номер провадження справи 26/10/20-21/1/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
13.05.2022 Справа № 908/815/20 (908/672/22)
м. Запоріжжя Запорізької області
За позовною заявою - Товариства з обмеженою відповідальністю СІНКРУТ (83000, м. Донецьк, Калінінський район, проспект Ілліча, будинок 89, адреса для листування - 69006, м. Запоріжжя, пр. Металургів, 2, код ЄДРПОУ 35026352)
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Технос Агро (69035, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20-А, код ЄДРПОУ 40865822, адреса для листування: ліквідатор - Карауш Ю.В. (п/в, вул. Тираспольська, буд. 58, Київ, 04079)
про стягнення суми заборгованості у розмірі 33 000, 00 грн.
Кредитори:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю Запоріжагросервіс (69001, м. Запоріжжя, а/с 38, код ЄДРПОУ 40980575)
2. Товариство з обмеженою відповідальністю Торговий дім Мінераліс (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 5-А, офіс 15, код ЄДРПОУ 40522228)
Банкрут - Товариство з обмеженою відповідальністю Технос Агро, код ЄДРПОУ 40865822 (адреса для листування: ліквідатор - Карауш Ю.В. (п/в, вул. Тираспольська, буд. 58, Київ, 04079)
Ліквідатор - Карауш Ю.В. (поштова адреса: п/в, вул. Тираспольська, буд. 58, Київ, 04079)
про банкрутство
Суддя Черкаський В.І.
Без участі представників сторін та учасників
УСТАНОВИВ:
Ухвалою від 10.03.2022 № 908/815/20 продовжено строк розгляду справи відповідно до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Відкладено судове засідання для розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Запоріжагросервіс (вх. № 2860/08-08/22 від 03.02.2022) на бездіяльність ліквідатора Карауш Юлії Вікторівни, звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу, реєстру вимог кредиторів, документів, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури. Про дату засідання учасників справи буде повідомлено додатково у встановленому законом порядку.
12.05.2022 до суду від позивача надійшла позовна заява (вх. № 753/08-07/22 від 12.05.2022) (надалі за текстом - позовна заява) відповідно до якої просить суд: стягнути з ТОВ Технос Агро код ЄДРПОУ 40865822 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю СІНКРУТ код за ЄДР 35026352 суму заборгованості за Договором безвідсоткової зворотної фінансової допомоги від 01.08.2017 за № б/н на загальну суму 33 000 (тридцять три тисячі) гривень 00 коп. Надати ТОВ СІНКРУТ код за ЄДР 35026352 розстрочку із сплати судового збору до вирішення спору по суті. Сплату судового збору покласти на Відповідача. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 12.05.2022 розгляд позовної заяви передано судді Черкаському В.І.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України встановлені вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та додатків до неї.
Згідно з пунктами 6 - 10 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заява додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Також згідно з частиною 2, 5 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів); до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Статтею 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За приписами статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 74 ГПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
В порушення вимог пунктів 6 - 10 частини 3 статті 162 ГПК України у позовній заяві відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Суд вважає за необхідне інформувати позивача про те, що відповідач - ТОВ Технос Агро визнане банкрутом постановою господарського суду Запорізької області від 06.08.2020 року, обов`язки ліквідатора у справі виконує арбітражний керуючий Карауш Ю.В.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначені повноваження ліквідатора.
Ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Відповідно до частини 1 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює серед іншого такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір - судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень пп. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлена у розмірі: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік установлено у 2022 прожитковий мінімум працездатних осіб з 1 січня 2022 року 2 481, 00 гривень.
У прохальній частині позовної заяви заявником заявлена вимога майнового характеру, то відповідно позивачу слід сплатити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ТОВ СІНКРУТ до своєї позовної заяви не додано докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Згідно ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви в обов`язковому порядку додаються зокрема, докази сплати судового збору.
Розглянувши позовну заяву заявника, щодо розстрочення сплати судового збору до вирішення спору по суті, суд роз`яснює заявнику наступне.
Згідно із ст. 8 Закону України Про судовий збір, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
За приписами наведеної норми, підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. При цьому обґрунтування пов`язаних з цим обставин, котрі свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону. Отже, у розумінні приписів зазначеної норми закону відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин, тобто лише у разі скрутного фінансового становища скаржника, що необхідно довести останньому.
Виходячи з положень вищевказаного Закону, суд може відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан заявника, який останній повинен довести суду, надавши відповідні докази, згідно з приписами ст. 164 ГПК України.
Отже, сторона повинна навести доводи і надати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Заявником подано позовну заяву про стягнення суми заборгованості у розмірі 33 000, 00 грн.
Отже, у задоволенні позовної заяви заявника в частині щодо розстрочення сплати судового збору до вирішення спору по суті слід відмовити.
В порушення вимог статті 164 ГПК України позивачем взагалі не надано документів, які передбачені зазначеною статтею.
Враховуючи вищевикладене, суд повертає ТОВ СІНКРУТ позовну заяву без розгляду.
Слід роз`яснити заявнику, що згідно з ч. 8 ст. 174 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 2, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні позовної заяви заявника (вх. № 753/08-07/22 від 12.05.2022) в частині щодо розстрочення сплати судового збору до вирішення спору по суті відмовити.
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю СІНКРУТ (вх. № 753/08-07/22 від 12.05.2022) повернути без розгляду.
Додаток: позовна заява на 2 аркушах.
Копію ухвали направити ТОВ СІНКРУТ.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її складання.
Ця ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 13.05.2022 року.
Суддя Володимир ЧЕРКАСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104291052 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні