Справа №735/53/22р.
Провадження по справі 2-о/735/32/2022р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
02 червня 2022 року смт.Короп
Коропський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Грушко О.П.
при секретарі - Хілько Н.В.
з участю присяжних Євтушенко І.М. та Лазебної Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Червоненського психоневрологічного інтернату про визнання недієздатним ОСОБА_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
Червоненський психоневрологічний інтернат звернувся до суду із заявою про визнання недієздатним ОСОБА_1 вказуючи на те, що він перебуває в Червоненському психоневрологічному інтернаті з 20.06.2019 року і страждає психічною хворобою розлади особистості та поведінки внаслідок органічного ураження головного мозку, у формі вираженого психооргнічного синдрому, інтелектуально-ленестичного зниження, що сягають ступеню недоумства.
Визнання ОСОБА_1 недієздатним потрібне заявнику для встановлення над ним опіки.
В судове засідання представник заявника не з`явився, але на адресу суду надійшла заява директора Червоненського психоневрологічного інтернату про розгляд справи без участі їхнього представника, заяву підтримує по вищевикладеним мотивам і просить її задовольнити.
Представник органу опіки та піклування Коропської селищної ради, в якості заінтересованої особи, також в судове засідання не з`явився, але на адресу суду надійшла заява селищного голови про розгляд справи без участі їхнього представника, не заперечує проти задоволення заяви.
ОСОБА_1 , в якості заінтересованої особи, в судове засідання також не з`явився, оскільки згідно довідки КЗ «Коропська ЦРЛ» за станом здоров`я не може брати участі в судовому засіданні.
Рішенням № 12 від 27.01.2022 року, виконавчий комітет Коропської селищної ради Чернігівської області - орган опіки і піклування вніс подання до Коропського районного суду про призначення опікуном над підопічним ОСОБА_1 директора Червоненського психоневрологічного інтернату Тягнирядна Петра Андрійовича.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу не здійснювалось.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України, суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого розладу нездатна усвідомлювати значення своїх дій або керувати ними.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 перебуває в Червоненському психоневрологічному інтернаті з 20.06.2019 року і страждає психічною хворобою розлади особистості та поведінки внаслідок органічного ураження головного мозку, у формі вираженого психооргнічного синдрому, інтелектуально-ленестичного зниження, що сягають ступеню недоумства.
Згідно Висновку судово-психіатричної експертизи № 96 від 12.05.2022 року, у ОСОБА_1 має місце психічний розлад в формі органічної деменції ( F 02.8 за МКХ 10 перегляду), який позбавляє його здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Згідно ст. 66 ЦК України, якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров`я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.
Відповідно до п. 3.6 Наказу Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства праці та соціальної політики України N 34/166/131/88 від 26.05.99 року Про затвердження Правил опіки та піклування, якщо над особами, які потребують опіки (піклування) і влаштовані у відповідні лікувальні установи чи установи соціального захисту населення, опікуни (піклувальники) не призначені, то виконання обов`язків опікунів і піклувальників від імені держави здійснюють ці установи в особі керівників цих установ.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання недієздатним ОСОБА_1 та покладення обов`язків опікуна на Червоненський психоневрологічний інтернат, в особі керівника інтернату
На підставі викладеного, керуючись п. 3.6 Наказу Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства охорони здоров`я України та Міністерства праці та соціальної політики України N 34/166/131/88 від 26.05.99 року Про затвердження Правил опіки та піклування, ст.ст. 39, 66 ЦК України, ст.ст. 263-265, 299, 300 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Хмільниця, Чернігівського району, Чернігівської області, недієздатним.
Встановити строк дії рішення суду два роки з моменту набрання ним законної сили.
Покласти обов`язки опікуна над ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на Червоненський психоневрологічний інтернат, який розташований в с.Билка, Коропського району, Чернігівської області, в особі керівника інтернату.
Копію рішення суду після набрання ним законної сили направити в Коропську селищну раду, яка займається веденням Державного реєстру списку виборців.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення в порядку, передбаченому ст.ст. 354, 355 ЦПК України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: О. П. Грушко
Суд | Коропський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2022 |
Оприлюднено | 23.06.2022 |
Номер документу | 104597540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Коропський районний суд Чернігівської області
Грушко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні