ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" травня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/300/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" (м.Київ)
до Приватного сільськогосподарського підприємства "Лідія" (с.Мамрин Коростишівського району Житомирської області)
про зобов`язання вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
Представник АТ КБ "Приватбанк" звернувся до Господарського суду Житомирської області з позовом до ПСП "Лідія" про зобов`язання визнання та включення до проміжного ліквідаційного балансу ПСП "Лідія" кредиторських вимог АТ КБ "Приватбанк" а договором банківського обслуговування від 14.03.2013, що виникли станом на 26.07.2021 у загальному розмірі 382911,53грн, які складаються з заборгованості за кредитом - 31000,00грн, заборгованості за відсотками - 98317,95грн, заборгованості з комісії - 14708грн та пені - 238885,58грн.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що вона подана без додержання вимог ст.ст.162, 164 та ст.172 ГПК України з огляду на наступне.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви.
Так, п.2 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається з вступної частини позовної заяви, позивачем та представником зазначено ОСОБА_1 , вказано її електронну пошту та контактний номер телефону, РНОКПП, а також адресу АТ КБ "Приватбанк" для листування.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повне найменування АТ КБ "Приватбанк" - Акціонерне товариство Комерційний банк "ПРИВАТБАНК", код ЄДРПОУ: 14360570, юридична адреса: вул.Грушевського, 1д, м.Київ, 01001.
Натомість, у позовній заяві не зазначено повного найменування юридичної особи позивача, його місцезнаходження; поштового індексу; ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, що є порушенням вимог п.2 ч.3 ст.162 ГПК України.
Крім того, приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст.172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копій та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.61 Постанови Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" на примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 №270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Враховуючи вищевикладене, належним доказом відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Однак позивачем не подано жодних доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви від 18.05.2022 з додатками.
Таким чином, позивач не виконав вимоги п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, оскільки не надав належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками
Згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч.2 ст.123 ГПК України).
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2022 у розмірі 2481,00грн.
За приписами пп.1,2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481,00грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (868350,00грн); за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту поданої до суду позовної заяви вбачається, що позивач заявив одну вимогу немайнового характеру (зобов`язання визнати та включити кредиторські вимоги до проміжного ліквідаційного балансу), у зв`язку з чим повинен сплатити судовий збір у розмірі, що становить 2481,00 грн.
Натомість, заявником не надано ні доказів сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі, ні доказів звільнення позивача від сплати судового збору, що свідчить про порушення ним вимог п.2 ч.1 ст.164 ГПК України.
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду належних доказів, які підтверджують сплату позивачем судового збору у встановленому порядку та розмірі; доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів з описом вкладення у цінний лист; зазначення повного найменування юридичної особи позивача, її місцезнаходження, поштового індеку та коду ЄДРПОУ.
Приписами ч.3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків з доказами надіслання її копії відповідачу листом з описом вкладення.
3. Роз`яснити Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набрала законної сили 23.05.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Соловей Л.А.
1- у справу;
2 - АТ КБ "Приватбанк" (рек);
- представнику позивача на ел.пошту: ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2022 |
Оприлюднено | 21.06.2022 |
Номер документу | 104429122 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні