ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.05.2022 Справа № 917/466/22
Суддя Киричук О.А., розглянувши матеріали
за позовною заявою Фермерського господарства «ДРУЖБА» (код ЄДРПОУ 3100429337812, Полтавська обл., Лубенський р-н., с. Покровська Багачка)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛІТАГРО 2009» (код ЄДРПОУ 36313465, 37500, Полтавська обл., м. Лубни, просп. Володимирський, буд. 94-А, офіс 3-5/2)
про стягнення 225404,63 грн
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство «ДРУЖБА» звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛІТАГРО 2009» про стягнення 225404,63 грн. заборгованості за договором купівлі-продажу сільськогосподарської продукції № П-10/09/21 від 10 вересня 2021 року, у тому числі: 180000,00 грн - заборгованість за товар (сою), 21461,92 грн - пеня, 20 466,00 грн - інфляційні збитки, 3 476,71 грн - відсотки за користування грошовими коштами.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Разом з тим, позивачем у позовній заяві не зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, позивач у позовній заяві зазначає, що станом на 05 травня 2022 року заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛІТАГРО 2009» перед Фермерським господарством «ДРУЖБА» за Договором становить 180000,00 грн., при цьому, у тексті позову відсутні посилання на обставини щодо фактичної поставки товару, відсутні докази поставки товару, необгрунтовано момент виконання грошового зобов"язання (13.09.21).
Крім того, суд зазначає, що в ст. 172 ГПК України вказано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В порушення вимог ст. 164 та 172 ГПК України позивачем не надано документів , які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані у позові недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду доповнення до позову та доказів його направлення на адресу відповідача. В доповненнях зазначити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача; надати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
При цьому суд роз`яснює, що позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків (п. 3 ч. 5 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 162, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу по справі.
4. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104401341 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні