Ухвала
від 30.05.2022 по справі 907/270/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а

e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua

УХвала

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

ПРО БАНКРУТСТВО

"31" травня 2022 р. Справа № 907/270/22

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" (ідентифікаційний код: 39685014)

До Товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС

(ідентифікаційний код: 35102438)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Ремецькі О.Ф.

За участю секретаря судового засідання Мешко Р.В.

За участю представників:

від заявника - Квіткін Юрій Миколайович, довіреність від 04 січня 2022 року

від боржника - не з`явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС у зв`язку із наявною та непогашеною заборгованістю.

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області 20.05.2022 було прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" до Товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) про відкриття провадження у справі про банкрутство, підготовче засідання суду було призначено на 31.05.2022, здійснено виклик для участі у судовому засіданні представників заявника, боржника та арбітражного керуючого Коваль В.В., зобов`язано заявника надати у засідання суду оригінали документів, копії яких приєднано до поданої ним заяви, а також додаткові відомості (за їх наявності), необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язано Товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) надати суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з додатками, складений відповідно до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства та з урахуванням п. 6 ст. 39 цього Кодексу, копію ухвали направлено заявнику, боржнику, арбітражному Ковалю В.В., органу державної виконавчої служби, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

У матеріалах справи наявна заява арбітражного керуючого Коваль В.В. про участь у справі про банкрутство.

У підготовчому засідання 31.05.2022 ініціюючий кредитор навів пояснення, підтримує кандидатуру щодо призначення розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво від 07.02.2013 № 122).

Боржник у засідання суду не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, у зв`язку з чим питання про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) вирішується судом за наявними у заяві матеріалами, відповідно до яких, суд

ВСТАНОВИВ:

Станом на час проведення підготовчого засідання місцезнаходженням юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вказано: 89502, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., м. Чоп, вул. Мукачівське шосе, буд. 10, код ЄДРПОУ 35102438.

На підтвердження викладених у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство обставин заявником було надано наступні документи: копію дистриб`юторського договору №10/05/15 від 01.05.2015р. з додатками №№ 1-3 та протоколом узгодження розбіжностей, угоди про заміну сторони від 02.06.2015р., додаткової угоди від 01.03.2017р. (зміна відтермінування в умовах оплати), додаткової угоди від 28.10.2021р (пролонгація), акти звірки взаємних розрахунків, копії видаткових накладних, клопотання про призначення арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича, заяву арбітражного керуючого Коваля В.В. про участь у справі про банкрутство, докази сплати судового збору, докази авансування винагороди арбітражному керуючому від 09.05.2022 №1196, копія рішення Постійно діючого третейського суду при Західній універсальній товарній біржі №16-01/0322 від 28.04.2022р. у справі №01/0322, копія виписки з ЄДРЮОФОПГФ щодо кредитора від 04.02.2022р. №29023774, копія витягу з ЄДРЮОФОПГФ щодо боржника від 1З.04.2022р. № 29195201, копія договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №046-515/01 ВАК від 03.02.2022, докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів з описом вкладення до цінного листа.

Як вбачається із поданої заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС, у останнього існує непогашена заборгованість перед заявником Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" у розмірі 1 292 905,96 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

У зв`язку з викладеним вище заявником було подано до суду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14-ти днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

При цьому, суд також зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Наразі, судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази задоволення боржником у повному обсязі вимог кредитора, які містяться у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство.

При цьому, судом зазначається, що відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З урахуванням викладеного судом встановлено, що сума заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС перед товариством з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" на підставі наданих заявником документів визнається у загальному розмірі 1 292 905,96 грн.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Пунктом 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, у редакції згідно Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» від 05.06.2020 який набрав чинності 17.10.2020, встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Так, з матеріалів справи вбачається, що заявником було надано кандидатуру арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича для призначення його розпорядником майна боржника у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС.

Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, заява від арбітражного керуючого Коваля В.В. була подана заявником разом із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відомостей про те, що арбітражний керуючий Коваль В.В. здійснював управління боржником або ж є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів, судом не встановлено, не встановлено також обмежень, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута, кандидатура арбітражного керуючого не належить до жодної з категорій осіб, зазначених у вказаній статті.

При цьому, судом зазначається, що відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12-ть місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі. (абз. 6,7 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Судом встановлено, що в матеріалах справи наявне платіжне доручення №1196 від 09.05.2022 на суму 58500,00 грн. на підтвердження перерахування заявником грошових коштів на депозитний рахунок Господарського суду Закарпатської області з метою авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Отже, суд дійшов висновку про можливість призначення розпоряднику майна боржника грошової винагороди у відповідності до положень ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство та закінчення підготовчого засідання.

Керуючись ст. 28, 34, 39, 41, 44, 45 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 12, 74, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (89502, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., м. Чоп, вул. Мукачівське шосе, буд. 10, ідентифікаційний код: 35102438) .

2. Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" (ідентифікаційний код: 39685014) до товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) у розмірі 1 292 905,96 грн.

3. Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) .

4. Увести процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) .

5. Призначити розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (ідентифікаційний код: 35102438) арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво від 07.02.2013 № 122).

7. Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Ковалю Віталію Валерійовичу (свідоцтво від 07.02.2013 № 122) у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника.

8. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 15.07.2022 для подачі до Господарського суду Закарпатської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), реєстру вимог кредиторів відповідно до норм наказу Міністерства економіки України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення реєстру вимог кредиторів" від 02.07.2010 № 788, а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

10. Визначити дату проведення попереднього судового засідання у справі на 20.07.2022 о 10год.00хв. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Закарпатської області, зал судових засідань № 5.

11. Встановити розпоряднику майна боржника строк до 15.07.2022 для проведення інвентаризації майна боржника.

12. Офіційно оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю ЕКО СЕРВІС (89502, Закарпатська обл., Ужгородський р-н., м. Чоп, вул. Мукачівське шосе, буд. 10, ідентифікаційний код: 35102438) у встановленому законодавством порядку.

13. Зобов`язати розпорядника майна боржника виконати вимоги п. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, докази чого надати суду.

14. Копію ухвали надіслати заявнику, боржнику, засновникам (учасникам) боржника, розпоряднику майна боржника, органу доходів і зборів, державному реєстратору за місцезнаходженням боржника, місцевому загальному суду, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набрала законної сили 31.05.2022, може бути оскаржена у відповідності до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст складено 01.06.2022

Суддя О.Ф. Ремецькі

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення30.05.2022
Оприлюднено29.06.2022
Номер документу104560933
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —907/270/22

Ухвала від 04.10.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 20.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 20.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 13.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 10.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 28.06.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 27.06.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

Ухвала від 30.05.2022

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ремецькі О.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні