печерський районний суд міста києва
Справа № 175/1499/21-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2022 року Печерський районний суд м. Києва
суддя Батрин О.В.
учасники справи
позивач: ОСОБА_1
відповідач 1: Держава Україна в особі Кабінету Міністрів України
відповідач 2: Держава Україна в особі Міністерства захисту довкілля України
відповідач 3: Держава Україна в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації
відповідач 4: Держава Україна в особі Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області
відповідач 5: Держава Україна в особі Головного управління Державної казначейської служби України Дніпропетровської області
відповідач 6: Держава Україна в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України
третя особа 1: ОСОБА_2
третя особа 2: ОСОБА_3
третя особа 3: ОСОБА_4
третя особа 4: Благодійний фонд «Екологія-Геос»
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України, Держави Україна в особі Міністерства захисту довкілля України, Держави Україна в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Держави Україна в особі Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Головного управління Державної казначейської служби України Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія-Геос» про відшодування шкоди завданої протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади,-
ВСТАНОВИВ:
До Печерського районного суду м. Києва надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України, Держави Україна в особі Міністерства захисту довкілля України, Держави Україна в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Держави Україна в особі Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Головного управління Державної казначейської служби України Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія-Геос» про відшодування шкоди завданої протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, як вбачається із змісту позовних вимог, позивач ОСОБА_2 просить стягнути на користь ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 моральну та матеріальну шкоди, однак визначає їх процесуальний статус - сторони у справі, як третіх осіб, а не позивачів, що не відповідає нормам чинного законодавства та потребує уточнення.
Крім того, відповідно до ч. 4, 5 ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути на свою користь та на користь третіх осіб моральну шкоду у розмірі 40 000 місячних прожиткових мінімумів для працездатних осіб за 2006-2021 рік, матеріальну шкоду у розмірі 1 400 000 000 млрд. грн. та матеріальну шкоду у формі всіх місячних мінімальних Єдиних соціальних внесків до Пенсійного фонду за період з 01.09.2015 по день подання позову та матеріальну шкоду, тобто вказаний позов, виходячи із ціни позову, не відноситься до малозначних.
Таким чином, виходячи із положень ст. 60 ЦПК України представником у вказаній справі може бути виключно адвокат.
Згідно з ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Однак, позивачем ОСОБА_2 на підтвердження своїх повноважень не додано документів, які відповідно до вимог ЦПК України підтверджують його повноваження як представника.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Проте, в порушення вказаних вимог закону, позивачем не додано до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
З урахуванням наведеного заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків, а саме для: уточнення процесуального статусу сторін у справі - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , надання позивачем ОСОБА_2 на підтвердження своїх повноважень документів, які відповідно до вимог ЦПК України підтверджують його повноваження як представника, надання доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
На підставі викладеного та керуючись ст. 177, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Кабінету Міністрів України, Держави Україна в особі Міністерства захисту довкілля України, Держави Україна в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Держави Україна в особі Дніпровської районної державної адміністрації Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Головного управління Державної казначейської служби України Дніпропетровської області, Держави Україна в особі Міністерства енергетики та захисту довкілля України треті особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Благодійний фонд «Екологія-Геос» про відшодування шкоди завданої протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня вручення ухвали, про що її повідомити.
У разі невиконання вказаних недоліків, дана заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Суддя О.В. Батрин
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104569804 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Батрин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні