Справа № 510/2383/21
Провадження № 2/510/1777/21
У Х В А Л А
26 травня 2022 року
Суддя Ренійського районного суду Одеської області Дудник В.І.,
розглядаючи матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до Ренійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Ренійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області із вимогами про визнання права власності на спадкове майно: житловий будинок із надвірними спорудами, розташований по АДРЕСА_1 ; земельні ділянки площею 0,15 га та 2,16 га.
Ухвалою суддіРенійського районногосуду Одеськоїобласті від25.04.2022р. вищевказану позовнузаяву булоприйнято дорозгляду тавідкрито провадження уцивільній справі,призначено проведенняпідготовчого судовогозасідання на 26.05.2022р. Одночасно,при винесенніданої ухвали,з урахуваннямтого, що по даній справі не було встановлено повне коло осіб, які прийняли спадщину, суд прийшов до висновку про витребування у Ренійської районної державної нотаріальної контори спадкової справи після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У підготовче судове засідання сторони не явились, позивач просив про розгляд справи без його участі.
На виконання вимог суду про витребування доказів, від Ренійської районної державної нотаріальної контори надійшла копія спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 . З наданих суду матеріалів вбачається, що після смерті ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини за законом звернулася тільки громадянка ОСОБА_3 , у зв`язку із чим і було заведено спадкову справу (дата заведення 15.04.2021р.).
Згідно положень ч. 11ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175,177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Відповідно до ч. 3 ст. 13ЦПК України учасниксправи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Згідно ч. 1ст. 42 ЦПК Україниу справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідач- це особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача.Відповідачпритягається досправиу зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього.
Відповідно до статті 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за КЛОПОТАННЯМ позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.Якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до початку першого судового засідання за КЛОПОТАННЯМ позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Оскільки суду після отримання копії спадкової справи стало відомо про належного відповідача, слід провести заміну неналежного відповідача (вказаного у позові за думкою позивача) належним. За власною ініціативою суд провести заміну відповідачів не може, клопотання позивача про заміну неналежного відповідача належним в матеріалах справи відсутнє, таким чином, для приведення поданої позовної заяви до вимог, передбачених ст.ст. 175, 177 ЦПК України, її слід залишити без руху.
Як виходить з положень п. 4 ст. 174 ЦПК України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. За п. п. 2, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити у т.ч.: повне найменування сторін, їх місцезнаходження, місце проживання чи перебування; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і177цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуюче вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. ст. ст. 175, 176, 177, 185, 187 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ренійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнанняправа власностіна спадковемайно - залишити безруху.
Надати позивачу п`ять днів з дня отримання ним ухвали для усунення недоліків позовної заяви і оформлення її відповідно до вимог чинного законодавства.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вячеслав ДУДНИК
Суд | Ренійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104513239 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ренійський районний суд Одеської області
Дудник В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні