Ухвала
від 11.05.2022 по справі 726/643/22
САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/643/22

Провадження №2/726/183/22

Категорія 60

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12.05.2022 м. Чернівці

Суддя Садгірського районного суду м. Чернівці Асташев С. А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в інтересах яких діє представник адвокат Якобишена Тетяна Дмитрівна, до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно, -

У С Т А Н О В И В:

12.05.2022 Садгірським районним судом м. Чернівці отримано позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в інтересах яких діє представник адвокат Якобишена Тетяна Дмитрівна, до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно.

Так, позивачі просять суд визнати за ними право власності на спадкове майно, а саме: 45/200 частин житлового будинку з надвірними будівлями та спорудам по АДРЕСА_1 та на Ѕ частку земельної ділянки площею 0, 0295 га, кадастровий номер 7310136900:66:002:1056 за кожним із них, як спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом.

Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, а тому порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Цивільним процесуальним кодексом України.

Так, підставою відкриття провадження у цивільній справі судом є подання особою позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, яка предметно, суб`єктно, інстанційно та територіально підсудна даному суду.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

Перевіряючи подану позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір та порядок сплати судового збору врегульовано Законом України «Про судовий збір». Так, згідно зі ст. 4 цього Закону, за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з позовної заяви, позивачами заявлено майнову вимогу про визнання права власності на спадкове майно. Також у позові вказано його ціну, яку визначено вартістю спадкового майна, що становить 515 369 грн.

При цьому у позовній заяві вказано, що вартість взято із висновку експертного будівельно-технічного дослідження № 51 від 18.04.2022. Хоча такий висновок і зазначений у додатках до позову, його копія у матеріалах позовної заяви відсутня. Таким чином суд позбавлений можливості перевірити дійсність визначеної вартості майна та відповідно ціну позову.

Вказуючи ціну позову у розмірі 257684,50 грн. для кожного із позивачів, їх представник зазначає, що судовий збір становить для кожного із позивачів - 2577 грн., однак квитанції чи іншого документа на підтвердження оплати судового збору не долучає до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З огляду на вищевикладене, позивачам слід сплатити судовий збір за ставкою судового збору, встановленою ст. 4 Закону України «Про судовий збір» для фізичних осіб для вимоги майнового характеру, у визначеному розмірі, та долучити документ, що підтверджує сплату такого судового збору.

Враховуючи, що після відкриття провадження по справі було встановлено, що заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, позовну заяву, на підставі ч.1,2 ст. 187 ЦПК України, слід залишити без руху та надати позивачам строк 5 (п`ять) днів для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачам, що в разі невиконання вимог ухвали суду, заява, відповідно до ч.3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута їм.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175 - 177, 185, 354 ЦПК України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в інтересах яких діє представник адвокат Якобишена Тетяна Дмитрівна, до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Надати позивачам строк 5 (п`ять) днів для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який рахувати з дня отримання ними копії даної ухвали.

Роз`яснити позивачам, що якщо у встановлений строк вказані недоліки не будуть усунені, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута їм.

Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С. А. Асташев

СудСадгірський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення11.05.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104270324
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —726/643/22

Ухвала від 11.09.2022

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

Ухвала від 12.07.2022

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

Ухвала від 22.05.2022

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

Ухвала від 11.05.2022

Цивільне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Асташев С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні