Ухвала
від 30.05.2022 по справі 620/1039/22
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

31 травня 2022 року ЧернігівСправа № 620/1039/22

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши заяву представника позивача адвоката Боєвої Олени Вікторівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №620/1039/22 за адміністративним позовом Фермерського господарства «Сапфір-М.М.» до Головного управління Державної податкової служби України у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування податкового повідомлення-рішення,

У С Т А Н О В И В:

Фермерське господарство «Сапфір М.М.» звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Чернігівській області, в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернігівській області від 08.12.2021 № 8827/25010700 про встановлення порушення п.44.1 ст.44, п. 185.1 ст.185, п. 198.1., п. 198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-V1 (зі змінами та доповненнями) і зменшення ФГ «Сапфір-М.М.» розміру від`ємного значення суми податку на додану вартість в сумі 194 683,00 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Чернігівській області від 08.12.2021 № 8826/25010700 про встановлення порушення п.44.1 ст.44, п.185.1 ст.185 , п.198.1., п. 198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-V1 (зі змінами та доповненнями) і збільшення суми грошового зобов`язання з податку на додану вартість на суму 374 468,00 грн та нарахування штрафних санкцій в сумі 93 617,00 грн.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач вказує на порушення відповідачем у спірних правовідносинах чинного законодавства України на момент їх виникнення, що стало підставою для звернення до суду.

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 27.01.2022 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 24.05.2022 вирішено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено перше підготовче судове засідання.

26.05.2022 від адвоката Боєвої Олени Вікторівни яка діє в інтересах позивача - Фермерського господарства «Сапфір-М.М.» надійшло клопотання про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою онлайн сервісу відеозв`язку "EasyCon".

Клопотання мотивоване віддаленістю відповідача від місця проведення розгляду справи та введенням воєнного стану на території України.

Дослідивши матеріали справи та доводи заявленого клопотання, керуючисьстаттею 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що клопотання позивача має бути задоволене, враховуючи таке.

За правилами частини третьоїстатті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Приписами частини четвертоїстатті 195 Кодексу адміністративного судочинства Українивизначено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеномуЗаконом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"або Державною судовою адміністрацією України.

З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за допомогою програмного забезпечення "EasyCon"), суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача про здійснення розгляду справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою онлайн сервісу відеозв`язку "EasyCon".

Керуючись статтями195,243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяву адвоката Боєвої Олени Вікторівни яка діє в інтересах позивача - Фермерського господарства «Сапфір-М.М.» про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення судузадовольнити.

2. Забезпечити участь адвоката Боєвої Олени Вікторівни яка діє в інтересах позивача - Фермерського господарства «Сапфір-М.М.» в судових засіданнях, в тому числі 08 червня 2022 року о 10:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".

3. Роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

4. Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

5. Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення "EasyCon", яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Падій

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.05.2022
Оприлюднено22.06.2022
Номер документу104544692
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —620/1039/22

Ухвала від 17.03.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Єгорова Наталія Миколаївна

Ухвала від 15.02.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Єгорова Наталія Миколаївна

Ухвала від 17.11.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Єгорова Наталія Миколаївна

Рішення від 26.09.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Рішення від 26.09.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 30.05.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 23.05.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 27.01.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

Ухвала від 19.01.2022

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Падій В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні