуючий у 1 інстанції: Зубачик Н.Б.
Провадження № 22-ц/811/1045/22 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
06 травня 2022 року Львівський апеляційний суд в складі судді судової палати у цивільних справах Приколоти Т.І., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 29 березня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Дитячої школи народних мистецтв, з участю третьої особи - Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи та виплату середнього заробітку за час відсторонення від роботи, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням суду в позові відмовлено.
Рішення суду оскаржив позивач з пропуском строку на апеляційне оскарження. В апеляційній скарзі посилається на те, що рішення суду ним отримано 5 квітня 2022 року, однак не надає суду доказів, які підтверджують дану обставину.
Встановлено, що рішення суду постановлено 29 березня 2022 року.
Апеляційна скарга подана до суду апеляційної інстанції 5 травня 2022 року.
Враховуючи вищенаведене, для поновлення строку на апеляційне оскарження, апелянту слід подати докази отримання рішення суду першої інстанції, на які він посилається в клопотанні про поновлення строку.
Згідно із ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
У відповідності до ч.ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК. У відповідності до ч. 2 ст. 357, ст. 185 ЦПК України, апеляційна скарга, оформлена з порушенням вимог встановлених статтею 356 цього Кодексу, залишається без руху.
Згідно п.1 ч.1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають правоознайомлюватисязматеріалами справи,робитизних витяги,копії, одержувати копії судових рішень.
Відповідно до ч.3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на яківонапосилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
В силу вимог ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Згідно ч.3 ст. 359 ЦПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи.
Витребування матеріалів справи апеляційним судом вирішується під час відкриття апеляційного провадження, тому суд позбавлений можливості перевірити посилання позивача про те, що вона отримала копію оскаржуваного рішення 14 лютого 2022 року.
Враховуючи вищенаведене, апелянту слід подати суду докази поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, вважаю за необхідне залишити таку без руху протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали для їх усунення, попередивши апелянта, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у зазначений строк їй буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Докази поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження представити Львівському апеляційному суду у визначений строк.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд-
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 29 березня 2022 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення апелянту ухвали, попередити апелянта, що у випадку невиконання у встановлений строк вимог даної ухвали їй буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою сторінки суду: Web: http://lva.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала складена та підписана 6 травня 2022 року
Суддя Приколота Т.І.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104203246 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні