Ухвала
від 15.05.2022 по справі 904/1143/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

16.05.2022м. ДніпроСправа № 904/1143/22

Суддя Мілєва І.В., розглянувши матеріали

за позовом Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Дніпроптеровська область, м. Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецналадка", Дніпроптеровська область, м. Дніпро

про стягнення 30 070,29 грн.

СУТЬ СПОРУ:

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара звернувся до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецналадка" про стягнення 30 070,29 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору про відшкодуванню витрат на надання комунальних послуг та плати за землю № 11 від 18.06.2012 в частині оплати комунальних послуги та плати за землю.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивач просить суд стягнути з відповідача 30 070,29 грн. Однак, з позовної заяви вбачається, що вказана сума складається з основної заборгованості (зі сплати комунальних послуг та плати за землю) та пені.

Тобто, позивач зазначив загальну суму, не розмежовуючи окремо суму основної заборгованості та пені.

Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України);

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Частиною 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Приписами ст. 77 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Як вказано вище, позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрспецналадка" заборгованість з оплати комунальних послуги та плати за землю за договором про відшкодуванню витрат на надання комунальних послуг та плати за землю № 11 від 18.06.2012 (далі - договір).

В обґрунтування заявлених до стягнення сум, позивач надав до суду рахунки, виставлені позивачем відповідачу.

Відповідно до п. 1.1. договору орендар зобов`язується компенсувати балансоутримувачу в повному обсязі з урахуванням експлуаційних витрат вартість комунальних послуг (електроенергії), наданих постачальниками (виробниками) таких послуг для забезпечення діяльності орендаря, що розташований за адресою: м, Дніпропетровськ, вул. Наукова, 7 (1,2,3 поверх), НВМ, та займає будівлю загальною площею 276,36 м2, яка знаходиться на балансі балансоутримувача, а також відшкодувати балансоутримувачу витрати по сплаті земельного податку, збору за спеціальне використання води та комунальних послуг (вода, стоки, теплопостачання), зобов`язання по якому виникають у балансоутримувача у зв`язку з володінням будівлею та земельною ділянкою, а балансоутримувач бере на себе зобов`язання укладати в необхідних випадках угоди з виробниками (постачальниками) комунальних послуг на надання (постачання) останніх для потреб орендарю.

Обов`язок орендаря компенсувати вартість комунальних послуг виникає по відношенню лише до тих послуг, зобов`язання по сплаті яких несе балансоутримувач (п. 1.2. договору).

Господарський суд зазначає, що позивачем до позовної заяви не додано доказів, які підтверджують та обґрунтовують розмір заявленої до стягнення заборгованості (виставлені постачальниками (виробниками) комунальних послуг рахунки, акти зняття показів лічильників, тощо).

Доказів, які підтверджують, що у балансоутримувача виникло зобов`язання по сплаті вартості комунальних послуг та земельного податку у саме заявленому до стягнення розмірі, позивачем до позовної заяви не додано.

Господарський суд зауважує, що складені позивачем одноособово рахунки не можуть бути належними та достовірними доказами понесення балансоутримувачем вказаних витрат та саме у зазначеному розмірі, та як наслідок доказами наявності у відповідача заборгованості у зазначеному розмірі.

Враховуючи викладене, позовна заява подана без додержання вимог ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.

З урахуванням положень статей 174, 242 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за необхідне надати позивачу можливість усунути недоліки позовної заяви в строк до 30.05.2022 включно.

Способом усунення недоліку є подання до суду заяви з уточненням прохальної частини позовної заяви, а саме: вказати окремо суму основного боргу (зі сплати комунальних послуг та плати за землю) та пені.

Способом усунення недоліку є подання до суду належних доказів в обґрунтування суми боргу.

Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара залишити без руху.

2. Запропонувати Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду заяви з уточненням прохальної частини позовної заяви, а саме: вказати окремо суму основного боргу (зі сплати комунальних послуг та плати за землю) та пені.

3. Запропонувати Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належних доказів в обґрунтування суми боргу.

4. Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк до 30.05.2022 включно.

5. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачами вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 16.05.2022 та не підлягає оскарженню.

Суддя І.В. Мілєва

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення15.05.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу104307461
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1143/22

Судовий наказ від 25.08.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Васильєв Олег Юрійович

Рішення від 01.08.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Ухвала від 31.05.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

Ухвала від 15.05.2022

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мілєва Ірина Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні