ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.05.2022 р. Справа № 914/2776/19(914/1005/22)
Суддя Морозюк А.Я., розглянувши матеріали
за позовом: ОСОБА_1 , с. Старий Корець Корецького району Рівненської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс, м.Львів
про: зобов`язання вчинити дії
у межах справи № 914/2776/19
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс, м. Львів
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс (79012, м. Львів, пр. Червоної Калини, буд. 70, кв. 37, ідентифікаційний код 38172749)
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Львівської області, в межах справи № 914/2776/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс, з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс, в якому просить зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Ткачука Дмитра Володимировича виключити з ліквідаційної маси нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1 , та передати її у власність фізичній особі ОСОБА_1 , правонаступнику кредитора ОСОБА_2 , за актом приймання-передачі.
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду, при розподілі позовної заяви визначено єдиний унікальний номер судової справи 914/2776/19(914/1005/22), головуючим суддею визначено суддю Морозюка А.Я., в провадженні якого перебуває справа №914/2776/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс.
На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа №914/2776/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс, провадження у якій відкрито ухвалою суду від 16.01.2020 р. і триває на даний час.
Частиною 1 ст.7 Кодексу України з процедур визначено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Згідно із ч.2 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Відповідно до пункту 2 ч. 1 та частини 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, зокрема у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до пункту 1 ч.4 ст.247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи про банкрутство.
Відтак, суд дійшов висновку, що вищезазначений позов має розглядатися Господарським судом Львівської області за правилами загального позовного провадження в межах справи №914/2776/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс.
Разом з цим, судом встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс про зобов`язання вчинити дії, підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Пунктом 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Також, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у позовній заяві посилається на ухвалу Господарського суду Львівської області від 12.10.2021 року, якою у справі №914/2776/19 про банкрутство ТзОВ «Галіція Апартментс», було здійснено процесуальне правонаступництво та замінено первісного кредитора фізичну особу ОСОБА_2 на нового кредитора - фізичну особу ОСОБА_1 . Проте вказану ухвалу суду від 12.10.2021року по справі №914/2776/19, до позовної заяви не додано.
Також у позовній заяві позивач посилається на те, що 30.01.2017 р. між ОСОБА_2 та ТзОВ «Галіція Апартментс» було укладено попередній договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_2 (нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Юріяком М.І. та зареєстрований в реєстрі за № 248), на виконання умов якого ОСОБА_2 сплачено повну вартість квартири, тобто фактично ОСОБА_2 здійснив інвестицію у будівництво житла, але не отримав таке майно у власність. Проте зазначений договір купівлі-продажу від 30.01.2017 позивач до позовної заяви також не додав.
Згідно із ч. 2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Відповідно до ч.4 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Відповідно до ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з пунктом 5.26 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020", чинного з 01.09.2021 р. та затвердженого наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" від 01 липня 2020 р. № 144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Проте додані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином, а містять лише підпис позивача, при цьому на додатках, які складаються з декількох аркушів або є двосторонніми підпис проставлено лише на першому або останньому аркуші.
Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (про що зазначено у Постанові Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 11.07.2018р. у справі №904/8549/17).
Таким чином, при поданні позовної заяви не дотримано вимог п. 5 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до вимог ч. 1-4,8 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Виходячи із наведеного, керуючись ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, п. 2, п. 5 ч. 3 ст. 162, п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1 та ч. 2 ст. 174, ст. 234 ГПК України, суд-
ухвалив:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Галіція Апартментс про зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.
Суддя Морозюк А.Я.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2022 |
Оприлюднено | 24.06.2022 |
Номер документу | 104496793 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Морозюк А.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні