ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі (загальне)
"30" травня 2022 р. Cправа № 910/1780/22
Суддя Господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Глобал Трейд" (вул. Максима Шимка, буд. 56, м. Вінниця, 21034)
до: Компанії Mega Trade Commodities PTE.LTD (23 New Industrial Road №04-09 Solstice Business Center Singapore 536209)
про стягнення 2 973 919,1 доларів США,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Глобал Трейд" (вих. №2/02.02.22 від 02.02.2022) до Компанії Mega Trade Commodities PTE.LTD про стягнення 2 973 919,10 доларів США, направлена за територіальною підсудністю на підставі ухвали Господарського суду міста Києва від 15.02.2022 у справі №910/1780/22.
В обґрунтування заявлених позовних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Глобал Трейд" вказує, що належним чином виконало свої зобов`язання за контрактами №3МТ від 21.12.2020 та №4МТ від 29.12.2020 з поставки відповідачу шроту соняшникового негранульованого та олії соняшникової нерафінованої, однак Компанією Mega Trade Commodities PTE.LTD частково виконано свої зобов`язання з оплати поставленого товару, у зв`язку з чим у відповідача наявний борг за контрактом №3МТ від 21.12.2020 у розмірі 1 322 997,52 доларів США та за контрактом №4МТ від 29.12.2020 - у розмірі 1 650 921,58 доларів США.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, передбаченим ст.162 ГПК України. При цьому підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, а тому господарський суд приходить до висновку про те, що заявлений в межах даної справи позов підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження відповідно до глави 3 розділу ІІІ ГПК України.
Згідно з приписами ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити учасникам справи строки для подання документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.
Судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.
Як слідує із позовної заяви, місцезнаходженням відповідача - Mega Trade Commodities PTE.LTD. (Мега Трейд Коммодітіс ПТЕ.ЛТД.) є: 23 New Industrial Road №04-09, Solstice Business Center, Singapore, 536209.
За приписами ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.
Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Оскільки між Україною та Республікою Сінгапур відсутні двосторонні договори про правову допомогу, які регулюють питання про надання правової допомоги в господарських (комерційних) справах, як то вбачається з офіційного джерела Міністерства юстиції України в мережі Інтернет, суд вважає за необхідне керуватися положеннями Конвенції про отримання за кордоном доказів у цивільних або комерційних справах 1970 року (далі - Конвенція), до якої приєдналися вказані держави.
Відповідно до ст. 1 Конвенції у цивільних або комерційних справах судовий орган Договірної Держави може відповідно до положень законодавства цієї Держави шляхом надіслання судового доручення звернутися до компетентного органу другої Договірної Держави з проханням отримати докази або провести інші процесуальні дії.
Положеннями ст. 2 Конвенції визначено, що договірна Держава призначає Центральний Орган, який зобов`язується отримувати судові доручення, що надходять від судових органів іншої Договірної Держави, і передавати органу, компетентному їх виконати. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом. Доручення надсилаються Центральному Органу Держави виконання без посередництва будь-якого іншого органу цієї держави.
За змістом ст. 3 Конвенції в судовому дорученні зазначається: запитуючий орган і запитуваний орган, якщо останнє відомо запитуючому органу; імена та адреси сторін в процесі та їх представників, якщо такі є; характер справи, для якої потребуються докази, з наданням всієї необхідної інформації в зв`язку з цим; докази, які мають бути отримані або інша процесуальна дія, яку потрібно провести.
Там, де потрібно, в дорученні вказується inter alia: імена та адреси осіб, яких потрібно опитати; запитання, які потрібно поставити особам в ході опитування, або виклад фактів, в зв`язку з якими вони мають бути запитані; документи або інше нерухоме чи особисте майно, що підлягають огляду; будь-які вимоги щодо отримання пояснень під присягою або урочистою заявою, або використання будь-якої іншої форми; будь-який спеціальний спосіб чи процедура відповідно до статті 9.
В силу приписів ст. 4 Конвенції судове доручення складається мовою запитуваного органу або супроводжується перекладом на цю мову. Однак, Договірна Держава приймає доручення також англійською чи французькою мовою або з перекладом на одну з цих мов, якщо вона не зробила застереження на підставі статті 33. Справжність будь-якого перекладу, що додається до доручення, повинна бути засвідчена дипломатичним службовцем або консульським агентом, або перекладачем під присягою, або будь-якою іншою особою, яка має такі повноваження в будь-якій Державі.
З анкети Республіки Сінгапур, розміщеної на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=532) слідує, що уповноваженим органом Республіки Сінгапур в межах виконання Конвенції є Секретар Верховного Суду. При цьому передача листів-запитів спочатку надсилається до Центрального органу або до іншого органу запитуючої держави, перш ніж надсилатись до Центрального органу запитуваної держави. Приймаються листи-запити англійською мовою.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне здійснити направлення документів (ухвали суду) із нотаріальним засвідченням перекладу англійською мовою Секретарю Верховного Суду для проведення визначених процесуальних дій шляхом звернення до Міністерства юстиції України.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно із п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, враховуючи положення Конвенції та приписи ст.ст. 228, 229 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 3, 12, 13, 14, 15, 18, 20, 24, 42, 43, 45, 47, 56, 60, 120, 121, 176, 177, 181, 182, 183, 228, 229, 234, 235, 240, 242, 326, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 910/1780/22.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання у справі призначити на 06 грудня 2022 року о 10:00 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 8 (4-й поверх).
4. Повідомити сторін про призначене підготовче засідання.
5. Зобов`язати позивача в строк до 20.06.2022 надати суду належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на англійську мову ухвали Господарського суду Вінницької області від 30.05.2022 у справі № 910/1780/22, позовної заяви з доданими до неї документами та судового доручення у двох примірниках.
6. Зобов`язати Компанію Mega Trade Commodities PTE.LTD надати суду оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
7. Для подання відповідачем відзиву на позовну заяву в порядку ст. 165 ГПК України встановити 15-ти денний строк з дня вручення даної ухвали, у разі подання відзиву зобов`язати його надіслати у вказаний строк позивачу. Докази направлення відзиву надати суду до початку підготовчого судового засідання.
8. Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для реалізації права на подання відповіді на відзив у порядку ст. 166 ГПК України. У разі подання відповіді на відзив зобов`язати надіслати її відповідачу у вказаний строк, докази направлення надати суду до початку підготовчого судового засідання.
9. Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив у порядку ст. 167 ГПК України, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду до початку підготовчого судового засідання.
10. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частини 3 та 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
11. Повідомити, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
12. Звернутися через Міністерство юстиції України до уповноваженого Центрального органу Республіки Сінгапур (Секретаря Верховного Суду) із судовим дорученням про вручення судових документів відповідачу у справі - Компанії Mega Trade Commodities PTE.LTD (23 New Industrial Road №04-09 Solstice Business Center Singapore 536209).
13. Зупинити провадження у справі №910/1780/22 до виконання судового доручення про вручення судового документу чи отримання повідомлення про неможливість такого вручення.
14. Згідно зі статтею ст. 235 ГПК України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
15. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ця ухвала підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в частині зупинення провадження у справі.
16. Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
17. Примірник ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та на відомі суду адреси електронної пошти: позивача - globaltreyd@yahoo.com; відповідача - megatradecommodities@protonmail.com.
Дата складання повного тексту ухвали 30.05.2022.
Суддя А.А. Тварковський
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу - вул. Максима Шимка, буд. 56, м. Вінниця, 21034;
3 - відповідачу - 23 New Industrial Road №04-09 Solstice Business Center Singapore 536209.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2022 |
Оприлюднено | 28.06.2022 |
Номер документу | 104537371 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тварковський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні