У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.04.2022 Справа №607/3612/22
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі головуючого судді Позняка В.М.,
за участю секретаря судового засідання Свергун Т.В., позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні, компенсації за невикористані дні відпустки, середнього заробітку за час затримки розрахунку та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» про стягнення заробітної плати, невиплаченої при звільненні, компенсації за невикористані дні відпустки, середнього заробітку за час затримки розрахунку та відшкодування моральної шкоди.
При зверненні до суду із позовом, позивач просив витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд»: копії наказів про прийняття на роботу та відповідно звільнення ОСОБА_1 ; довідку про суми заборгованості із заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи в ТОВ «Терагротрейд» з 02.11.2020 по 01.09.2021; довідку про інші невиплачені суми ОСОБА_1 , в тому числі вказавши суму за отриману, однак не виплачену відпустку; довідку про середньомісячну заробітну плату ОСОБА_1 за повні відпрацьовані місяці; докази проведення з ОСОБА_1 всіх виплат, повного розрахунку та здійснення відповідних нарахувань (вказавши їх суми) у зв`язку з його звільненням, а також вказати дату проведення виплат всіх сум, що належать працівникові.
Ухвалою судді від 16.03.2022 було відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено судове засідання на 22 квітня 2022 року, а також ухвалено витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд»: копії наказів про прийняття на роботу та відповідно звільнення ОСОБА_1 ; довідку про суми заборгованості із заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи в ТОВ «Терагротрейд» з 02.11.2020 по 01.09.2021; довідку про інші невиплачені суми ОСОБА_1 , в тому числі вказавши суму за отриману, однак не виплачену відпустку; довідку про середньомісячну заробітну плату ОСОБА_1 за повні відпрацьовані місяці; докази проведення з ОСОБА_1 всіх виплат, повного розрахунку та здійснення відповідних нарахувань (вказавши їх суми) у зв`язку з його звільненням, а також вказати дату проведення виплат всіх сум, що належать працівникові.
Копію вказаної ухвали було надіслано Товариству з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд», та отримано представником 23.03.2022, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Однак, в судове засідання, призначене на 22.04.2022, витребувані докази надані не були, про причини неможливості їх подати суд не повідомлено.
Позивач в судовому засіданні просив суд розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Представник відповідача, будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Згідно з вимогами ст. ст. 12, 81ЦПК України кожна сторонам повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 6-9 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
Враховуючи те, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» витребувані ухвалою судді від 16.03.2022 докази у встановлені строки надані суду не були, про неможливість їх неподання суд не було повідомлено, суд приходить до переконання, що з метою запобіганню створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, на підставі ч. 1 ст. 148 ЦПК України, до Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» необхідно застосувати захід процесуального примусу у виді штрафу в сумі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 744,3 гривень.
Окрім того, враховуючи те, що витребувані документи судом не отримані, тому суд приходить до переконання про необхідність повторного витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд»: копії наказів про прийняття на роботу та відповідно звільнення ОСОБА_1 ; довідку про суми заборгованості із заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи в ТОВ «Терагротрейд» з 02.11.2020 по 01.09.2021; довідку про інші невиплачені суми ОСОБА_1 , в тому числі вказавши суму за отриману, однак не виплачену відпустку; довідку про середньомісячну заробітну плату ОСОБА_1 за повні відпрацьовані місяці; докази проведення з ОСОБА_1 всіх виплат, повного розрахунку та здійснення відповідних нарахувань (вказавши їх суми) у зв`язку з його звільненням, а також вказати дату проведення виплат всіх сум, що належать працівникові.
Керуючись ст. 12, 81, 84, 148 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» (вул. Микулинецька, 46/10, смт.В.Березовиця, Тернопільський район Тернопільська область, код ЄДРПОУ 43693665) в дохід державного бюджету штраф в сумі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 744 (сімсот сорок чотири) гривень 30 (тридцять) копійок.
Роз`яснити, що у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд» про кримінальну відповідальність за ст.382Кримінального кодексуУкраїни за невиконання ухвали суду.
Судове засідання відкласти на 12 год. 30 хв. 18 травня 2022 року.
Повторно витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Терагротрейд»: копії наказів про прийняття на роботу та відповідно звільнення ОСОБА_1 ; довідку про суми заборгованості із заробітної плати ОСОБА_1 за період роботи в ТОВ «Терагротрейд» з 02.11.2020 по 01.09.2021; довідку про інші невиплачені суми ОСОБА_1 , в тому числі вказавши суму за отриману, однак не виплачену відпустку; довідку про середньомісячну заробітну плату ОСОБА_1 за повні відпрацьовані місяці; докази проведення з ОСОБА_1 всіх виплат, повного розрахунку та здійснення відповідних нарахувань (вказавши їх суми) у зв`язку з його звільненням, а також вказати дату проведення виплат всіх сум, що належать працівникові.
Витребувані документи направити на адресу суду до 18 травня 2022 року.
У разі неможливості подати доказ у встановлений строк, повідомити суд протягом п`яти днів з дня отримання ухвали із зазначенням причин та вказівкою строку коли доказ буде надано.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала в частині стягнення штрафу може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо ухвала суду не була вручена у день її складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала в частині стягнення штрафу може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців.
Головуючий суддяВ. М. Позняк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.04.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104295179 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні