МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 червня 2022 р. № 400/9757/21 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про продовження процесуального строку в адміністративній справі
за позовом:Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, вул. 2-а Екіпажна, 1, м. Миколаїв, 54003, до відповідача:Миколаївської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 14 імені Героя Радянського Союзу Пшеніцина Г.О. Миколаївської міської ради Миколаївської області, вул. Свободна, 38, м.Миколаїв, 54037, третя особа:Управління освіти Миколаївської міської ради, вул. Інженерна, 3,Миколаїв,54001, про:застосування заходу реагування,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 23.11.2021 суд зупинив провадження у справі.
24.02.2022 розпочалася військова агресія Російської Федерації проти України. Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/22 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 18.04.2022 № 259/22 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 17.05.2022 № 341 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" строк дії воєнного стану в Україні продовжений з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області (далі - позивач) подало до суду заяву, в якій просить продовжити строк зупинення провадження у справі до припинення та скасування воєнного стану.
Заява обгрунтована тим, що початок військової агресії Російської Федерації проти України та запровадження воєнного стану мають безпосередній вплив на можливість виконання відповідачем усіх дій для повного усунення порушень, виявлених перевіркою позивача на об`єкті відповідача (наявність яких і було підставою для звернення позивача до суду з позовною заявою про застосування заходу реагування).
Частина друга статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України надає суду повноваження з продовженння за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду, установленого судом процесуального строку.
Суд ураховує, що початок військової агресії проти України та запровадження воєнного стану є винятковими обставинами, які суттєво ускладнюють та подекуди унеможливлюють своєчасну реалізацію учасниками судового провадження процесуальних прав та виконання ними процесуальних обов`язків.
Суд бере до уваги, що підставою звернення позивача до суду з позовною заявою про застосування до відповідача заходів реагування було виявлення порушень на об`єкті відповідача. Провадження у справі зупинялося для надання сторонам часу для примирення, яке мало відбутися у зв`язку з усуненням відповідачем всього обсягу виявлених позивачем порушень. Позивач просить продовжити строк зупинення провадження у справі, беручи до уваги обмежену можливість відповідача вчиняти заходи з усунення виявлених позивачем порушень в умовах воєнного стану.
На підставі вищенаведеного суд вважає заяву позивача обгрунтованою та такою, що підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 121, 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області про продовження процесуального строку задовольнити.
2. Продовжити строк зупинення провадження у справі № 400/9757/21 до припинення або скасування воєнного стану в України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В. Птичкіна
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104628955 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Птичкіна В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні