Ухвала
від 15.05.2022 по справі 564/3512/21
КОСТОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 564/3512/21

16 травня 2022 року

Костопільський районний суд Рівненської області

у складі: головуючого судді Олійника П.В.

при секретарі Зберун К.Ф.

представника позивачів -адвоката Євгеюка О.Є.

представника відповідача Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Накопалова Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Костопіль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про усунення перешкод у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом до ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про усунення перешкод у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки.

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в судове засідання не з`явились, про розгляд срави повідомлені належним чином

Представник позивачів-адвокат Євгеюк О.Є. в судовому засідання позов підтримав повністю та з аналогічних підстав.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Накопалов Є.О. в судовому засіданні заперечував проти позову. Крім того, підтримав клопотання скероване начальником головного управління про закриття провадження у справі на підставі ч.1 п.1 ст. 255 ЦПК України, оскільки дана справа повинна розглядаитсь в порядку КАС УКраїни.

Суд, заслухавши думку учасників судового розгляду дослідивши клопотання про закриття провадження у справі та дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ч. 1ст. 19 ЦПК Українисуди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства, зокрема коли розгляд таких справ передбаченийКодексом адміністративного судочинства України(стаття 19 КАС України).

Згідно п. 1 ч. 1ст. 19 КАС Україниюрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Як роз`яснив пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у постанові від 01.03.2013 року № 3 «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ, при вирішенні питань, пов`язаних із компетенцією судів у спорах, що виникають із земельних відносин», судам слід ураховувати роз`яснення, викладені в пунктах 2 і 3постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ»(із змінами і доповненнями, внесеними згідно зпостановою Пленуму Верховного Суду України від 19 березня 2010 року № 2), а такожРішення Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 року №10-рп/2010у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першоїстатті 143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому суди мають виходити з того, що згідно зі статтями13і14 Конституції України, статтями177,181,324і главою30 ЦК Україниземля та земельні ділянки є об`єктами цивільних прав, а держава і територіальні громади через свої органи беруть участь у земельних відносинах із метою реалізації цивільних та інших прав у приватно правових відносинах, тобто прав власників земельних ділянок.

Земельні відносини, суб`єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об`єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті2,5 Земельного кодексу України; далі -ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями16,21,393 ЦК,статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб`єкта владних повноважень, згідно зістаттею 15 ЦПКрозглядаються в порядку цивільного судочинства.

Ізматеріалів справи слідує,що підставою звернення позивачів до суду, є їх порушене право у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки.

Таким чином враховуючи, що спори, яківиникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа розглядаються в порядку цивільного судочинства, у зв`язкуз чим клопотання Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про закриття провадження у справі задоволенню не підлягає.

Положеннямист. 189 ЦПК Українивизначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно з п. 15 ч.2ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд: призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.

Згідно з п.3 ч.2ст.200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Підстав для залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі немає.

На підставі викладеного, оскільки на стадії підготовчого провадження судом проведено дії, передбаченіст.197 ЦПК України, з метою забезпечення правильного, своєчасного розгляду справи по суті протягом розумного строку, суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.255,258,260,353 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Овдійчук Оксани Олександрівни про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про усунення перешкод у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки -відмовити

Закрити підготовче провадження по цивільній справі №564/3512/21 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про усунення перешкод у здійсненні державної реєстрації земельної ділянки, та призначити справу до розгляду по суті в судовому засіданні, яке відбудеться 14 липня 2022 року о 11:00 год у залі судових засідань Костопільського районного суду Рівненської області.

В судове засідання викликати учасників справи.

Розгляд справи здійснювати суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяП. В. Олійник

СудКостопільський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення15.05.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104369970
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —564/3512/21

Рішення від 19.09.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 16.08.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 13.07.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 17.04.2022

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

Ухвала від 29.12.2021

Цивільне

Костопільський районний суд Рівненської області

Олійник П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні