Справа №592/1800/22
Провадження № 2/591/1570/22
У Х В А Л А
16 травня 2022 року
Суддя Зарічногорайонного судум.Суми НіколаєнкоО.О.,розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «На Іллінській», Сумської міської ради про скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми з позовною заявою та просить скасувати рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1362-МР «Про надання Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «На Іллінській» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,0881 га.
Ухвалою Ковпаківського районного суду м.Суми від 17.02.2022 цивільну справу передано на розгляд до Зарічного районного суду м.Суми за підсудністю.
Відповідно до ч.15 ст. 28 ЦПК України позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях, пред`являються за місцем проживання або місцезнаходження одного з відповідачів за вибором позивача.
Відповідно до ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Згідно з положеннямистатті 181 ЦК Українидо нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Позовну заяву направлено до Зарічного районного суду м. Суми за місцезнаходженням одного з відповідачів - Сумської міської ради.
Однак, як вбачається з позовної заяви та долучених до неї додатків, позивач оскаржує рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1362-МР «Про надання Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «На Іллінській» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,0881 га.
Земельна ділянка, відносно якої прийняте оскаржуване рішення, є нерухомим майном, тому до спірних правовідносин застосовуються правила виключної підсудності.
Встановлено, що земельна ділянка, з приводу якої виник спір, не розташована на підсудній Зарічному районному суду м. Суми території, оскільки знаходиться на території Ковпаківського району м. Суми. Крім того, позов заявлено до двох відповідачів, місцезнаходження одного з яких перебуває на території, підсудній Ковпаківському районному суду м. Суми.
На підставі ч. 1 ст. 30 ЦПК України справа за правилами виключної підсудності повинна розглядатися Ковпаківським районним судом м. Суми, тобто судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місце розташування спірного нерухомого майна.
Відповідно до статті 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Разом з тим, у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п. 1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Слід також врахувати, що недотримання судом правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування судового рішення з направленням справи для розгляду до належного суду за встановленою підсудністю (частина 1 статті 378 ЦПК України).
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене, з метою дотримання правил виключної підсудності, матеріали даної справи необхідно направити за підсудністю за місцезнаходженням нерухомого майна - до Ковпаківського районного суду м. Суми.
Керуючись ст. ст. 30-32, 258-261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Передати цивільну справу № 592/1800/22, провадження № 2/591/570/22 за позовною заявою ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «На Іллінській», Сумської міської ради про скасування рішення до Ковпаківського районного суду м.Суми для розгляду за підсудністю.
Після спливу строку на апеляційне оскарження копію ухвали разом з матеріалами справи направити до Ковпаківського районного суду м.Суми.
Направити копію ухвали особам які беруть участь у розгляді справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі за номером справи № 592/1800/22 на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за адресою http://zr.su.court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяО.О. Ніколаєнко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104316427 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Ніколаєнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні