Ухвала
від 25.05.2022 по справі 145/471/22
ТИВРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 145/471/22

провадження №1-кп/145/160/2022

У Х В А Л А

про призначення судового розгляду

"25" травня 2022 р. смт Тиврів

Тиврівський районнийсуд Вінницькоїобласті в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участі прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

представника потерпілого ОСОБА_6

розглянувши увідкритому підготовчомузасіданні обвинувальнийакт укримінальному провадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12022020080000048від 03.04.2022,щодо обвинувачення ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.185КК України,

встановив:

18.05.2022 року на розгляд Тиврівського районного суду надійшов обвинувальний акт по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.

Ухвалою Тиврівського районного суду від 18 травня 2022 року по даній справі призначено підготовче судове засідання на 14-00 год. 25.05.2022 року.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні просив суд постановити ухвалу про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту, вважаючи, що під час досудового розслідування дотримані вимоги КПК України, підстав для закриття та повернення обвинувального акту не вбачає. В судове засідання просив викликати учасників судового провадження.

Захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечували щодо призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту.

Представник потерпілого ОСОБА_6 також вважав за можливе призначити судовий розгляд.

Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що за даним кримінальним провадженням можливо призначити судовий розгляд.

Так, відповідно до вимог ст.ст.32, 33 КПК України кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України підсудне Тиврівському районному суду Вінницької області.

Підстав для прийняття рішень, передбачених п.п. 1-4 ч. 3 ст. 314 КПК України, суд не вбачає. Обвинувальний акт складено відповідно до вимог ст. 291 КПК України.

Суд вважає за необхідне судовий розгляд провести у відкритому судовому засіданні, в яке викликати учасників судового провадження та визначити дату і місце проведення судового розгляду.

Відповідно до ч.5 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених цим Кодексом, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.

Перевіривши матеріали кримінального провадження, враховуючи клопотання прокурора про складення досудової доповіді та думки учасників судового засідання, суд у відповідності до ст.314-1 КПК України, вважає, що відносно обвинуваченого слід скласти досудову доповідь, виконання якої доручити Вінницькому районномувідділу№3 філії Державноїустанови"Центрпробації"уВінницькійобласті .

Крім того, прокурор в підготовчому судовому засіданні заявив клопотання в якому просив суд продовжити обвинуваченому ОСОБА_4 строк дії запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, мотивуючи зазначене тим, що останній обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років, може здійснити спроби переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, тобто наявні ризики, передбачені п.1, 5 ч.1 ст.177 КПК України, а тому просить суд продовжити строк цілодобового домашнього арешту ОСОБА_4 на 60 днів.

В підготовчому судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання про продовження сроку цілодобового домашнього арешту підтримав та просив його задовольнити.

Захисник ОСОБА_5 частково заперечував проти задоволення клопотання прокурора та просив замінити запобіжний захід його підзахисному на домашній арешт в нічний час, оскільки ОСОБА_4 має на утриманні двох малолітніх дітей та має намір влаштуватись на роботу щоб заробляти кошти та утримувати їх.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав думку адвоката.

Представник потерпілого ОСОБА_6 підтримав думку прокурора.

Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст.177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до вимог ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст.177 КПК України, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.

Відповідно до ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного, обвинуваченого.

Орган Національної поліції повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це слідчому або суду, якщо запобіжний захід застосовано під час судового провадження.

Строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання особи під домашнім арештом, відповідно до ч.6 ст.181 КПК України не може перевищувати шістдесяти днів. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому ст. 199 КПК України.

Європейський суд з прав людини у справі «Ілійков проти Болгарії» закріпив, що «суворість передбаченого покарання» є суттєвим елементом при оцінюванні «ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».

Вирішуючи дане клопотання про продовження запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту судом враховуються вимоги п.п. 3, 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Також, враховуючи те, що ризики наведені в попередній ухвалі суду по своїй суті не зникли, однак обставини, які склались у обвинуваченого, який після вчинення даного злочину втратив місце роботи, а відповідно до копій свідоцтв про народження Серії НОМЕР_1 від 26.09.2012 року та Серії НОМЕР_2 від 23.05.2018 року ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , яких необхідно утримувати, в зв`язку з чим має намір працевлаштуватись на нове місце роботи, а тому зміна запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло у певний період доби буде достатнім для забезпечення подальшого виконання обвинуваченим ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків, а також надасть йому змогу заробляти кошти для утримання малолітніх дітей, а відтак, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 181, 314-316, 331, 372КПК України, суд,-

ухвалив:

Завершити підготовку справи до судового розгляду.

Призначити судовийрозгляд напідставі обвинувальногоакта укримінальному провадженні,внесеному 03.04.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022020080000048, відносно вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України, у відкритому судовому засіданні на 13-00 годину 20 червня 2022 року, в приміщенні Тиврівського районного суду (смт. Тиврів Вінницької області, вул. Шевченка, 3).

Судовий розгляд здійснювати у відкритому судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження.

В судове засідання викликати учасників судового розгляду.

Клопотання прокурора про продовження обвинуваченому ОСОБА_4 строку дії запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту - задовольнити частково.

Змінити обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю смт. Супутник Печенгзького району, Мурманської області Російської Федерації, українцю, громадянину України, одруженому, який має на утриманні двох неповнолітніх дітей, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимому - запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на домашній арешт у певний період доби, строком на 60 (шістдесят) днів, а саме до 23 липня 2022 року включно.

Продовжити дію обов`язків, передбачених ст.194 КПК України:

-не залишатимісце проживанняза адресою: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду в період часу з 19 год. 30 хв. до 06 год 45хв. щодня;

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Ухвала про застосування домашнього арешту діє шістдесят днів, починаючи з 25.05.2022 року.

Копію ухвали направити начальнику Відділення поліції№2Вінницького районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїу Вінницькійобласті для виконання.

Вінницькому районномувідділу№3 філії Державноїустанови "Центрпробації"у Вінницькійобласті скласти досудову доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 ,, яку надати Тиврівському районному суду в строк до 17 червня 2022 року.

Ухвала оскарженнюне підлягає.

Повний текст ухвали оголошено 27.05.2022 року.

Суддя: ОСОБА_9

СудТиврівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.05.2022
Оприлюднено23.01.2023
Номер документу104497444
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —145/471/22

Вирок від 20.06.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

Ухвала від 25.05.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

Ухвала від 26.05.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

Ухвала від 24.05.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

Ухвала від 25.05.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

Ухвала від 18.05.2022

Кримінальне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Вальчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні