Провадження № 2/537/71/2022
Справа № 537/2400/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.05.2022 року Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючої судді Зоріної Д.О., за участю секретаря Савічевої М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кременчуці в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Софіївські вежі», про стягнення заборгованості за послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області перебуває справа за позовом Комунального підприємства «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю третьої особи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Софіївські вежі», про стягнення заборгованості за послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення.
Ухвалою Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області від 01 липня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі та постановлено проводити розгляд даної справи за правилами спрощеного позовного провадження.
До суду 04 жовтня 2021 року від представника позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, яка обгрунтувана тим, що після одержання відзиву відповідача, у позивача виникла необхідність в уточненні позовних вимог.
Суд, вирішуючи питання щодо прийняття заяви про уточнення позовних вимог, виходить із наступного.
Згідно частини 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позов - це звернена через суд до відповідача матеріально-правова вимога про поновлення порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу, який здійснюється в певній, визначеній законом процесуальній формі.
Основними елементами, що визначають сутність будь-якого позову (індивідуалізуючі ознаки позову) являються предмет і підстава.
Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої він просить постановити судове рішення. Вона опосередковується спірними правовідносинами - суб`єктивним правом і обов`язком відповідача.
Підставу позову складають обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою певні правові наслідки.
Фактична підстава позову - це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача.
Правова підстава позову - це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога.
Звертаючись до суду, позивач самостійно визначає у позовній заяві, яке його право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. У свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах.
Водночас, процесуальним законом не передбачено право позивача на подання заяв (клопотань) про «доповнення» або «уточнення» позовних вимог, або заявлення «додаткових» позовних вимог і т.д.
В разі надходження до суду однієї із зазначених заяв (клопотань), суд виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як: подання іншого позову, чи збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи об`єднання позовних вимог, чи зміну предмета спору або підстав позову.
Відповідна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 03 серпня 2020 року у справі № 911/2139/19.
Зі змісту заяви КП «Кременчукводоканал» про уточнення позовних вимог вбачається, що позивачем фактично збільшено розмір позовних вимог, оскільки згідно наданих уточнень, позивач прохає стягнути з відповідачів суму заборгованості за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у розмірі 23797 грн. 37 коп., індекс інфляції у розмірі 1636 грн. 35 коп., 3% річних від простроченої суми заборгованості в розмірі 765 грн. 01 коп., які є збільшеними порівняно з позовними вимогами заявленими позивачем при подачі позову до суду.
Пунктом 2 частини 2 статті 49 ЦПК України передбачено право позивача збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
З матеріалів справи вбачається, що всупереч вимог пункту 2 частини 2 статті 49 ЦПК України, заява про уточнення позовних вимог (збільшення позовних вимог) подана представником позивача до суду 04 жовтня 2021 року, тобто через значний проміжок часу після переходу суду до судового розгляду справи по суті та після поданого відповідачем відзиву.
Суд приходить до висновку, що представником позивача фактично подано заяву про збільшення позовних вимог, - з порушенням строків, передбачених положенням пункту 2 частини 2 статті 49 ЦПК України.
Доказів про поважність пропуску вказаних строків представником позивача до суду надано не було.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом, що передбачено статтею 120 ЦПК України.
Згідно статті 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до частини 3 статті 2 ЦПК України однією із основних засад (принципів) цивільного судочинства є неприпустимість зловживання процесуальними правами. Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (частина 1 статті 44 ЦПК України).
Положеннями частини 4 статті 44 ЦПК України на суд покладено обов`язок запобігати зловживанню процесуальними правами.
З наведеного суд приходить до висновку про необхідність залишення без розгляду заяви КП «Кременчукводоканал» про уточнення позовних вимог, оскільки така заява подана після закінчення процесуальних строків, визначених пунктом 2 частини 2 статті 49 ЦПК України.
Керуючись статтями 257, 260 Цивільного процесуального кодексу України,суд -
УХВАЛИВ:
Уточнену позовнузаяву Комунальногопідприємства «Кременчукводоканал»Кременчуцької міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті (кодЄДРПОУ 03361655,адреса:39600,Полтавська область,місто Кременчук,провулок ГероївБреста,будинок 35«А»)до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків НОМЕР_1 ,адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків НОМЕР_2 ,адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ,реєстраційний номероблікової карткиплатника податків НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ), за участю третьої особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Софіївські вежі» (адреса: 39600, Полтавська область, вулиця Софіївська, будинок 72), про стягнення заборгованості за послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повний текст ухвали суду складено 20 травня 2022 року.
Суддя: Д.О. Зоріна
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104394220 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ЗОРІНА Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні