Провадження № 1-кс/712/1449/22
Справа №712/3086/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2022 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , користувачів майна ОСОБА_6 ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси, винесене у кримінальному провадженні № 12022255330000546 від 28.04.2022 року, за ознаками кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_8 , клопотання про арешт майна та надання дозволу на його реалізацію,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернулася до суду з клопотанням про арешт майна та надання дозволу на його реалізацію, посилаючись на те, що Сектором дізнання Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12022255330000546 від 28.04.2022 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення від працівників поліції, про те, що 28.04.2022 в адміністративних межах Черкаського району, села Червона Слобода, в заплаві річки Дніпро було виявлено невідомих осіб, які займались незаконним виловом риби за допомогою месинових сіток. (ЄО 17152 від 28.04.2022).
В ході огляду місця події від 28.04.2022 за адресою: в територіальних межах с. Червона Слобода, Черкаського району, заплав річки Дніпро, координати 49.3642122; 32.1811984, виявлено та вилучено: свіжо виловлену рибу загальною кількістю, а саме: судак - 7 шт., сом - 7 шт., короп - 6 шт., карась - 93 шт., лящ - 68 шт., сазан - 4 шт., плітка - 1 шт.
Також в ході проведення огляду місця події виявлено та вилучено месинові сітки, а саме: чотири месинові сітки довжиною близько 350 метрів, розмір вічко 70x70 мм., месинову сітку довжиною близько 70 метрів, розмір вічко 75x75 мм., човен МКМ, ОЗК (заброди) та навісний двигун Парсун 6/9 кінських сил.
28.04.2022 року вилучена риба, як така, що піддається швидкому псуванню, згідно акта про отримання на зберігання та подальшої реалізації свіжо виловленої риби, яка вилучена стороною обвинувачення від 28.04.2022 здана ПП «Флагман Фіш» ( Код ЄДРПОУ 38339375, юридична адреса 19601, Черкаська обл., Черкаський р-н., с. Геронимівка, вул. Вернигори 20).
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 100 КПК України реалізація речових доказів у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, яке розглядається згідно зі ст.ст. 171-173 КПК України.
Передача майна указаної категорії для реалізації за рішенням слідчого судді передбачена також п.28 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1104 від 19.11.2012 «Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України» Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.
Вилучена в ході огляду місця події риба набута в результаті вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, у зв`язку з чим відповідає критеріям, зазначеним у п. 4 ч. 2 ст.167 КПК України.
Окрім того, вилучені в ході огляду місця події знаряддя для вилову риби, а саме: чотири месинові сітки довжиною близько 350 метрів, розмір вічко 70x70 мм., месинову сітку довжиною близько 70 метрів, розмір вічко 75x75 мм., човен МКМ, ОЗК (заброди) та навісний двигун Парсун 6/9 кінських сил., являються знаряддям вчинення кримінального правопорушення, та відповідають критеріям п. 1 ч. 2 ст.167 КПК України.
Приймаючи до уваги те, що вилучена в ході огляду місця події по зазначеному кримінальному провадженню свіжо виловлена риба, а саме: судак - 7 шт., сом 7 шт., короп - 6 шт, карась - 93 шт., лящ -68 шт., сазан - 4 шт., плітка - 1 шт. відповідає критеріям, зазначеним в ч. 1 ст. 98, п. 4 ч. 2 ст. 167 КПК України та вилучені: чотири месинові сітки довжиною близько 350 метрів, розмір вічко 70x70 мм., месинову сітку довжиною близько 70 метрів, розмір вічко 75x75 мм., човен МКМ, ОЗК (заброди) та навісний двигун Парсун 6/9 кінських сил, відповідають критеріям п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, та накладення арешту на вказане є необхідним з метою збереження речових доказів та відшкодування шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Користувачі майна та їх захисники в судовому засіданні клопотання підтримали частково, та просили не накладати арешт на човен та двигун.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, приходить до наступного.
Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Стаття 98 КПК України передбачає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно до ч. 3 ст. 170 КПК України підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статті Кримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 6 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 100 КПК України реалізація речових доказів у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, яке розглядається згідно зі ст. ст. 171-173 КПК України.
Передача майна указаної категорії для реалізації за рішенням слідчого судді передбачена також п. 28 затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1104 від 19.11.2012 «Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України» Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.
Вилучена в ході огляду місця події риба набута в результаті вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, у зв`язку з чим відповідає критеріям, зазначеним у п. 4 ч. 2 ст.167 КПК України.
Приймаючи до уваги те, що вилучена в ході огляду місця події по зазначеному кримінальному провадженню риба відповідає критеріям, зазначеним в ч. 1 ст. 98, п. 4 ч. 2 ст. 167 КПК України, накладення арешту на неї є необхідним з метою забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до вимог ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном.
Суд вважає, що свіжо виловленариба,а саме:судак -7шт.,сом 7шт.,короп -6шт,карась -93шт.,лящ -68шт.,сазан -4шт.,плітка -1шт.відповідає критеріям,зазначеним вч.1ст.98,п.4ч.2ст.167КПК Українита вилучені:чотири месиновісітки довжиноюблизько 350метрів,розмір вічко70x70мм.,месинову сіткудовжиною близько70метрів,розмір вічко75x75мм.,човен МКМ,ОЗК (заброди)та навіснийдвигун Парсун6/9кінських сил,мають доказове значення у кримінальному провадженні, тому з метою недопущення зникнення, втрати або пошкодження, відчуження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, необхідно накласти арешт на зазначене майно.
Керуючись ст. ст. 40, 98, 100, 131, 132, 167, 170, 171 КПК України та постанови Кабінету Міністрів України №1104 від 19.11.2012, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на набуту в результаті вчинення кримінального проступку свіжо виловлену рибу виду: свіжо виловлену рибу загальною кількістю, а саме: судак - 7 шт., сом - 7 шт., короп - 6 шт., карась - 93 шт., лящ - 68 шт., сазан - 4 шт., плітка - 1 шт. вилучену в ході проведення огляду місця події від 28.04.2022, проведеного за адресою: в територіальних межах с. Червона Слобода, Черкаського району, заплав річки Дніпро, координати 49.3642122; 32.1811984.
Накласти арешт на заборонені знаряддя для вилову риби, а саме: чотири месинові сітки довжиною близько 350 метрів, розмір вічко 70x70 мм., месинову сітку довжиною близько 70 метрів, розмір вічко 75x75 мм., човен МКМ, ОЗК (заброди) та навісний двигун Парсун 6/9 кінських сил, вилучені в ході проведення огляду місця події від 28.04.2022 та залишити для подальшого зберігання до Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області.
Дозволити реалізацію ПП «Флагман Фіш» ( Код ЄДРПОУ 38339375, юридична адреса 19601, Черкаська обл., Черкаський р-н., с. Геронимівка, вул. Вернигори 20) свіжо виловленої рибу виду загальною кількістю: судак - 7 шт., сом - 7 шт., короп - 6 шт, карась - 93 шт., лящ - 68 шт., сазан - 4 шт., плітка - 1 шт., вилучену під час вище вказаного огляду місця події.
Кошти від реалізації перерахувати на депозитний рахунок: одержувач ГУНП в Черкаській області Р/р: UA278201720355239002001092650 банк одержувача: ДКСУ м. Київ ЄДРПОУ одержувача 40108667.
Ухвала підлягає до негайного виконання в частині реалізації вилучених речових доказів (риби), які підлягають швидкому псуванню.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_9
Повний текстухвали проголошено 23 травня 2022 року о 12.00 год.
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2022 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 104409606 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Пироженко (С.А.) С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні