Справа № 367/1051/21
Провадження №2/369/1285/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2022 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Фінагеєвої І.О.,
при секретарі - Вець О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні повторне клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення експертизи у цивільній справі №367/1051/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про оспорювання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває цивільна справа №367/1051/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про оспорювання батьківства.
28.12.2021 року через канцелярію суду представником позивача повторно зареєстровано клопотання про призначення експертизи у цивільній справі №367/1051/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про оспорювання батьківства.
В судове засідання представник позивача не з`явився, проте через канцелярію суду подав заяву в якій просив суд розглянутиповторне клопотання про призначення експертизи у його відсутність, клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
В судове засідання представник відповідача не з`явилася, проте через канцелярію суду подала заяву в якій просила суд розглянути повторне клопотання про призначення експертизи у її відсутність, не заперечувала проти задоволення клопотання.
У зв`язку з неявкою сторін в силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4, 5 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Враховуючи викладене вище, що для вирішення даного питання необхідні спеціальні знання, суд вважає клопотання обґрунтованим.
Оскільки для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження по справі слід зупинити у відповідності до вимог ст. 252 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.102-104, 108, 252 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити.
Призначити судово-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити наступне запитання: Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_3 ?
Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (вулиця Сім`ї Хохлових, 5, Київ, 04119), попередивши їх про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків, передбачену ст.ст.384, 385 Кримінального кодексу України.
Роз`яснити експертам права та обов`язки, передбачені ст. 72 ЦПК України.
У розпорядження експерта надати матеріали цивільної справи №367/1051/21.
Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача.
Зобов`язати ОСОБА_2 та законного представника ОСОБА_3 з`явитися з дитиною - ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 для одночасного відбору біологічних зразків (букального епітелію) до Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (вулиця Сім`ї Хохлових, 5, Київ, 04119) з метою проведення судово-генетичної експертизи.
Надати Київському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (вулиця Сім`ї Хохлових, 5, Київ, 04119) дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів експертизи - біологічних зразків (букального епітелію) необхідних для проведення судово-генетичної експертизи у цивільній справі №367/1051/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про оспорювання батьківства.
Надати Київському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (вулиця Сім`ї Хохлових, 5, Київ, 04119) дозвіл на відправлення Укрпоштою висновку судово-генетичної експертизи у цивільній справі №367/1051/21 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , про оспорювання батьківства.
Роз`яснити особам, які беруть участь у справі наслідки ухилення від участі у експертизі, передбачені ст. 109 ЦПК України, зокрема, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала оскарженню не підлягає в частині призначення у справі судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Київської області.
Суддя: І.О. Фінагеєва
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104223297 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні