Справа № 466/2204/22
Провадження № 2/445/437/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 травня 2022 року суддя Золочівського районного суду Львівської області Сивак В. М.,
перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Громадської організації "Золочівнет" про зобов`язання до вчинення дій та відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
11.05.2022 року із Шевченківського районного суду м. Львова до Золочівського районного суду Львівської області, в порядку п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, надйшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Громадської організації "Золочівнет" про зобов`язання до вчинення дій та відшкодування моральної шкоди.
Позовна заява повинна відповідати вимогам, які передбачені ст. 175-177 ЦПК України.
Так, з поміж іншого позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Окрім того, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 177ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Як вбачається із змісту позовної заяви, однією з позовних вимог є відшкодування моральної шкоди. При цьому, позивачем в позовній заяві не вказано спосіб відшкодування моральної шкоди.
Згідно з частиною третьою статті 23 Цивільного кодексу України, моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.
Аналіз цієї норми дає підстави зробити висновок про те, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди може полягати у відшкодуванні грошима, майном або в інший спосіб.
Отже, характер такої вимоги (майновий чи немайновий) є похідним від обраного позивачем (потерпілою особою) способу відшкодування моральної шкоди. Якщо позивач просить відшкодувати моральну шкоду грошима або майном, то така позовна вимога набуває майнового характеру. Якщо ж позивач вибрав інший спосіб відшкодування моральної шкоди, який не має грошового вираження (спростування неправдивих відомостей, прилюдне вибачення тощо), то така вимога є немайновою.
Зазначений висновок узгоджується з позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №761/11472/15-ц.
Таким чином, за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди має справлятися судовий збір в розмірі, встановленому Законом.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем судовий збір становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до суду позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.4 вказаного закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481,00 грн., ставка судового збору 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 992,40 грн.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем судовий збір становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 992,40 грн.
Таким чином, в залежності від того, в який спосіб позивач просить відшкодувати моральну шкоду, він сплачує судовий збір в порядку та розмірі передбаченому чинним законодавством, або ж повинен подати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Окрім того, оскільки позивач подав до суду позовну заяву в електронній формі, то він зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення відповідачу копій поданих до суду документів.
Що стосується викладу обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, то фактично такі в позовній заяві відсутні, як і відсутні докази, які б підтверджували обставини, якими позивач обгрунтовує свої позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, приходжу до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ЗУ «Про судовий збір», ст. 185, 260, 261 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
позовну заяву ОСОБА_1 доГромадської організації"Золочівнет"про зобов`язаннядо вчиненнядій тавідшкодування моральноїшкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном сім днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. М.Сивак
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104389119 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Золочівський районний суд Львівської області
Сивак В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні