САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/643/22
Провадження №2-во/726/21/22
Категорія
УХВАЛА
про виправлення описки
12.09.2022 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівці у складі: головуючого судді Асташева С. А.,
за участю секретаря судових засідань Сківернічук А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду м. Чернівці, заяву ОСОБА_1 , яка діє на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_2 про виправлення описки в ухвалі суду,-
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , діючи в інтересах ОСОБА_2 , звернулася до суду із заявою про виправлення описки в ухвалі Садгірського районного суду м. Чернівці від 13 липня 2022 року у справі № 726/643/22 про визнання права власності на спадкове майно.
Зазначає, що в ухвалі суду у вступній, описовій та резолютивній частині допущено описку в написанні по батькові відповідачки ОСОБА_2 , та помилково вказано « ОСОБА_3 » замість вірного « ОСОБА_4 ».
Вивчивши доводи заяви про виправлення описки та матеріали цивільної справи, суд дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що ухвалою Садгірського районного суду м. Чернівці від 13 липня 2022 року у справі № 726/643/22 затверджено мирову угоду від 13 липня 2022 року, укладену між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 (в інтересах якої діє представник ОСОБА_7 ), позивачами по справі з однієї сторони та ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якої на підставі довіреності від 28.03.2019 року діє ОСОБА_1 , відповідачки по справі, з іншої сторони, що є сторонами по цивільній справі №726/643/22 за позовом ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно.
Разом із тим при виготовленні ухвали суду, судом було допущено описку у вступній, описовій та резолютивній її частинах, по тексту, у написанні по батькові відповідачки ОСОБА_2 де помилково вказано « ОСОБА_3 » замість вірного « ОСОБА_4 ».
У відповідності до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Згідно п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне виправити допущену у судовому рішенні описку, яка є очевидною, технічною та зроблена на письмі та вказати вірно по батькові відповідачки ОСОБА_2 ».
Оскільки вказана описка стосується істотних обставин, що може ускладнити виконання ухвали суду, тому суд вважає за необхідне виправити допущену описку, а заяву ОСОБА_1 задовольнити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 260, 261, 269 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , яка діє на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_2 про виправлення описки задовольнити.
Виправити описку в ухвалі Садгірського районного суду м. Чернівці від 13 липня 2022 року у справі № 726/643/22 та вважати вірним у вступній, описовій та резолютивній частині ухвали суду по батькові відповідачки ОСОБА_2 ».
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С. А. Асташев
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2022 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 106173347 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Асташев С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні