Справа № 496/3917/21
Провадження № 2/496/20/22
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2022 року Біляївський районний суд
Одеської області
у складі: головуючого судді Трушиної О.І.
за участю секретаря Старостіної А.Ю.
розглянувши в порядку загального позовного провадження в залі суду м. Біляївка цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на користь АТ «АКБ «Конкорд» заборгованість за кредитним договором № 20.09.000170 від 07.11.2018 року у розмірі 27213,50 грн та судові витрати по справі.
Свої вимоги мотивує тим, що 07.11.2018 року між АТ «АКБ «Конкорд» та відповідачем ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 20.09.000170, відповідно до умов якого остання отримала строковий споживчий кредит у розмірі 10204 грн, шляхом безготівкового зарахування кредитних коштів на картковий рахунок, відкритий у банку. Кредитним договором встановлені наступні умови користування кредитом: строк користування кредитом 24 місяці з 07.11.2018 року по 07.11.2020 року, зі сплатою щомісячного платежу, який включає сплату частини заборгованості по кредиту, процентів у розмірі 50% річних та щомісячних комісій за розрахунково-касове обслуговування (обслуговування кредиту) у розмірі 2,95% від початкової суми отриманого кредиту. Позивач свої зобов`язання виконав в повному обсязі та належним чином, а саме надав відповідачу кредит у розмірі, передбаченому договором. Проте, відповідач належним чином не виконувала свої зобов`язання за кредитним договором та станом на 09.07.2021 року виникла заборгованість у розмірі 27213,50 грн, яка складається з наступного: заборгованість за кредитом 9397,44 грн, заборгованість за відсотками 10892,60 грн, заборгованість за комісіями за розрахунково-касове обслуговування (обслуговування кредиту) 6923,46 грн. Оскільки відповідач відмовляється добровільно сплатити заборгованість за кредитним договором, представник позивача звернувся до суду з позовом.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, але подав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив справу розглянути у його відсутність і не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, хоча була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, відзив на позов не подала, а тому суд, приймаючи до уваги заяву представника позивача, вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, відповідно до ст. 280 ЦПК.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, 02.11.2018 року ОСОБА_1 підписала та подала до банку заяву про відкриття поточного рахунку та надання платіжної картки/договір платіжної картки № 92.09.000596 (а.с. 30), розписку про отримання платіжної картки від 02.11.2018 року (а.с. 31), заяву про надання кредиту/кредитний договір № 20.09.000170 від 07.11.2018 року (а.с. 26-28), розрахунок сукупної вартості споживчого кредиту та реальної річної процентної ставки за обраним видом кредиту (а.с. 29).
На підставі викладеного вище, 07.11.2018 року між АТ «Акціонерний Комерційний Банк «Конкорд» та ОСОБА_1 укладено кредитний договір № 20.09.000170 про надання кредитних коштів шляхом безготівкового зарахування кредитних коштів на картковий рахунок у розмірі 10204 грн терміном з 07.11.2018 року по 07.11.2020 року, зі сплатою щомісячного платежу, який включає сплату частини заборгованості по кредиту, процентів у розмірі 50% річних та щомісячних комісій за розрахунково-касове обслуговування (обслуговування кредиту) у розмірі 2,95% від початкової суми отриманого кредиту.
Відповідно до п. 6.12.7 Публічного договору банк нараховує проценти за користування кредитом щоденно у валюті Кредиту на суму використаного кредиту, за процентною ставкою згідно з тарифами. Базою для нарахування процентів є щоденна заборгованість за кредитом на кінець операційного (робочого)дня.
Згіднозп. 6.12.11Публічного договору за недотримання встановлених термінів сплати кожного Обов`язкового платежу, Банк переносить суму простроченого зобов`язання на відповідні рахунки обліку простроченої Заборгованості та має право нараховувати проценти за підвищеною процентною ставкою, додаткову комісію та/або пеню згідно з Тарифами (якщо це передбачено Тарифами).
Відповідно до п. 6.12.16 Днем повернення Кредиту (Овердрафту) (його відповідної частини), сплати процентів за користування Кредитом (Овердрафтом), вважається день зарахування грошових коштів в сумі заборгованості, на відповідні рахунки, відкриті в АТ «АКБ «Конкорд», поточний рахунок простроченої заборгованості по Кредиту (овердрафту), рахунок нарахування процентів, прострочених нарахованих процентів, а також сплати плат за супроводження несакціонованої та простроченої заборгованості (комісії), можливої пені і штрафних санкцій у випадках, визначених цим Публічним договором та Тарифами.
Поданням та підписання заяви про приєднання до Публічного договору комплексного обслуговування фізичних осіб в АТ «АКБ «Конкорд» відповідачка підтвердила, що розуміє та погоджується з тим, що ця заява разом з графіком платежів, розрахунком сукупної вартості кредиту та реальної процентної ставки, публічним договором та тарифами банку складають кредитний договір, строк дії якого зазначений в Розділі 13 цієї заяви в графі - строк кредиту. Також погодилася з тим, що процента ставка по кредиту є фіксованою, обов`язковий платіж здійснюється в строк та в розмірі, зазначеному в тарифах та/або в графіку платежів/розрахунку сукупної вартості кредиту та реальної процентної ставки. Також відповідачка ознайомлена з тим, що банк має право змінювати тарифи, без укладання додаткових угод або договорів про зміну кредитного договору та/або публічного договору, з повідомленням про такі зміни відповідно до умов публічного договору.
Згідно з наданим банком розрахунком, заборгованість ОСОБА_1 станом на 09.07.2021 року становить 27213,50 грн, яка складається з наступного: заборгованість за кредитом 9397,44 грн, заборгованість за відсотками 10892,60 грн, заборгованість за комісіями за розрахунково-касове обслуговування (обслуговування кредиту) 6923,46 грн (а.с. 11).
Відповідно до частин першої та другої статті 207 Цивільного кодексу України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Статтею 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
За визначенням, що міститься у статтях 626, 628 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно частини першої статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Відповідно до вимог частини першої статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 1054 Цивільного кодексу України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору. Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 Цивільного кодексу України).
За змістом частини першої статті 634 Цивільного кодексу України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Обов`язок позичальника повернути позику встановлений статтею 1049 Цивільного кодекс України згідно якої позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Станом на день подачі позовної заяви та розгляду справи в суді відповідачем умови кредитного договору не виконуються, кредит та відсотки за його користування не повертаються.
Згідно зіст. 1055 ЦК Україникредитний договір укладається у письмовій формі.
Судом встановлено, що кредитний договір сторонами укладено в письмовій формі, зазначено його розмір та умови надання кредиту.
Відповідно до ч. 1ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно зіст. 536 ЦК України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов`язаний сплатити проценти, розмір яких встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Враховуючи вищевикладене, оскільки відповідач відмовляється виконувати взяті на себе зобов`язання, суд вважає, що права позивача порушені і підлягають судовому захисту, і з відповідача на користь позивача слід стягнути заборгованість за кредитом у розмірі 27213,50 грн, яка складається з наступного: заборгованість за кредитом 9397,44 грн, заборгованість за відсотками 10892,60 грн, заборгованість за комісіями за розрахунково-касове обслуговування (обслуговування кредиту) 6923,46 грн.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
З урахуванням задоволення позову та відповідно дост. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 2270 грн.
Керуючись ст. ст. 509, 525, 526, 536, 549, 611, 625, 1049, 1054 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 89, 141, 259, 263-265, 279, 280-282 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , на користь Акціонерного товариства «Акціонерний комерційний банк «Конкорд» (код ЄДРПОУ 34514392, МФО 307350, р/р НОМЕР_2 в АТ «АКБ «Конкорд») заборгованість за кредитним договором № 20.09.000170 від 07.11.2018 року у розмірі 27213,50 грн та судовий збір у розмірі 2270 грн, а всього 29483,50 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Одеського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення, через Біляївський районний суд Одеської області.
Повне судове рішення складено 20.05.2022 року.
Суддя О.І. Трушина
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2022 |
Оприлюднено | 25.06.2022 |
Номер документу | 104462465 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Трушина О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні