Справа № 129/1312/20
Провадження по справі № 1-кп/129/173/2022
У Х В А Л А
23.05.2022 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника адвоката ОСОБА_4 (в режимі відеоконференції),
обвинуваченого ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Гайсині об`єднане кримінальне провадження №12020020120000279,№12020025120000039та №12020020120000188 про обвинувачення ОСОБА_5 у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України,
Встановив:
Прокурор ОСОБА_3 заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_5 ще на 60 днів з огляду на те, що підстави, які існували на час обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не змінилися, обвинувачений, перебуваючи на волі, може продовжити вчиняти нові злочини, переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих в даному кримінальному проваджені, що свідчить про неможливість запобігання цим ризикам, передбаченим ст.177 КПК України, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів, строк його тримання під вартою закінчується 03.06.2022року о 16год. 15хв., а судовий розгляд кримінального провадження про його обвинувачення не закінчено.
Обвинувачений ОСОБА_5 та йогозахисник ОСОБА_4 заперечували проти клопотання прокурора про продовження строку утримання обвинуваченого під вартою ще на 60 днів.
23.05.2022року у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 , який приймав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, перебуваючи у приміщенні слідчого ізолятора Державна установа «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)», погодився наступне судове засідання у справі здійснювати шляхом дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції між Гайсинським районним судом Вінницької області та слідчим ізолятором Державна установа«Вінницька установавиконання покарань(№1)» під час трансляції з приміщення СІЗО відповідно до вимог ст.336 КПК України у кримінальній справі про його обвинувачення, про що спільно із своїм захисником заявив підтримане іншими учасниками кримінального провадження клопотання про здійснення наступного судового засідання у цій справі у режимі відео конференції.
З урахуванням позицій учасників розгляду справи та вимог закону суд дійшов наступного висновку.
За змістом ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких заходів не зможе запобігти ризикам, зокрема, створення перешкод кримінальному провадженню переховуванням від органів досудового слідства та суду і вчинення інших кримінальних правопорушень (ст.177 КПК України).
Встановлено, що до обвинуваченого ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, строк його тримання під вартою закінчується 03.06.2022року, однак передбачені ст.177КПК України ризики і обставини, які враховувались судом при обранні ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою не змінились, тому що існує висока ймовірність продовження ним протиправної діяльності, вчинення нових злочинів та ухилення від суду, з огляду на оголошену підозру у скоєнні у трьох тяжких стосовно ст.12 КК України злочинів, за вчинення яких може бути призначено покарання у виді шести років позбавлення волі, перешкоджання ним кримінальному провадженню шляхом незаконного впливу на потерпілих у цьому кримінальному провадженні; при цьому, обвинувачений має негативну репутацію, він є раніше засудженим, в обвинуваченого відсутні вагомі соціальні особистісні чинники стримуючого характеру такі як постійне місце роботи, відсутні засоби до існування; один із злочинів, який ставиться йому за вину, вчинено під час дії відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді домашнього арешту у іншому кримінальному провадженні, а також на даний час судом не закінчено судовий розгляд цього кримінального провадження та розгляд справи завершити до 03.06.2022року неможливо, а тому за таких встановлених обставин у своїй сукупності суд дійшов висновку, що строк тримання під вартою обвинуваченому необхідно продовжити ще на 60 днів.
Ухвалюючи рішення про продовження обвинуваченому строку тримання під вартою, крім зазначеного, суд враховує також те, що суду не надано переконливих доказів, які б могли свідчити, про те, що обвинувачений у разі перебування на волі чи під домашнім арештом буде належно виконувати свої процесуальні обов`язки.
Клопотання обвинуваченого про проведення наступного судового засідання у справі шляхом дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції між Гайсинським районним судом Вінницької області та слідчим ізолятором під час трансляції з приміщення СІЗО підлягає задоволенню на підставі ст.336 КПК України, а тому необхідно проводити в режимі відеоконференції між Гайсинським районним судом та слідчим ізолятором Державна установа «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» наступне судове засідання у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.177, 197, 199 КПК України, -
Ухвалив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Запобіжний захід відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Гайсин Вінницькоїобласті, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України у виді тримання під вартою продовжити на строк 60 днів без визначення застави, строк дії ухвали з 23.05.2022року 16год. 00хв. по 21.07.2022року 16год. 00хв. включно.
Призначити судове засідання у справі кримінальним провадженням про обвинувачення ОСОБА_5 у скоєнні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України, на 14.06.2022року о 15:00год., яке відповідно до вимог ст.336 КПК України проводити в режимі відеоконференції між Гайсинським районним судом Вінницької області (23700, м.Гайсин Вінницька область, вул.Соборна-47) та слідчим ізолятором Державна установа «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» (адреса: вулиця Брацлавська, будинок 2, місто Вінниця, Вінницька область, 21001).
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису відповідно до вимог ч.7 ст.336 КПК України.
Згідно із ч.6 ст.336 КПК України, зобов`язати службових осіб слідчого ізолятора Державна установа «Вінницька установа виконання покарань (№1)», де перебуває під вартою обвинувачений ОСОБА_5 , перевірити його документи, що посвідчують особу, забезпечити його явку до приміщення обладнаного системою відеоконференцзв`язку та перебувати поряд з ним до закінчення судового засідання.
Копію ухвали направити обвинуваченому ОСОБА_5 , до слідчого ізолятора Державна установа«Вінницька установавиконання покарань(№1)» для її виконання і організації проведення відеоконференції.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів до Вінницького апеляційного суду, обвинуваченим, який перебуває під вартою - в той самий строк з моменту вручення йому копії цієї ухвали.
Суддя:
Суд | Гайсинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.05.2022 |
Оприлюднено | 23.01.2023 |
Номер документу | 104417761 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Гайсинський районний суд Вінницької області
Дєдов С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні